GIS rekomenduje opuszczenie akademików przez studentów

13 Marca 2020, 12:53 koronawirus maska maseczka epidemia kwarantanna koronawirus

Główny Inspektor Sanitarny w związku z decyzją o zawieszeniu działalności dydaktycznej uczelni wyższych rekomenduje opuszczenie domów studenckich przez studentów i doktorantów, jeżeli mają możliwość innego zakwaterowania - poinformowało ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego.

W środę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zdecydował o zawieszeniu zajęć dydaktycznych na uczelniach od 12 marca do 25 marca br. Wiele uczelni w Polsce wstrzymało m.in. kwaterowanie nowych osób w domach studenckich, a także ograniczyło dostęp dla gości z zewnątrz.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje na swojej stronie, że "w związku z decyzją o zawieszeniu działalności dydaktycznej uczelni wyższych Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje opuszczenie domów studenckich przez studentów i doktorantów, jeżeli mają możliwość innego zakwaterowania".

Z kolei pobyt pozostałych studentów i doktorantów w domach studenckich powinien zostać zorganizowany w sposób umożliwiający maksymalne ograniczenie kontaktu między osobami, najlepiej w osobnych pokojach z odrębnym węzłem sanitarnym.

Ministerstwo podkreśla jednocześnie, że uczelnie muszą zapewnić zakwaterowanie tym studentom, w tym obcokrajowcom, którzy nie mogą z różnych względów opuścić akademika.

Jak przypomina resort nauki, GIS wydał też zalecenie dla studentów, doktorantów i pracowników nauki powracających z zagranicy. - Zalecany jest bezzwłoczny telefoniczny kontakt ze stacją sanitarno-epidemiologiczną właściwą dla miejsca pobytu w celu przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego - czytamy.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz