Koronawirus: WUM i UW odwołują zajęcia

10 Marca 2020, 19:04 warszawski uniwersytet medyczny WUM

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wydał we wtorek pismo okólne o odwołaniu wszystkich zajęć dydaktycznych na Uczelni do 29 marca br. Także na Uniwersytecie Warszawskim decyzją Rektora UW odwołano zajęcia do 14 kwietnia br.

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś wydał we wtorek pismo okólne, w którym czytamy:

"W związku z napływającymi informacjami o ograniczeniu do bazy klinicznej WUM, wskutek rozprzestrzeniania się wirusa CoVid-19 mając na uwadze bezpieczeństwo studentów, doktorantów, pracowników i pacjentów podjąłem w dniu dzisiejszym decyzję o odwołaniu wszystkich zajęć dydaktycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w terminie od dnia 11.03.2020 do dnia 29.03.2020 r."

Rektor zapewnił, że uczelnia dołoży wszelkich starań, aby umożliwić studentom i doktorantom realizację programu nauczania i zaliczanie zajęć.

Wcześniej, w poniedziałek wydał zarządzenie o odwołaniu wykładów, które miały być realizowane w formie elektronicznej. Uczelnia odwołała także konferencje i imprezy. Zawieszone zostały też służbowe wyjazdy zagraniczne dla studentów i pracowników,a także wstrzymane przyjazdy gości z zagranicy i kwaterowanie nowych osób w domach studenckich.

 

Z kolei Rektor UW wydał zarządzenie ws. zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności UW.

Jak poinformowano w komunikacie na stronie UW, zarządzenie dotyczy m.in.:

  • odwołania do 14 kwietnia 2020 r. wykładów i zajęć dla studentów, doktorantów, słuchaczy, z wyjątkiem zajęć prowadzonych zdalnie;

  • odwołania do 30 kwietnia 2020 r. wydarzeń o charakterze otwartym (konferencji, sympozjów, wykładów otwartych, imprez artystycznych i innych);

  • zawieszenia do 30 kwietnia 2020 r. służbowych wyjazdów zagranicznych oraz udziału w konferencjach krajowych pracowników, doktorantów i studentów.

 Uczelnia rekomenduje śledzenie strony GIS oraz zakładki na stronie UW zawierającej komunikaty uczelni ws. koronawirusa.

Także na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego poinformowano, że: "Na dzisiejszym posiedzeniu KRUWIO zdecydowano o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w wyższych szkołach publicznych Wrocławia i Opola od 11 marca 2020 r. do odwołania".

Źródło: WUM, UW

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz