Lekarze PPOZ oczekują konkretnych wytycznych, bo rodzice chcą od nich zaświadczeń o opiece

13 Marca 2020, 10:31 lekarz lekarka wizyta

W związku z rządową decyzją o zamknięciu placówek edukacyjnych, lekarze i świadczeniodawcy Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia zwrócili się do Marleny Malag, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o określenie jednoznacznych wytycznych dla poradni podstawowej opieki zdrowotnej  oraz pracodawców w kwestii zaświadczeń o opiece nad dzieckiem dla rodziców i opiekunów na czas zamknięcia placówki edukacyjnej.  Rodzice dzwonią do lekarzy po zaświadczenia i zapowiadają wizyty w poradniach, co jak ostrzegają lekarze, stanowi zagrożenie.

Jak informuje PPOZ, po wczorajszej informacji o tym, iż w związku z zagrożeniem koronawirusem, wszystkie placówki edukacyjne zostają zamknięte na okres dwóch tygodni, w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej masowo rozdzwoniły się telefony od rodziców dzieci w wieku od 8 do 14 lat, żądających od lekarzy rodzinnych wystawienia zaświadczenia o opiece nad dzieckiem.

- Oczekujemy jednoznacznych wytycznych dla placówek podstawowej opieki zdrowotnej, jak również dla pracodawców, bo nie zostały uregulowane zasady dotyczące postępowania w takich przypadkach. Rodzice i opiekunowie dzieci już dzisiaj zapowiadają wizyty w poradniach POZ, co stanowi zagrożenie dla nich samych, jak i ich rodzin. W sytuacji zagrożenia epidemią oczekujemy na konkretne wskazówki - mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Lekarze zwrócili się w tej sprawie do minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Źródło: PPOZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz