Koronawirus w Polsce - aktualna sytuacja epidemiologiczna

01 Kwietnia 2020, 22:00

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie- jaka jest aktualna sytuacja epidemiologiczna. Ile osób jest zakażonych, ile objęto kwarantanną oraz ile przebywa pod nadzorem sanepidu? Interaktywna mapa i "pigułka" informacji.

 

Zobacz: Koronawirus raport: świat i Europa

1 kwietnia

[Aktualizacja 22:00] 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

14:35

73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach.

8:40

36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Resort informuje również o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Koronawirus w Polsce - aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

Łącznie w Polsce jest obecnie 2554 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarły 43 osoby. 

//Aktualizacja MZ 1 kwietnia 12:30//

  • 55 801 wykonanych testów diagnostycznych
  • 2 347 próbek pozytywnych
  • 1 900 osób hospitalizowanych 
  • 106 525 osób objętych kwarantanną
  • 163 789 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
  • 52 370 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 4,3 tys. testów wykonanych w ciągu doby
 
Łączna liczba zakażonych - województwa
 
Zgony z powodu COVID-19 w Polsce   
 
 
Data śmierci Płeć Wiek Województwo  Miasto hospitalizacji
12.mar kobieta 57 Wielkopolskie Poznań
13.mar mężczyzna 73 Dolnośląskie Wrocław
14.mar mężczyzna 66 Lubelskie Lublin
16.mar mężczyzna 67 Podkarpackie Łańcut
17.mar mężczyzna 57 Dolnośląskie Wałbrzych
22.mar mężczyzna 43 Mazowieckie Radom
22.mar kobieta 37 Wielkopolskie Poznań
23.mar mężczyzna 83 Śląskie Tychy
24.kwi mężczyzna 68 Lubelskie Puławy
24.mar mężczyzna 71 Śląsk Cieszyn
25.mar mężczyzna 80 Świętokrzyskie Skarżysko-Kamienna
25.mar mężczyzna 41 Dolnośląskie Wrocław
25.mar mężczyzna 51 Dolnośląskie Wrocław
26.mar mężczyzna 78 Mazowieckie Warszawa
26.mar kobieta 84 Mazowieckie Warszawa
26.mar mężczyzna 67 Zachodniopomorskie Koszalin
28.mar mężczyzna 67 Mazowieckie Warszawa
28.mar mężczyzna 70 Lubelskie Lublin
29.mar mężczyzna 72 Śląskie Tychy
29.mar mężczyzna 89 Małopolskie Myślenice
29.mar mężczyzna 82 Śląskie Racibórz
29.mar mężczyzna 75 Śląskie Bytom
30.mar mężczyzna 71 Mazowieckie Radom
30.mar kobieta 87 Mazowieckie Radom
30.mar kobieta 73 Mazowieckie Radom
30.mar mężczyzna 60 Lubelskie Biłgoraj
30.mar kobieta 73 Śląskie Tychy
30.mar mężczyzna 71 Wielkopolskie Poznań
30.mar kobieta 83 Śląskie Tychy
30.mar kobieta 32 Podkarpackie Łańcut
30.mar mężczyzna 90 Podkarpackie Łańcut
31.mar mężczyzna 37 Mazowieckie Warszawa
31.mar kobieta 70 Śląskie Tychy
01.kwi mężczyzna 68 Śląskie Tychy
01.kwi mężczyzna 83 Mazowieckie Warszawa
01.kwi mężczyzna 51 Śląskie Tychy
 

Kalendarium: 

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce potwierdzono 4 marca (środa). Pacjent, u którego go wykryto, jest hospitalizowany w Zielonej Górze. Przyjechał autokarem z Niemiec.

6 marca (piątek) liczba zakażonych wzrosła do 6 osób, którzy obecnie przebywają w szpitalu w Szczecinie (2 pacjentów podróżujący z Włoch), oraz w Ostródzie (osoby podróżujące z "pacjentem 0" jednym autokarem z Niemiec).  

7 marca (sobota) MZ potwierdziło kolejny przypadek zakażenia, tym razem we Wrocławiu (podróżujący z Wielkiej Brytanii) 

8 marca (niedziela) pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem pacjentów z Warszawy, Wrocławia  (pacjent w wieku starszym, hospitalizowany jest za granicą) i Raciborza.

9 marca (poniedziałek) potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w Krakowie pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia w Krakowie. To ponad 60-letni pacjent podróżujący z Włoch. Tego samego dnia potwierdzono 17-ty przypadek zakażenia w Polsce. To kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu.

10 marca (wtorek) minister Łukasz Szumowski poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Chodzi o pacjentów przebywających w szpitalach w Warszawie i Cieszynie. Wieczorem potwierdzono wynik dotyczy mężczyzny z wojewodztwa lubelskiego, który przebywa w szpitalu w Bełżycach

11 marca (środa) potwierdzono w Polsce dziewięć nowych przypadki koronawirusa SARS-CoV-2. Chodzi o młodego mężczyznę z województwa mazowieckiego, kobiety w sile wieku z województwa podkarpackiego oraz lubelskiego. Kolejne dwa przypadki dotyczy młodej kobiety z województwa  łódzkiego oraz dziecka  województwa  śląskiego (Cieszyn). Tego dnia wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 31 przypadkach zakażenia w całym kraju. 4 kolejne przypadki potwierdzono wyniki dotyczą: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda). Stan wszystkich jest dobry.

12 marca (czwartek) Ministerstwo Zdrowia o godz. 7.30 poinformowało, że jest trzynaście kolejnych przypadków koronawirusa. Dwie godziny później otrzymujemy informację o 3 kolejnych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań). 

O godzinie 12:20 podczas konferencji prasowej szpitala w Poznaniu poinformowano, że zmarła 57-letnia kobieta. To pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. 16:02 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki badania dotyczą: 2 osób z woj. wielkopolskiego (Poznań). 13:392 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Pacjenci przebywają w szpitalach w Szczecinie  Opolu. MZ: zostanie wydane rozporządzenie MZ dotyczące wystąpienia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego

13 marca (piątek) Ministerstwo zdrowia informuje o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z w woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), i 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź). 13:25 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą: osoby z woj. śląskiego (Zawiercie), z woj. podkarpackiego (Nisko) i woj. wielkopolskiego (Poznań). 16:58 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą czterech osób z woj. mazowieckiego (Warszawa). 21:00 Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu (woj. dolnośląskie) i miał choroby współistniejące. Tego dnia Rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Łączna liczba zakażeń: 62

14 marca (sobota) 9:30 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyniki dotyczą 2 osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź), 2 osób z woj. pomorskiego (Gdańsk) i 1 z opolskiego (Opole).  13:30 9 nowych przypadków zakażenia kowronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. wielkopolskiego (Poznań), 1 z woj. lubelskiego (Lublin) i 5 z województwa łódzkiego (Łódź). 19:19 Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące. W tym 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. podkarpackiego (Rzeszów), 2 z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 2 z woj. łódzkiego (Łódź) i 2 z woj. lubelskiego (Lublin). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 103/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

15 marca (niedziela)

9:14 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław),1 osoby z woj.lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego (Opole). 15:01 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 4 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 z woj. lubuskiego (Zielona Góra). Wszyscy pacjenci w stanie dobrym. 19:01 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. 21:45 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego (Szczecin). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 125/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

16 marca (poniedziałek)

08:50 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn i Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. 

18:00 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), 1 osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i 2 osób z woj. śląskiego (Zawiercie).

21:00  21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) 

17 marca (wtorek)

8:50 Zmarła 5 osoba. To pacjent ze szpitala w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o 28 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

13:46 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego.  W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Po dwóch tygodniach hospitalizacji, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, w którym przebywał pacjent "zero" poinformował, że w środę 18 marca mężczyzna zostanie wypisany do domu. 

21:00 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. 

Po dwóch tygodniach hospitalizacji, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, w którym przebywał pacjent "zero" poinformował, że w środę 18 marca mężczyzna zostanie wypisany do domu. Więcej: tutaj

18 marca (środa) 

8:32 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 246/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14:20 MZ informuje o 5 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego.

18:50 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 287/5

19 marca (czwartek)

18:50 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników.

12:05 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. 

8:30 Resort informuje o 18 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.  

 20 marca (piątek)

18:15 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

Ministerstwo Zdrowia: Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

15:00 "Pacjent 0" - pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce- opuścił dziś szpital w Zielonej Górze. Jednocześnie jest to pierwszy przypadek zakończonej hospitalizacji pacjenta z koronawirusem.

13:30 Resort zdrowia informuje, że ostatecznie za przyczynę śmierci 27-latki uznano zakażenie sepsą. Więcej: tutaj

11:27 Zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. Odnotowano 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osoby w woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie). 

8:45 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. 

21 marca (sobota)

20:30 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.


18:00 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. małopolskiego. 

13:30 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

8:30 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodnipomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 439/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

22 marca (niedziela) 

21:10

7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego  i podkarpackiego.

17:50

64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

12:30

16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego. 

W Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

11:05

Ministerstwo Zdrowia informuje, że zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia.

9:30 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że w szpitalu w Poznaniu (woj. wielkopolskie) zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Nie ma jeszcze diagnozy lekarzy co do przyczyn śmierci.

23 marca (poniedziałek) 

20:20

57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

12:40

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Przypadki dotyczą: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego.

12:40

36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj.dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego. Ministerstwo Zdrowia informuje, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem. To 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące. Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach - dublując wynik.

8:40

15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego

24 marca (wtorek)

21:21

17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wszystkie potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego.

Resort informuje o 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Pacjent, który dziś rano został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, był zameldowany w woj. wielkopolskim, ale przebywał na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z powyższym został ujęty w statystykach zakażeń dla tego województwa i wycofany ze statystyki woj. wielkopolskiego.

17:15

45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. wielkopolskiego.

14:30

MZ informuje o 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

10:27

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci dziweiątej osoby w wyniku zakażenia koronawirusem w Polsce. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

8:40

17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. 

25 marca (środa)

20:20

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

17:50

74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego.

Jednocześnie resort informuje, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

13:30

31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ministerstwo Zdrowia informuje także, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Jednocześnie informuje, że ze statystyk został wyłączony "zdublowany wcześniej pacjent", co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem. 

8:55

Ministerstwo informuje o  szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem- 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. Ministerstwo donosi także o 26 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

26 marca (czwartek)

20:30

58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

18:10

43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

14:00

35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

8:30

34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Jednoczesnie resort informuje o 15-tej ofierze śmiertelnej.

W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące.

"Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVI

D-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19."

27 marca (piątek)

20:30

49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego.

17:35

51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po jednej osobie w woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 1340/16 (wszystkie pozytywne przypadki/ w tym osoby zmarłe).

14:00

45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

8:30

Mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.

28 marca (sobota)

20:00 

157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego. 

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.
14:50

45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego. 

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1481/17 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:30

47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

29 marca (niedziela)

20:00 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego. 

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89- letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

15:00

54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. 

9:30

79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

30 marca (poniedziałek)

20:00

71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Resort jednocześnie informuje o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi ; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

14:45

79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

08:48

43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. 

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83- letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.

31 marca (wtorek)

20:15

96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie.

14:30

83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego,6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

08:35

77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 os. w woj. zachodniopomorskiego, 3 os. z woj. dolnośląskiego i 3 osób z woj. pomorskiego.

Najważniejsze wydarzenia w zakresie prewencji rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce:

 Główne wytyczne postępowania w związku z epidemią Covid-19

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

203 komentarze

margot 68 Poniedziałek, 30 Marca 2020, 12:09
Super pomysł! Maryja ratuje świat od dawna. A różaniec uratował już nie jeden ale wiele ludzi I krajów~!
Ja Poniedziałek, 30 Marca 2020, 11:04
Mamy zakażonych 10 razy więcej, kiedy oni przestaną oszukiwać ludzi.
last man on earth Poniedziałek, 30 Marca 2020, 2:49
Dlaczego tak liczne komentarze urywają się nagle 20 marca? ??? Czyżby rzeczywista śmiertelność okazała się znacznie wyższa niż prognozy?
Statystyk Poniedziałek, 30 Marca 2020, 2:47
Dlaczego u nas nie mamy żadnych wyzdrowień poza 7 przypadkami od tygodnia? Wzrasta tylko liczba zgonów. Czy te statystyki są chociaż trochę prawdziwe?
Kris Niedziela, 29 Marca 2020, 12:27
No to mamy Armagedon. Biblijna zaraza.
Ola Sobota, 28 Marca 2020, 14:21
Dlaczego wykres nie jest aktualizowany????
pielęgniarki i położne Sobota, 28 Marca 2020, 13:30
dziiękujemy że jesteście
Beata Sobota, 28 Marca 2020, 1:52
Brak jest dalszej części wykresu obejmującej kolejne dni, bardzo proszę o świeże dane tabelaryczne bo dobrze ilustruje to sytuację w kraju, przejrzyście i czytelnie. Dużo zdrowia dla wszystkich
Obserwator Piątek, 27 Marca 2020, 20:57
No i zawiesił się słupek wczoraj rano. To bardzo czytelnabo szczegółowa strona z bieżącymi informacjami. Nie psujcie tego proszę.
niejestem robotem Piątek, 27 Marca 2020, 19:48
ludzie nietrzymaja odleglosci w sklepach trzeba zalozyc glosniki w sklepach
Stanisław z Wrocławia Piątek, 20 Marca 2020, 12:55
Bardzo dziękuję za przejrzyste prezentowanie sytuacji, Proszę nie przerywajcie tego serwisu. Czekam na załamanie krzywej wzrostu skumulowanej ilości zarażonych. Pozdrawiam autorów serwisu.
Lalina Piątek, 20 Marca 2020, 12:39
Zmarła 6 osoba 27 letnia kobieta. Nie piszą o chorobach współistniejących, co zwykle ma miejsce. Ktoś coś wie?
Znajomy Poniedziałek, 30 Marca 2020, 11:58
Była palaczką.
kolo Poniedziałek, 30 Marca 2020, 11:42
O tej osobie nie ma innych informacji. Tak jak w USA nie podają, żę zmarli w sile wieku często ważą 200 kg. To, co przydarzyło się innym nie jest normą ani szczególnym zagrożeniem dla reszty.
Rita Niedziela, 29 Marca 2020, 12:38
Sepsa po porodzie
Mariusz Piątek, 20 Marca 2020, 12:15
Przede wszystkim ci którzy wracają do Polski powinni pokazać gdzie płacą podatki, jeżeli w innym kraju żegnamy się i w tył zwrot, bo niestety dla nas zabraknie miejsc w szpitalu, wracają prawdziwi patrioci.
Gaga Sobota, 28 Marca 2020, 12:30
Popieram
Maaamaaaa Czwartek, 19 Marca 2020, 13:28
Witam. Tak ładnie "Polacy"wracają do ukochanej Ojczyzny teraz po ,co u niektórych, po 20-stu latach na obczyźnie, bo co? Bo tam dostali by zamiast respiratora witaj. C i albo wyzdrowieje albo.....umrze. A samoloty nie latają to zgadnijcie czym wracają (oprócz tych co jadą autem ) POCIĄGAMI KTÓRE ZATRZYMUJĄ SIĘ NA STACJACH !!!!!!! Super !!!!i"korona"szaleje.
Iwona Niedziela, 29 Marca 2020, 18:40
Z calym szacunkiem ale zamilcz jesli nie masz pojecia o tym o czym piszesz . Wit c ? Pracuje w uk w pierwszej lini stycznosci z wirusem...
Iwona Niedziela, 29 Marca 2020, 18:38
Wit c ? Z calym szacunkiem ale ty dziewczyno nie masz pojecia. Pracuje w uk na pierwszej lini stycznosci z wirusem. Wiec Zamilcz zanin napiszesz cos o czym nie masz pojecia!
Kasia Czwartek, 19 Marca 2020, 10:06
Jak to jest że osób w kwarantannie jest mniej niż zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju, to znaczy że się nie zgłosili do sanepidu?!
m. Piątek, 20 Marca 2020, 10:47
oddzielone są 2 kategorie: ci, ktorzy zostali skierowani na kwarantanne z powodu podejrzenia kontaktu z osobą zarażoną i ci z zagranicy. Czyli wszyscy razem są na kwarantannie, jak zsumujesz te dwie kategorie. Ja tak to rozumiem.
Kokichiiiiii Środa, 18 Marca 2020, 22:09
No to słabo ;w;
ewa Środa, 18 Marca 2020, 19:38
Czy nie można podawać miast a nie województw! to chyba jest ważne dla mieszkańców.
ewa Środa, 18 Marca 2020, 19:38
Czy nie można podawać miast a nie województw! to chyba jest ważne dla mieszkańców.
Podlasie Środa, 18 Marca 2020, 19:30
Nie dobrze - na Podlasiu dużo starszych osób...
Pomorzanka Środa, 18 Marca 2020, 19:04
Ani nie pomoże
DANIEL Środa, 18 Marca 2020, 13:18
mam jedno pytanie do rządzących . zimową porą martwicie się o bezdomnych żeby pokazać jacy jesteście czuli o ich bezpieczeństwo żeby nie zamarzli a teraz w takiej sytuacji to nic nie mówicie gdzie ma umyć ręce żeby dbać o higienę o reszcie nie wspomnę i taki zarażony bezdomny legalnie zarazi ludzi bo kto go ma przebadać a jest ich 30 330 tyś osób w Polsce
15 marca 2019, 11:53 | Aktualizacja: 15.03.2019, 11:57
Ak Piątek, 20 Marca 2020, 11:44
Ręce myje się mydłem w nad zlewem pod zimną lub ciepła wodą kto jak woli
Ela Czwartek, 19 Marca 2020, 9:10
trzeba być pozbawionym kompletnie rozumu żeby cos takiego napisać
Ja Środa, 18 Marca 2020, 12:55
Czy osoby, które wróciły do domu np. z Włoch, państw angielskich, hiszpańskich mają być zamknięci w domach swoich?? Co jeśli sąsiad wystaje na zewnątrz domu i wiatr wieje akurat w kierunku mojego domu? Policja ma w ogóle nad tymi co powracali do kraju jakąś kontrolę?
Sąsiad Poniedziałek, 30 Marca 2020, 9:55
Jak poczujesz jego bąka to i zarazić się możesz też
odpeesel Środa, 18 Marca 2020, 10:15
W trakcie epidemii "ptasiej grypy" pod koniec ery Tuska-Kopaczowej, ówczesny rząd odsyłał wszystkich na wiosenne słońce i trawkę. Nic nie mówiono o zagrożeniu a zmarło 180 osób. Mam nadzieję, że opozycyjni nie będą honorowo korzystać z respiratorów PiS-u, bo te od WOŚP podobno psują się i słabo działają.
Normalny1 Niedziela, 29 Marca 2020, 13:53
J.. nij się w ten pusty dzban. Po pierwsze twój PiS co zrobił z epidemia grupy na którą za jego rządów zmarło co najmniej kilka tysięcy osób po drugie buraku ogromna część sprzętu medycznego pochodzi z opluwanej przez ciebie szmaciarzu i twój parszywy rząd prostaków WOŚP. Prawdziwa zaraża są tacy jak ty i takich powinno się izolować od społeczeństwa.
Ursa Piątek, 20 Marca 2020, 13:46
"respiratory PIS-u"? Co Ty człowieku piszesz?
Robert Piątek, 20 Marca 2020, 12:21
Respiratory PiSu? Wydaję mi się, że to z moich składek zdrowotnych...
bas Środa, 18 Marca 2020, 15:43
Jesteś trolem pisowskim , uważaj aby i Ciebie wirus nie dopadł.
Antoni cię nie obroni Środa, 18 Marca 2020, 15:07
Psuje to ci się głowa trollu
odpeesel Środa, 18 Marca 2020, 10:04
W trakcie epidemii ptasiej grypy pod koniec ery Tuska-Kopaczowej rząd zdał się na wiosnę i słoneczko. Nie było prawie informacji o zagrożeniu, a zmarło 180 osób. Mam nadzieję że opozycja honorowo nie będzie korzystać z respiratorów bo te z WOŚP podobno się psują i nie działają.
Ewa Środa, 18 Marca 2020, 7:27
Jeśli partia rządząca się zaraz i to niech modlitwa ojca za 11 milionów i transmisja w tv za 2 miliardy ich wyleczy
Polak Środa, 18 Marca 2020, 14:26
Idź i się lecz albo proś o zdrowie bo o rozum to za późno
Gfx Środa, 18 Marca 2020, 16:24
A jakies konkrety w miejsce obelg????
Ewa Środa, 18 Marca 2020, 7:24
Jeśli panowie z parti rządzącej się zaraza to niech ojciec duchowny za 11 milionów się za nich pomogli A tv za 2 .miliardy to emituje.
MAXI Środa, 18 Marca 2020, 13:26
Puk puk droga pani a modlitwa pani na pewno nie zaszkodzi
Statystyk Poniedziałek, 30 Marca 2020, 2:57
No nie zaszkodzi rzeczywiście, ale nie bardzo pomoże.
Tim Środa, 18 Marca 2020, 16:29
Zamiast robic rzeczy ktore nie zaszkodza wole robic takie ktore pomoga!!
MARIA Środa, 18 Marca 2020, 2:31
MAM NADZIEJĘ ŻE BĘDZIE DOBRZE
julson Czwartek, 19 Marca 2020, 13:42
Jedyny normalny komentarz ☺
Jala Wtorek, 17 Marca 2020, 22:47
Zamykają granice przed pandemią a cały czas ciągną samolotami tych pseudoturystów i tych, którzy zostawili Polskę i wyjechali za kasą.
Darek Środa, 18 Marca 2020, 13:33
To supper!!
Kier Wtorek, 17 Marca 2020, 22:42
Skandal byłem dzisiaj świadkiem jak pani w sklepie wypraszała sąsiada ze sklepu który wrócił w piatek z Niemiec i powinien siedzieć w domu przez 2 tyg. a on sobie po zakupy przyszedł i mówi ;co to za poje... kraj (Polska) , że 2 tyg w domu ma siedzieć a kobieta do niego; chłopie my tu żyjemy mamy rodziny po co tu wgl przyjechałeś. Szok. Powinni całkowicie zamknąć granice. Po oni tu wracają. Teraz sobie przypomnieli o Polsce.
Czytelniczka Środa, 18 Marca 2020, 19:33
Piszesz ,,skandal,, bo wypraszała, i słusznie, skoro ma kwarantannę to ma siedzieć w domu a nie po sklepach chodzić. Ja to bym po policję zadzwoniła jeszcze
Darek Środa, 18 Marca 2020, 16:56
Chyba bym zwariowal jak bym mieszkal w takiej dziurze ze wszyscy wiedza co inni robia!
Tlum cie zlinczuje jak bedziesz troche odstawal od niego!
Bon Środa, 18 Marca 2020, 15:29
I ty im bedziesz mowil kiedy maja wrocic???
Artek Środa, 18 Marca 2020, 14:38
A kim ty jestes, malutki czlowieczku zeby im mowic kiedy maja przyjezdzac???
akija 26 Środa, 18 Marca 2020, 14:24
Uważam ,ze postąpiła słusznie .Bywają ludzie nie odpowiedzialni!!!!!!!!!- tak wobec siebie jaki i innych.Jestem poza granicami kraju i nie wrócę do kraju gdyż nie chce nikogo narażać !!!!!!!!!. Nikt mi nie da gwarancji ,ze w czasie powrotu nie zarażę się wirusem , bądż będę już nosicielem. Dzięki Bogu na dzień dzisiejszy jestem zdrowa ale przestrzegam wszystkie wskazówki podane przez służby zdrowia.Mam głęboka nadzieje ,ze uda się powstrzymać tą pandemie.
Andi70 Wtorek, 17 Marca 2020, 22:36
Niewykorzystaną rezerwę badań, należy przeznaczyć do badań w rupie osób ryzyka na wytypowanym obszarze. Jeżeli te badania wykryją chorych, którzy umykają wykryciu na obecnych zasadach to to pozwoli na wypracowanie nowego modelu do typowania do zakresu badań. Brak wykorzystania w pełni obecnych możliwości jest karygodnym zaniechaniem.
Andi70 Wtorek, 17 Marca 2020, 22:24
Skoro nie wykorzystujemy pełnej puli przerobowej badań. To ten zapas nalezy wykorzystać do badań np na obszarze jednego województwa wybranej grupy najwiekszego ryzyka. Jeżeli te badania wykryją chorych, które normalnie nie były wychwycone, to należy rozszrzyć takie badania w miarę stopniowego wzrostu bazy. Niewykorzystanie możliwości to karygodne marnotrawstwo posiadanych środków.
Jurek Wtorek, 17 Marca 2020, 22:05
Mam nadzieję , że pisowcy po zarażeniu nie będą korzystać z respiratorów WOŚP tylko będą spokojnie oglądać TVP i trwam.
Jurek Wtorek, 17 Marca 2020, 21:59
Mam nadzieję , że pisowcy po zarażeniu nie będą korzystać z respiratorów od WOŚP tylko oglądać tvp .
xyz Niedziela, 29 Marca 2020, 8:59
a oddawana krew przez katolika ci nie przeszkadza, może zrezygnujesz? a kto przed drzwiami kościoła stoi z puszkami wośp
Zosia Środa, 18 Marca 2020, 11:03
A czy Ty zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz, więcej empatii i zdrowego rozsądku, bez względu na ugrupowania polityczne, to są ludzie! Ogarnij się człowieku!
Statystyk Poniedziałek, 30 Marca 2020, 3:01
Jakoś Ci "ludzie" wcześniej mieli straszny problem z "belzebubem" WOŚP, bo ludzie zdroworozsądkowi dawali na Wośp a nie na tace czarnej mafii w niedziele.
Aha Środa, 18 Marca 2020, 8:20
Natomiast wyznawcy sekty PO mają zakaz korzystania z respiratorów NFZ.
Mam nadzieję, że zostaną szybko wyleczeni... z głupoty.
Tom Środa, 18 Marca 2020, 14:34
Szkoda mi ciebie.
Nienawisc zieje z ciebie.
I watpie ze wyleczysz sie .... z glupoty.
Z tego co widze PIS byl zawsze bardziej sekta niz PO.
Ewa Środa, 18 Marca 2020, 7:28
No właśnie niech się trzymają swoich postanowień, że WOŚP jest złe.
Chips Wtorek, 17 Marca 2020, 22:16
I to za 2 zeta za godzinę.
Gosc Wtorek, 17 Marca 2020, 22:08
Ja również
anna Wtorek, 17 Marca 2020, 21:57
O rany! Co za komentarze! obśmiałam się do łez!
Baldachim Wtorek, 17 Marca 2020, 21:56
Leczenie korona wirusa trwa sześć tygodni ....oficjalnie media podają, że pierwszy zakażony w Polsce, pojawił się w Zielonej Górze w dniu 4 marca. I już jest 14 wyleczonych. Natomiast prezydent Andrzej Duda ....powiedział, że pierwszy zdiagnozowany przypadek w Polsce koronawirusa ....zanotowano 15 stycznia. I tak to wychodzi jak każdy kłamie na własną rękę.
Kamil Wtorek, 17 Marca 2020, 21:43
Ludzie jak w Polsce chce walczyć z epidemia jeżeli zamykają granicę A Polacy dalej mogę jeździć np do Niemiec i mogę wracać do Polski to jest bez sensu zamknąć szczelnie granicę i każde miasto tak jak w chinach i będzie łatwiej się walczyło z epidemia
Ewa Czwartek, 19 Marca 2020, 12:34
Rząd nie przywozi rodaków do Polski tylko ściąga zarazę i głosy do wyborów. Zanim wyjechali był już wirus więc po co wyjeżdzali, a pozostali pojechali na zarobek bo złotówka dla nich była pe a teraz chcą wracać do kraju. Rząd przez to zrobi w naszym kraju drugie Włochy.
Wiola Wtorek, 17 Marca 2020, 20:58
Musimy zachować ostrożność sama jestem fryzjerko i zamknęłam zaklad bo mam bezpośredni kontakt z ludzimi bo jak zrobic wlosy i nie dotykać ludzi ale zdrowie wazne bo mamy jedno zdrowko A różni ludzie przychodzą
Sukcesor Wtorek, 17 Marca 2020, 18:11
Dodaj se pan z 2 zera do tych danych i jest dopiero wtedy prawdziwy wynik wyjdzie -,-
bolek Środa, 18 Marca 2020, 8:56
dodaj sobie dwie klepki "se"
Piotr Wtorek, 17 Marca 2020, 16:49
Mam nadzieje że uda się opanować tą pandemie. Jeśli nie to ludzkość wyginie jak kiedyś dinozaury.
Paulina Wtorek, 17 Marca 2020, 16:22
Jak ma nie przybywać osób zarażonych, jak całe rodziny z dziećmi robią sobie spacerki po sklepach...
Xxev Wtorek, 17 Marca 2020, 16:15
Ludzie ... czy stałoby się coś jakby przez kilka dni sklepy były zamknięte??? Czy naprawdę ludzie nie potrafią wytrzymać kilka dni w domu ? Wypowiadam się jako pracownica sklepu w którym mam doczynienia z różnymi ludzmi.. ze starszymi osobami .. Ludzie przychodzą naprawdę bo drobiazki.. przyprawę, kilka owoców ... czy bez tego nie da się żyć?? A pracownicy sklepu wydaje mi się że też są grupą bardziej narażona na coś takiego ... Nie wiemy z kim mamy doczynienia.. jak siedzieć w domu to siedzieć A nie łazić po zakupach..
danat Piątek, 20 Marca 2020, 14:40
święta racja,ludzie chodzą niepotrzebnie do sklepów i najbardziej narażone są ekspedientki i,oczywiście,inni pracownicy sklepów.
ewela Środa, 18 Marca 2020, 15:01
racja
Zyczliwa Środa, 18 Marca 2020, 13:32
Ja wysyłam swojego tylko po chleb i bułki jeśli już. Bez słodyczy czy mandarynek mogę się obyć. zakupoholizm też mozns leczy
MARIA Środa, 18 Marca 2020, 2:34
MINIE,MINIE
Dębus 23 Wtorek, 17 Marca 2020, 15:53
Rękawiczki Proszę żeby ogłosić obowiązek chodzenia w rękawiczkach obojętnie jakich !! Za chodzenie bez rękawiczek powinna być kara !!
nata Wtorek, 17 Marca 2020, 19:57
Jakie to ma znaczenie czy chodzisz w rekawiczkach czy bez? I tak wszystko zostaje czy na skórze dloni czy na rekawiczkach. Tymi rekawiczkami dotkniesz klamki, kluczy i wszystkiego innego.
Rozczarowana Wtorek, 17 Marca 2020, 11:59
Jeżeli nie zaopatrzą szpitali w niezbędny sprzęt to będzie katastrofa, większa niż we Włoszech. Płaciliśmy podatki, a pieniądze były rozdawane, teraz ich brakuje w obliczu zagrożenia życia milionów Polaków. Wszyscy płaciliśmy podatki i chcemy żyć, ratowano tzw. przyrost demograficzny a teraz okazuje się jakim kosztem.
Karolina Wtorek, 17 Marca 2020, 10:45
Miejmy tylko nadzieję że informacje które przekazuje nam min..ministerstwo zdrowia są prawdziwe. W sensie osób zakażonych i ile osób zmarło....
reCAPTCHA Wtorek, 17 Marca 2020, 16:52
Kto weźmie odpowiedzialność za kwarantanne tysiące osób powracających- wprowadzą się do rodzin i nie ma możliwości żeby to było przestrzegane. Czy nie powinno być tak że są w nadzorowanych miejscach wyznaczonych.
iwona Piątek, 27 Marca 2020, 19:46
ludzie nietrzymaja odleglosc w sklepie trzeba zalozyc glosniki w sklepach
Jaro Środa, 18 Marca 2020, 14:47
Nie wszyscy sa idiotami. Moze ty bys nie przestrzegal, ale inni, madrzejsi beda przestrzegac. Nie mozna ich zamknac tylko dlatego ze panika pzeszkadza niektorym w mysleniu.
Logi Wtorek, 17 Marca 2020, 16:30
Rząd nigdy nie będzie podawał prawdziwych liczb aby nie siać paniki. Dawkują nam te informacje i jest to zrozumiałe i logiczne. Pomyślcie co by się zaczęło dziać na ulicach gdyby nagle Rząd ogłosił, że w ciągu jeden doby przybyło 5000 zarażonych...
J Środa, 18 Marca 2020, 11:11
Może że strachu wszyscy nareszcie siedzieliby w domach.
Btw Wtorek, 17 Marca 2020, 16:24
Żyjemy w 2020 roku, czy naprawdę uważasz, że w czasach social mediów dałoby radę coś takiego utrzymać w tajemnicy? Poważnie, zastanów się.
Wojtek Wtorek, 17 Marca 2020, 15:41
Sam Szumowski, przynajmniej dla mnie, stosunkowo dość młodej osoby, wydaje się naprawdę dobrym ministrem, wierzę że są prawdziwe. Musimy też brać pod uwagę, że zawsze są podawane stwierdzone przypadki, niejeden pewnie chodzi z chorobą po mieście i nawet nie jest świadom, że zaraża.
J Środa, 18 Marca 2020, 11:16
A hospitalizuja resztę osób bo nie mają gdzie mieszkać?? A może nie ma kasy z NFZ na testy a i tak widać że chory to po co go robić? Niepotwierdzone testem zakażenie- można wydawać że go nie ma
wanda Wtorek, 17 Marca 2020, 14:17
Bez przesady,dlaczego mieliby kłamać?
zazenowana Wtorek, 17 Marca 2020, 16:59
