Rektor WUM apeluje o zamknięcie uczelni i szkół w Warszawie

11 Marca 2020, 9:50 warszawski uniwersytet medyczny WUM

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś zaapelował o zamknięcie szkół i uczelni w Warszawie związku z koniecznością zminimalizowania  ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Rektor we wtorek wydał decyzję o odwołaniu zajęć na WUM do 29 marca br.

- Mam nadzieję, że w ślad za decyzjami o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i Uniwersytecie Warszawskim pójdą inne warszawskie uczelnie, a przede wszystkim szkoły - podkreślił rektor WUM.

- Wierzę, że nie jest jeszcze za późno na podjęcie działań, które mogą przyczynić się do ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem. Czekam z niecierpliwością na decyzję o zamknięciu warszawskich szkół na przynajmniej 3 tygodnie. Dzieci co prawda nie chorują, ale są ogniwem w przenoszeniu infekcji. Apeluję o pilne podjęcie działań - co prawda radykalnych, ale najwyraźniej niezbędnych. Nawet, jeśli mogą wydawać się na wyrost. To się nazywa PREWENCJA!!! - podkreślił prof. M. Wielgoś.

Źródło: WUM

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz