Senat: głosowanie nad zmianą regulaminową ws. specustawy. Nie było kworum

12 Marca 2020, 16:52 SENAT

- Nie można tak robić. Senator może być za, przeciw, może się wstrzymać. Wyjście w trakcie obrad i zerwanie kworum w trakcie debaty o noweli tak ważnej ustawy jest niedopuszczalne - mówił marszałek senatu Tomasz Grodzki.

Podczas briefingu przed posiedzeniem Izby Tomasz Grodzki poinformował, że zrezygnowano z punktów, które mogą poczekać, m.in. z dużych zmian w regulaminie izby; będzie tylko drobna zmiana, która umożliwi Senatowi szybkie procedowanie nad nowelą specustawy ws. koronawirusa.

Ponadto - zapowiedział Grodzki - Senat zajmie się zmianami w ustawach w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów, nowelą Prawa geodezyjnego oraz nowelą ustawy dotyczącą OFE.

- To co chcecie zrobić, to prześcigać się z rządem ws. ustaw dlatego jako klub nie zagłosujemy - mówił w Senacie Marek Martynowski, przed głosowaniem dot. zmiany porządku obrad i uzupełnienia o czytanie uchwały ws. zmiany regulaminu senatu, mającej "przyspieszyć nowelizację specustawy". Po tej wypowiedzi wszyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości opuścili miejsce obrad przed oddaniem głosu.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Robertnek Środa, 18 Marca 2020, 1:02
For sure, politykazdrowotna.com isn't a perfect place to share my equestrian hobby, but I have to start somewhere, so I thought that "https://www.politykazdrowotna.com/55067,senat-glosowanie-nad-zmiana-regulaminowa-ws-specustawy-nie-bylo-kworum" category will be ok.