jak to dlaczego? nie zna pani zdesperowanych polakow?? zrobia szturm na poz, beda domagac sie asysty lekarzy, pielegniarek, a trzeba ukryc skrzetnie ze tych nie ma. beda chodzic po szpitalach a tam odkryja brak masek, plynow do dezynfekcji, podstawowej ochrony, strojow ochronnych. beda zadac testow, a ich nie bedzie. wtedy pisiory zostana obalone bo najbardziej zmanipulowany moher policzy ze woli miec kase na swoje leczenie niz na TVPiS. nagle zrozumiecie ze podkradli wam kase z budzetu na swoje gierki i manipulacje, ze rozdali 500zl pijakom zamiast uszczelnic system ochrony nie sluzby zdrowia, bo sluzyc to wam nikt nie bedzie. sluzby w polsce nie ma, tak jak i monarchii. nagle zrozumiecie ze lekarzy jest naprawde najmniej w europie, i rozpocznei sie pomor. tak, jesli wirus sie mocno rozprzestrzeni, przynajmniej dowiemy sie o tym etapami, i po cichu umknie uwadze wszystkich, co jest prawdziwym wrzodem na dupie dla ochorny zdrowia, a sa to politycy, ich kradzieze i manipulacja :) moze nie wiecie, ale wszpitalach jest juz i tak mnostwo ciezko chorych ludzi, koronawirus to tylko jeden z powodow na ktorzy starzy ludzie umieraja. ale plastrem kanionu nie zakleisz, wiec macie o tym NIE WIEDZIEC :)
S Sz. Wtorek, 17 Marca 2020, 12:50
Napewno jest dużo wyższa liczba zarażonych. PiS patrzyl co zrobią sąsiedzi zamiast zacząć działać. W du...ie z takimi rzadzacymi którzy potrafili zebrać się w nocy w celu omówienia ile podnieść cenę małpek 100ml ale żeby zrobić coś od samego początku w celu ograniczenia epidemii w Polsce to już nie . A wystarczyło zamknąć granicę odrazu. I dla każdego test powinien być dostepny. Kpina
Magda Wtorek, 17 Marca 2020, 8:18
Proszę o wyjaśnienie jak to jest z hospitalizacją osób zarażonych. Wczoraj pojawiła się informacja o wypadku dziecka z pozytywnym wynikiem testu na koronowirusa. Do wypadku dziecka doszło wczoraj w domu, gdzie maluch przebywał pod opieką rodziców będących na kwarantannie.
To dziecko było wliczane do ogólnej liczby zarażonych czy też nie?
Ile jest takich przypadków w Polsce, o których MZ nie informuje tzn osoba jest zarażona, ale przebywa na kwarantannie w domu?
rdv Wtorek, 17 Marca 2020, 16:24
W ogóle należałoby wyjaśnić pojęcia kwarantanna/nadzór epidemiologiczny/hospitalizacja, bo potem słyszę od panikujących, że jest rzekomo 200 osób zakażonych w jednym województwie (suma iluś tam osób bez potwierdzenia)
pn Wtorek, 17 Marca 2020, 12:09
Jeśli zarażony czuje się dobrze i nie wymaga hospitalizacji zostaje w domu w kwarantannie.
Statystyk Poniedziałek, 30 Marca 2020, 3:07
Tylko by najpierw należało ustalić czy jest zarażony.
Monia Wtorek, 17 Marca 2020, 7:11
Ogłosić stan wyjątkowy i zamknąć granicę mówić różaniec o jednej godzinie upaść na kolana .Przemyślcie to sercem proszę.
Hi Środa, 18 Marca 2020, 14:54
PIS’u recepta na kryzys!
anna Wtorek, 17 Marca 2020, 21:47
:)))))
monia Wtorek, 17 Marca 2020, 7:06
Jeśli się da to naradzie wstrzymajcie powrót Polaków z zagranicy dopóki nie będzie wysiewu w Polsce bo później tego nie ogarniemy.
Austria Wtorek, 17 Marca 2020, 18:57
Zagranica ma wystarczajaco wlasnych zeby sie jeszcze Polakami opiekowala!!!!
Miki lee2 Wtorek, 17 Marca 2020, 18:22
Tak gadasz bo nie masz nikogo bliskiego za granicą pewnie.
MK Wtorek, 17 Marca 2020, 15:45
Zgadzam się
Andzia Wtorek, 17 Marca 2020, 13:24
Popieram nie powinni wracać bo będzie u nas więcej chorych
E. Poniedziałek, 16 Marca 2020, 23:05
Rząd, który chce nam zafundować drugie Włochy sprowadzając Polaków z zagranicy. Rozumiem sytuację kiedy ktoś utknął bez środków do życia, ale sprowadzanie osób, które mają tam pracę, mieszkanie i dochody jest całkowicie irracjonalne. W obliczu epidemii kiedy od Polaków oczekuje się zdrowego rozsądku taka decyzja jest gwoździem do trumny i dla nas mieszkających w Polsce i dla wracających Polaków, którzy wracają być może z grupą osób zarażonych. Kompletnie pozbawiona logiki, irracjonalna decyzja podyktowana chyba względami politycznymi bo z całą pewnością nie chodzi tutaj ani o nasze dobro ani też Polaków wracających. O ile początkowo popierałam działania rządu i uważałam, że świetnie sobie radzi w zaistniałej sytuacji o tyle teraz jestem rozczarowana i rozgoryczona.
Ewa Niedziela, 29 Marca 2020, 14:48
Masz paranoję !!!!wg ciebie każdy kto wraca jest chory?wszystkie państwa ściągają tych którzy chcą wracać.Wracsja z różnych powodów.Np.studenci czy rodacy na wycieczkach.Nie każdy z Włoch czy Hiszpanii jest chory.
Keiti Wtorek, 17 Marca 2020, 21:45
Racja.
Ana Wtorek, 17 Marca 2020, 18:27
To przykre ale zgadzam się
Lil Wtorek, 17 Marca 2020, 17:34
Nikt nie sprowadza na siłę, są to osoby, które chcą wrócić. Część zagranicznych pracodawców każe wracać do swoich krajów, żeby nie obciążać ich rodzimej służby zdrowia. Co w takim przypadku mieliby zrobić? Ludzie trochę zrozumienia..
Statystyk Poniedziałek, 30 Marca 2020, 2:54
Straszne. Mogli by się leczyć tam gdzie mają składki odprowadzane i to nie jest jakieś prawo łaski.
Kot Środa, 18 Marca 2020, 15:49
Zrozumienia bez zawisci!
Marek Środa, 18 Marca 2020, 15:03
Wrescie jakis tresciwy i logiczny komentarz.
Melodi Wtorek, 17 Marca 2020, 14:05
Momwnt , moment a jak by Twoje dziecko chciało wrócić to też zamkniesz drzwi ...zastanów się ... mowa srebrem milczenie złotem
Lin Środa, 18 Marca 2020, 15:33
Madre slowa przyjemnie przeczytac! :)
Xxe Wtorek, 17 Marca 2020, 16:10
Ale jeżeli moje dziecko chciało by wrócić to powinno przemyśleć o sytuacji jaka jest w kraju ... robi to nie tylko dla siebie Ale i dla innych .. on może nie przywieźć wirusa do Polski Ale może się zarazić tutaj .
Eeee Wtorek, 17 Marca 2020, 13:27
Przecież nikt nie ściąga ludzi którzy mieszkają i pracują za granicą , jedynie ludzie z wycieczek i pracujących tymczasowo
graba05 Poniedziałek, 16 Marca 2020, 15:53
Szacun dla Pana Szumowskiego.
Takiego koordynatora nam potrzeba w tej ciężkiej sytuacji.
A my - Naród-do tych zaleceń mamy się dostosować.
Eve Poniedziałek, 16 Marca 2020, 15:18
Dokładnie tak. Mówię o tym od tygodnia. Wg mnoe to najlepszy i najszybszy sposób na opanowanie sytuacji.

Ale co ja tam wiem...
Sosnowiec Poniedziałek, 16 Marca 2020, 12:30
A w halach fabrycznych ludzie mieszaja sie na potege...
domel Poniedziałek, 16 Marca 2020, 10:54
W tym samym czasie: pół miliona Polaków ...jest chorych na raka.....
Xxe Wtorek, 17 Marca 2020, 19:53
Otóż to ... zwykła grypa ile ludzi zabija.. ile dzieci umiera z powodu raka :(
Pogrypie Wtorek, 17 Marca 2020, 14:44
Słusznie.a ile na świecie umiera z głodu,?
Nikos Poniedziałek, 16 Marca 2020, 10:30
Wszystkie zachorowania sa przywleczone bo albo wycieczek sie chce albo podsylaja dzieci z Niemiec i przenosza wirusy skoro tam mieszkaja tam pracuja tam chodza dzieci do szkoly to na czas koronawirusa zamknac granice do odwolania z wyjatkiem osob pracujacych ktore codziennie dojezdzaja do pracy
Zawistnym ciezej sie zyje - Środa, 18 Marca 2020, 15:46
“Wycieczek sie chce”!
Pojechalo by sie na wycieczke gdzies?
taki sobie. Poniedziałek, 16 Marca 2020, 7:51
Rząd i Prezydenta poznaje się w biedzie. Takiego Rządu się nie zmienia. Szumowski pokazał klasę.
Anna Sobota, 28 Marca 2020, 22:02
Która klasę?
mp Wtorek, 17 Marca 2020, 15:34
taki rząd to nie rząd. faktycznie minister zdrowia się stara, ale jakie są efekty ?? Zadne
jedyna trafna decyzja to zamknięcie szkól
Marco Wtorek, 17 Marca 2020, 18:04
nie obwiniaj ministra zdrowia.To desydenci z brukseli powinni byli od razu zamknąc chińczykom dostęp do Unii.
Gość Poniedziałek, 16 Marca 2020, 16:50
Ale prezydenta nie widac...
Ahhhh Poniedziałek, 16 Marca 2020, 12:21
takego rządu ktory dopiero po tym jak kornowirus sie na dobre zadomowił i już nie da się ochronić przed epidemią i dziesiątkami chorych i zmarłych się nie zmienia? Takiego który zmotywował 12.000 potencjalnie zarazonych Polaków z zagranicy do powrotu do Polski ? Mamy tylko 10.000 respiratorów - rząd rzeczywiście pokazał klasę.
Granice powinny być zamknięte przed feriami a powrót Polaków limitowany i rozłożony w czasie tak zeby można było tą kwarantannę rzeczywiście a nie tylko na papierze przeprowadzić. Za tydzień dwa będą efekty tej klasy !!!
Gajowy Wtorek, 17 Marca 2020, 14:25
Weź odwróć się do ściany i z całej siły uderz głową może pomyślisz zanim pluć jadem
zawiedziony Wtorek, 17 Marca 2020, 12:34
całkowicie popieram !!!
Maciek Niedziela, 15 Marca 2020, 22:08
Czy jest szansa na potwierdzenie stanu "0" zakażonych w kuj-pom i podlaskim?
Rex Niedziela, 15 Marca 2020, 19:39
Kopalnie fedruja,kasjerzy pracuja,jestem kasjerem skad mam wiedziec czy klienci co przychodza na zakupy czy sa zdrowi!?!
Pracownik Poniedziałek, 16 Marca 2020, 22:03
No właśnie o nas zapomnieli wszyscy mają robić zakupy a my jesteśmy niczym
Anka Niedziela, 15 Marca 2020, 14:38
Czy duże fabryki będą pracowac
anna Wtorek, 17 Marca 2020, 21:52
nie, tylko małe fabryki
Justyna Niedziela, 15 Marca 2020, 14:10
Ja chodzę normalnie do pracy w fabryce gdzie na hali jest około 400 osób ..3 osoby w kwarantannie domowej. Super.. ale zaklad działa..Dlaczego ??Dodam ze skończyły się nam płyny do dezynfekcji.
Rafi Środa, 18 Marca 2020, 14:24
Ja pracuję w zakładzie ok 3000 osób, włoski zarząd i część pracowników. Nie ma masek. I nie ma komu tego zamknąć. Można?
DumbWaysToDie Niedziela, 15 Marca 2020, 13:04
Po kilku latach obcowania z kulturą posługiwania się przez Polaków językiem, zasadniczo kibicuję wirusowi.
Stefan52 Niedziela, 15 Marca 2020, 12:03
Jak to jest moi drodzy, ze tylko z Poznania w sieci krazy okolo 20 filmow z jednego dnia jak karetka zabiera w pelnym rynsztunku do szpitala osobe z podejrzeniem, tymczasem w szpitalu lekarze mowia nieoficjalnie o 36 zachorowaniach w roznym stanie, oficjalnie o trzech, a o nowych kwarantannach prawie nic, albo rachunki roznia sie od siebie bardzo mocno. Dlaczego wojsko nie moze mowic nic o tym, ze decyzja o stanie jest juz podjeta? Ja sie pytam, czy to jakis element kampanii wyborczej, strachu przed panika spoleczenstwa, czy moze rzad boi sie, ze wyjdzie jak dali ciala nie zabezpieczajac sie na te okolicznosc juz dobre dwa tygodnie wczesniej. Ja nie psiocze tu na ten jeden rzad, bo mysle, ze kazdy dotychczasowy podobnie dalby ciala. Problem jest w tym, ze przy sterze jest wlasnie ten, ktory manipuluje informacja. Wg srodowiska lekarskiego w Poznaniu jest okoo 3000 osob zarazonych, z roznym stadium choroby, z roznymi objawami lub ich niemalze brakiem. Tylko co jesli maja racje, a: nie ma testow, nie ma ubiorow dla lekarzy, nie ma jak leczyc, brakuje respiratorow. Nawet lek, ktory mialby na poziomie molekularnym wspomagac chorujacych, wyparowuje z hurtowni dwa tygodnie przed oficjalnym potwierdzeniem pierwszego przypadku. Nie jestem fanem teorii spiskowych, ale baaaardzo mi tu wszystko sie nie skleja :(
Anonim Niedziela, 15 Marca 2020, 11:08
Powiedzcie co zJTT w Gostkowie tam pracują z różnych województw i to 1000-ce osób
Jola Niedziela, 15 Marca 2020, 9:49
Czy nikogo nie zastanawia fakt jak to się stało, że w 14 tys. mieście Leżajsku jest już 7 przypadków koronawirusa. Na tak małe miasteczko to dużo. I codziennie przybywa tam liczba nowych zakażonych. Chyba ktoś powinien się przyglądnąć temu co się tam dzieje. W tej miejscowości Władze raczej nie poradziły sobie z sytuacją.
Iwona Niedziela, 15 Marca 2020, 9:38
Miłej niedzieli i spokoju ducha życzę wszystkim ludziom
Gość Niedziela, 15 Marca 2020, 8:50
Ja pikole co za debikizm jaka epidemia umarly osoby ktore od dawna chorowaly na inne choroby kur.. Jeszcze troche to dudus oglosci czereony alarm zeby zdobyc poparvcie w wyborach
Daniel Niedziela, 15 Marca 2020, 8:02
Handel będzie cały czas sklepy teraz to 2 najważniejsza instytucja w kraju zaraz po służbie zdrowia. I nie dla zysku tylko dla tego że dostarczają żywność do naszych domów. Jednak ludzie tego nie rozumieją i walą tabunami do sklepów zamiast robić to tylko 2 razy w tygodniu i ograniczać kontakty z pracownikami sklepów jak i pozostałymi klientami bo prawda jest tak jak wam zamkną sklepy to nic wam nie pomoże nic... Szanujcie tych ludzi i bądźcie im wdzięczni za to co robią
Hmmmm Niedziela, 15 Marca 2020, 8:00
Brakuje mi jednej informacji, czy te nowe przypadki są z kwarantanny i nadzoru czy całkiem nowe... Ktoś wie?
Jak z kwarantanny i nadzoru to oznacza, że system działa...
Bz Niedziela, 15 Marca 2020, 7:26
Ale to trochę za pozno na takie rozwiązania mogli myśleć Wcześniej.
Super Darek Niedziela, 15 Marca 2020, 7:19
Jerzy Zięba Jerzy Jaśkowski Hubert Czerniak. Oni prawdę mówią.
Pracownik Niedziela, 15 Marca 2020, 7:04
Dlaczego sklepy castorama ,lerla merlin ,obi są w dalszym ciągu otwarte ,wczoraj brak miejsc parkingowych,ludzie nic was nie uczy? Nie chce żyć to pozwólcie nam przeżyć!
gov.pl Niedziela, 15 Marca 2020, 6:42
Ludzie nie czytajcie co kolwiek w internecie bo większość jest pisana przez paranoików, mniejszą częścią jest pisanie o tym z jakim zyskiem choćby przyciągnięcie do swoich portali. Nie jestem zwolennikiem polityki wręcz gardzę nią i nie ufam im ale wiem na pewno że z tej nie kontrolowanej sytuacji chcą wyjść dlatego robią wszystko by wrócić do poprzedniego zajęcia czyli stanu w którym lubili coś z niani robić dlatego teraz najbardziej zaufaną stronią jest gov.pl
Xxc Niedziela, 15 Marca 2020, 6:31
A co z obi Castorama tam się przewija 4tys ludzi dziennie naprawdę dramat czy ktoś pomyślał A mówimy o 50 tłoku jak zapobiegamy to pomyślcie tez
BSL-4 Niedziela, 15 Marca 2020, 6:22
1 przypadek koronawirusa stwierdzono w polowie listopada 2019r. w Chinach,ale nie w miescie Wuhan.Przez pare miesiecy,nie dotarl do Europy i Polski.Dziwne.
Zuza Niedziela, 15 Marca 2020, 6:20
Dlaczego media pisza ze 103 osoby ma korona wirusa ok ale 3 zmarlo A 13 zostało wyłączonych więc dalej jest 100
Ola Sobota, 14 Marca 2020, 18:55
Bylam dzisiaj w sklepie, większość ludzi miała 60 lat lub więcej. Zastanawiam się czemu moje dzieci mają kwarantane? Chyba wszyscy powinni przestrzegać zasad....
Gość Sobota, 14 Marca 2020, 12:37
A co z usługami takimi jak np: fryzjer,kosmetyczka? Czemu nie ma zakazu?! To takie potrzebne? Kpina!
Frezja nie jestem robotem Sobota, 14 Marca 2020, 9:29
A ile osób jest zdrowych?
Pracownik Piątek, 13 Marca 2020, 18:34
A ja jestem za tym, żeby zamknąć wszystkie galerie i sklepy które nie są z artykułami pierwszej potrzeby.
Mama Piątek, 13 Marca 2020, 17:00
Skoro na Ukrainie kobieta wróciła z Polski 1 marca i była chora już na koronawirusa, a u nas wykryto wirusa parę dni później to świadczy tylko o tym ze duża cześć z nas już go przeszła. Moje dzieci przeszły "jakąś" grype pod koniec lutego, gdzie gorączka 4 dni po 40stopni i w przychodni przyszpitalnej mi mówią, że taką już mamy ciężką grypę. Żadnych badań, wymazów. a potem zapalenie dróg oddechowych przez kolejne 2 tyg. i lekarze tylko antybiotyk i nic więcej. Jaką mam mieć teraz pewność, że ta "grypa" nie była koronawirusem.
mm Środa, 18 Marca 2020, 14:38
Zgadzam się z tym. Od 2 miesięcy słyszę od znajomych, że byli na coś chorzy - bół gardała, kaszel, temperatura - i wszyscy twierdzą, że przebieg był trochę inny niż zazwyczaj. U nas też nigdy wszyscy razem nie chorowaliśmy i nagle bach w jeden dzień rozłożeni wszyscy, każdy inny objaw chyba w zależności jak działa układ odpornościowy.
Mecenas Piątek, 13 Marca 2020, 16:48
Panika może nas zgubić ale lekceważenie problemu epidemiologicznego może doprowadzić nasz Naród do płaczu tak jak Włochów. Powinniśmy dbać nadzwyczaj o higienę. Nie dziwi mnie że nie ma szczepionki ale bardzo dziwi że nie ma skutecznie chroniących masek, a przecież teraz nadchodzi kulminacja. Dzieci i młodzież szkolna powinni siedzieć w domach. Tymczasem traktują to jak wakacje. Gdzie rodzice? Powinnismy unikać tłumów ludzi, a co się dzieje w marketach. Tak dalej a będziemy płakać. Jest spec-ustawa ale kto w rzeczywistości może z niej skorzystać. Jeżeli masz dziecko 8-letnie nie możesz z niej skorzystać, a kogo pociągną do odpowiedzialności jak coś mu się stanie pod naszą nieobecność bo jest obowiązek pracy. Gratulacje dla MZ, MSWiA oraz KGP. Rozkazali policjantom sprawdzać objętych kwarantanną, bez zabezpieczenia, bez szkolenia, ot tak. Gdzie w rzeczywistości są służby medyczne i sanepid ? Ile testów przeprowadzono i dlaczego tak mało. W naszym szpitalu dziś do południa nie było lekarza. Ściągali kogoś na CITO. Proszę o rozwagę bo nikt w tym kraju nie zna tego korona wirusa i nie potrafi przewidzieć jego skutków a kulminacja nadchodzi. Początki są bezobjawowe. Jak pojawiają się objawy to może być za późno.
Ślązak nie Hanys Piątek, 13 Marca 2020, 14:40
Na Śląsku na razie najwięcej zarażonych:

Dolny Śląsk - 9 (Zielona Góra 1, Wrocław 7, Oleśnica 1)


Górny Śląsk - 14 ale trzeba odjąć pacjentów z Zawiercia i Sosnowca, bo Zawiercie i Sosnowiec, to nie Górny Śląsk, tylko Małopolska w województwie śląskim, zreszta analogicznie do Zielonej Góry.

Górny Śląsk (Racibórz 5, Opole 2, Chorzów 1, Cieszyn 3, Sosnowiec 1, Zawiercie 2)
Anonimus Piątek, 13 Marca 2020, 14:07
Zamknijcie kurwa granice!!!!!!!!!!!!
Kuba Czwartek, 12 Marca 2020, 21:36
Jeśli nie zakażą handlu itp i nakażą siedzenia w dom przez te 14 dla wszystkich bez wyjątku mówię tu o zwykłych obywatelach Polskich to wtedy coś by to dało a tak gówno z tego wyjdzie...
H. Wtorek, 17 Marca 2020, 16:05
Dokładnie tak. Codziennie te same osoby przychodzą do sklepu. Niech zrobią zakupy na 2 tyg zapas żeby jak najwięcej ludzi mogło się odseparowac od wirusa w tym sprzedawcy i pracowników innych placówek. Jeśli komuś nie chce się być w domu w tym czasie niech pomoże pracownikom służby zdrowia
Robek Poniedziałek, 16 Marca 2020, 14:20
Chcesz zakazać pracy w fabrykach? wiesz jakie by były przez to straty? chyba już mniejsza strata dla państwa, to śmierć dziesiątek emerytów.
Basia Poniedziałek, 16 Marca 2020, 17:10
pomyśl zanim cos powiesz !! jestem ciekawa czy bedziesz miec takie zdanie jak bedziesz w wieku emerytalnym .
Krk Niedziela, 15 Marca 2020, 14:28
A ludzie przy produkcji żywnosci ,ludzie od tansportu tego, elektrownie, wodociągi, policja, straż ,lekarze pielegniarki, stacje paliw, politycy itp... Ci ludzie też mają siedziec w domach? nawet gdyby. Cały świat musiałby tak zrobić, bo w innym przypadku wirus się przywlecze z zagranicy. Nie zamkniemy granic na 1000lat.
Pracownik stacji benzynowej Niedziela, 15 Marca 2020, 8:26
Racja, też to powtarzam.
Mary Niedziela, 15 Marca 2020, 7:47
Nie zgadzam.sie z przejmować. Celem tego zabiegu jest ograniczy szybkości zachorowań, A to w sytuacji kiedy jeszcze nie było miejsc wyznaczonych dla chorych
czyt. oddzialow zakaźnych jest BARDZO ważne.
Ja Niedziela, 15 Marca 2020, 5:03
Prawda!
Gosc Niedziela, 15 Marca 2020, 2:58
Handlu zakazać całkiem nie moga. Bo gdzieś trzeba podstawowe rzeczy kupić ale robić to z głową. W sklepie powinna być 2 osoby a nie tłum. I tak już są zamknięte galerie i duże sklepy typu OBI. Trochę rozsądku u ludzi tylko. Ale niestety tego brak.
Marcepan Niedziela, 15 Marca 2020, 2:21
Zgadzam się z tobą w 100%. Powtarzam wszystkim to samo. Nie wiem na co oni czekają.... NA CUD...?
Miki Sobota, 14 Marca 2020, 18:20
Właśnie trzeba zamknąć wszystko .
Asia Czwartek, 12 Marca 2020, 17:43
A w Carrefourze nowy sacz Dyrektor chce żeby ludzie pracowali po 12 h tak chroni pracowników czyżby dla zysku?
kasia Poniedziałek, 16 Marca 2020, 14:55
oczywiscie ,ze dla zysku
Elżbieta Sus Poniedziałek, 16 Marca 2020, 14:16
To prawda ktoś powinien zainterweniować !!!!
ANONIM Czwartek, 12 Marca 2020, 15:17
Teraz na swieta zjedzie do polski pelno polakow co tam pracuja i jeszcze nazwoza koronawirusa.
Basia Poniedziałek, 16 Marca 2020, 17:12
Takich powinni nie wpuszczać . Teraz wszyscy zatęsknili za ojczyzna ,
Bob Środa, 18 Marca 2020, 16:23
Takich jak ty powinni wyleczyc z zawisci ze inni, a nie ty, jezdza za granice!
anna Wtorek, 17 Marca 2020, 21:54
:))))))
Nikos Poniedziałek, 16 Marca 2020, 10:26
Nawoza bo niektorzy tylko czekaja kiedy zjechac i Nam zaraza dac. Tam mieszkaja tam pracuja tam dzieci chodza do szkoly to niech tam siedza.
Anonim Sobota, 14 Marca 2020, 16:59
1000%
gosc Czwartek, 12 Marca 2020, 17:09
powinni zamknąć granice
Marcin Poniedziałek, 16 Marca 2020, 15:26
Ty na polityka idź skoro wiesz co powinni zrobić, po komentarzach mogę ci powiedzieć że karierę zrobisz :/
Jejsjs Piątek, 13 Marca 2020, 17:57
Dlatego ja nie wracam do Polski. Będę na tyle odpowiedzialna
Jestem Agawa Czwartek, 12 Marca 2020, 12:30
No teraz juz "przekićkane" u nas. Żegnaj wyjątkowa na tym tle jesli hodzi o umieralność (na tle Europy i tym bardziej świata)
A było tak pozytywnie jeśli chodzi o brak umieralności - nadzieja (chociaz tyle w tym nieszczeęściu)
A teraz już makabra i tylko płakać i sie obawiać...
monia Niedziela, 15 Marca 2020, 9:33
Ludzie obudźcie się zacznijmy wszyscy się modlić różańcem w Polsce a zobaczycie że będziemy zagadką dla świata może i zachorujemy ale będziemy ozdrowieni tylko trzeba uwierzyć naprawdę w Jezusa tak jak Izraelici co umierali na pustyni ukąszeni przez żmije Stary Testament ci co spojrzeli na węża miedzianego znak Jezusa obecnie byli wyleczeni zrozumcie co chce powiedzieć odwagi nie lękajcie się.Kocham Was!
margo 68 Poniedziałek, 30 Marca 2020, 12:08
Super pomysł! Maryja I Różaniec - ratują świat od dawna !!!
Saraj Niedziela, 15 Marca 2020, 7:39
Najważniejsze - trzeba być gotowym na śmierć. Czy jesteście gotowi? Czy jesteście w Łasce Uświęcającej?
ULA Poniedziałek, 30 Marca 2020, 11:56
pojebus
Ada Niedziela, 15 Marca 2020, 7:10
Mamy jednych z najgorzej pochorowanyvh seniorów w Europie. Jeżeli chodzi o % zgonów, to będziemy między zachodem a wschodem.
Sewer Czwartek, 12 Marca 2020, 19:39
To płacz i się obawiaj i nie zawracaj ........
Włącz myślenie Czwartek, 12 Marca 2020, 14:24
O to proszę państwa przykład komentarza-ameby który napisany został tylko po to żeby być napisany ( nie ten mój ten wyżej o umieralności )
B boy Sobota, 14 Marca 2020, 17:31
Nie siej paniki człowiecze. Jeśli ci chodzi o statystyki, choć nie powinno, to i tak dobrze wypadamy na tle Europy i świata.
Więcej optymizmu. Grypa na świecie rok w rok zabija 500 tyś ludzi.
ULA Poniedziałek, 30 Marca 2020, 11:54
Ludzie opamiętajcie się nikt nie ma prawa mnie zmusić do wyborów życie ludzkie jest najważniejsze leczu tej władzy nic nie jest warte.