Donald Trump zamyka granice USA dla Europy

12 Marca 2020, 11:11 Donald Trump

Prezydent Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone na 30 dni wstrzymają przyjazdy z Europy do USA. Dotyczy to także Polski, lecz nie obejmie Wielkiej Brytanii. Decyzja wchodzi w życie w piątek o północy. 

Zakaz przyjazdu do USA z Europy nie dotyczy osób, dla których Stany Zjednoczone to miejsce stałego pobytu oraz najbliższych członków rodzin obywateli USA - poinformował amerykański departament bezpieczeństwa wewnętrznego. Zakaz dotyczyć będzie większości osób bez paszportu USA, które były w strefie Schengen w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Zdaniem Donalda Trumpa, Unia Europejska nie podjęła takich samych środków ostrożności i ograniczeń podróży z Chin i innych zapalnych miejsc, w wyniku czego "znaczna część ognisk koronawirusa w USA rozpoczęła się od podróżujących z Europy."

W ocenie prezydenta USA wprowadzenie zakazu wjazdu z Chin do USA były dobrą decyzją. Jak mówił podczas konferencji prasowej "teraz musimy podjąć takie same działania z Europą".  -To mocny, ale konieczny krok - ocenił prezydent Donald Trump.

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Pani Czwartek, 19 Marca 2020, 7:00
To wojna gospodarcza pomiedzy usra a xhinczykiem.Anglia normalnie moze latac ,bo wie ze to odmiana grypy.Ten knur amierycki tez wie))
Monia;) Poniedziałek, 16 Marca 2020, 0:00
Z całym szacunkiem do obywateli Wielkiej Brytanii, ale właśnie oni całkowicie lekceważą wszelkie środki ostrożności.
1 Czwartek, 12 Marca 2020, 21:22
Brawo chociaz jeden prezydydent madry brawo
Kuropatwa Czwartek, 12 Marca 2020, 16:53
I bardzo słuszna decyzja, w Polsce powinniśmy zrobić to samo. Im mniej Śmieci z Chin i USA tym lepiej dla Polski.
Anon Poniedziałek, 16 Marca 2020, 22:35
Piękna mowa nienawiści.