Diagności apelują o zabezpieczenia procedur w szpitalach przekształconych w zakaźne

14 Marca 2020, 10:53 diagnostyka biotechnologia laboratorium badania

O zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo osób udzielających świadczeń zdrowotnych oraz niezwłoczne wdrożenie procedur medycznych w laboratoriach diagnostycznych oraz punktach pobrań mając na uwadze szczególne zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - zaapelowała prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych do ministra zdrowia oraz dyrektorów szpitali, które mają być przekształcone w zakaźne leczące wyłącznie pacjentów z koronawirusem.

- Kluczowe w tym zakresie jest zabezpieczenie odpowiedniej liczb środków ochrony indywidualnej zgodnie z rekomendacjami konsultantów krajowych, NIZP-PZH oraz GIS (...) - podkreśliła Alina Niewiadomska.

Zaapelowała ponadto do dyrektorów szpitali o to, aby diagności laboratoryjni nie pobierali materiału biologicznego poza laboratorium, np. w oddziałach szpitalach. - Przemieszczanie się personelu medycznego, w tym diagnostów laboratoryjnych, pomiędzy oddziałami szpitalnymi i laboratorium podwyższa ryzyko przeniesienia i rozprzestrzenienia groźnych z punktu widzenia epidemiologicznego patogenów w środowisku szpitalnym - podkreśla prezes KRDL.

Źródło: KIDL

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz