Premier: wzmocnienie przemysłu wyrobów i farmaceutyków - priorytet po wygaszeniu epidemii

11 Marca 2020, 12:09 SZUMOWSKI MORAWIECKI

Obecna sytuacja zwraca uwagę na potrzebę rozbudowania przemysłu sprzętu medycznego i przemysłu farmaceutycznego w Polsce - mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Premier stwierdził, że jedno to dostępność rynkowa do środków potrzeby osobistej, drugie to zasoby w Agencji Rezerw Materiałowych a najistotniejsza wydaje się potencjał produkcyjny kraju najbardziej pożądanych obecnie produktów.

-Możliwości produkcyjne, które w poprzednich latach zostały wygaszone w Polsce to kategoria, którą będziemy zajmować się jeszcze długo po wygaszeniu epidemii - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

- Były mocne głos o sformułowaniu banku sprzętu medycznego w UE, ale każdy kraj patrzy na własne interesy - mówił premier. Stwierdził, że stąd wzięła się chociażby decyzja o rozpoczęciu masowej produkcji np. środków dezynfekujących przez państwowe spółki. -Środki dezynfekcyjne są już w bardzo dużych ilościach dostarczane do różnych instytucji publicznych - zapewnił.

źródło: WyrobyMed 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

10 komentarzy

rozbawiona Czwartek, 19 Marca 2020, 8:58
Paranoja !!!
rozbawiona Czwartek, 19 Marca 2020, 8:57
No wlasnie po to ta "epidemia" zeby koncerny zarobily. Zyd na gorze mysli! Oslabiaja ludzi lekami i wmawiaja choroby . Glupi lud kupi .
Chory na raka Sobota, 14 Marca 2020, 10:15
Panie Premierze Pana ugrupowanie obiecywało i Pan że będzie lepiej a jest coraz gorzej już Panu nie wierzę niby jesteście przygotowani a to nieprawda w żadnej aptece nie można kupić środków dezynfekcyjnych nie mówiąc już o tym że powinny być ogólnie dostępne we wszystkich urzędach sklepach wielkopowierzchniowych jak mamy się przed tym wirusem bronić ,karmicie psy jak trzeba jechać na polowanie!!! Jesteście wielkimi nieudacznikami zawiodłem się na waszych rządach jestem chory onkologicznie wprowadzacie powolną eutanazje w majestacie prawa pozwalacie nam umierać oszczędzając na leczeniu chorych ale wasze uposażenia i nagrody nie maleją wiem że to co tu piszę macie w d..ie ale chociaż niech ludzie poczytają co o was myślę zresztą nie ja jeden który ma raka gdzie wasze sumienie dać lekką ręką na TV wy już zupełnie zatraciliście rzeczywistość liczą się tylko ambicje polityczne kasa i koryto
Hory pacjent Sobota, 14 Marca 2020, 9:55
Rychło wczas musztarda po obiedzie a co z onkologią rakiem prostaty dlaczego nie finansujecie robotyki urologicznej robotem Davinczi tylko skazujecie nas na powolną eutanazje w majestacie prawa i kosztowniejszą rekonwalescencje czy wy nie umiecie liczyć ???Pacjent po Davinczi w dwa tygodnie wraca do zdrowia a dotychczasową metodą pół roku lub w ogóle .
Don Czwartek, 12 Marca 2020, 20:09
Kolano wirus nas poskładał, a ja się pytam, gdzie Obrona Cywilna? Przecież poważny kryzys wojenny bez tego komponentu nas zmasakruje. Ruskie parę lat temu robili ćwiczenia na dwa miliony osób (2000000). Mają odnowione schrony w największych miastach, zapasy, sieć komunikacji, powiadamiania ludności, a teraz nawet przećwiczyli. Kto wie, gdzie jest schron w mieście, w którym mieszka? Czy tam jest coś oprócz koca z lat siedemdziesiątych?
Kijek Piątek, 13 Marca 2020, 17:07
Paranoia
steps Czwartek, 12 Marca 2020, 18:28
Kolejna dobra decyzja premiera. Podoba mi się, że brana jest pod uwagę nie tylko bieżąca sytuacja, ale, że premier już w przyszłość wybiega. Brawo.
Rafał Majstrzyk Czwartek, 12 Marca 2020, 17:25
Dokładnie Panie premierze,teraz zapewniliście nam całkowitą ochronę i zaangażowanie i dobrze,że myślicie też o przyszłości.Właśnie tak działa nasz rząd,myśli do przodu,przygotowuje kraj na każdą sytuacje!
Justyna Czwartek, 12 Marca 2020, 13:07
odkrycie stulecia! mamy beznadziejnie niskie nakłady na służbę zdrowia, bardzo mało lekarzy w przeliczeniu na mieszkańców, totalną ciasnotę w większości szpitali (zwłaszcza klinicznych) i WOW, po epidemii w coś zainwestujemy! Gratuluję!
Data Poniedziałek, 16 Marca 2020, 21:13
Justynka, ogarnij się to pomoże.