Ministrowie poddani testom na koronawirusa

17 Marca 2020, 8:51

Po tym jak wykryto koronawirusa u Ministra Środowiska Michała Wosia, testom poddano wszystkich członków polskiego rządu, którzy byli obecni na ostatnim posiedzeniu. Wyniki mają być znane we wtorek - powiedział rzecznik rządu Piotr Muller.

- Do tego czasu, przez najbliższe godziny, ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu, pracują w powszechnie obowiązującym trybie kwarantanny. Następnie zastosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszystkie obowiązki są wykonywane, a decyzje podejmowane tak, jak do tej pory - m.in. z wykorzystaniem procedury głosowania obiegowego" - dodał rzecznik rządu.

Na godzinę 10:00 Prezydent Andrzej Duda zwołał Radę Gabinetową. 

– Chcę omówić z rządem przyjęcie konkretnego pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i naszej gospodarki – poinformował. Ta sytuacja pokazuje, jak ważna jest ścisła i zgodna współpraca Prezydenta z rządem - dodał.

Wystąpienie PrezydentaRP

Radę tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem Prezydenta. Decyzję o zwołaniu Rady Gabinetowej podejmuje wyłącznie Prezydent, gdy uzna, że jakaś konkretna sprawa jest na tyle istotna, że stanowi „sprawę szczególnej wagi”. Stanowiska przedstawiane w toku Rady Gabinetowej i dokonywane uzgodnienia nie mają charakteru prawnie wiążącego, lecz niosą w sobie istotny walor polityczny. Tym sposobem Prezydent może zwracać uwagę Rady Ministrów na ważne problemy i domagać się informacji co do zamiarów lub działań Rządu w tych obszarach. Może też ustalać z Radą Ministrów wspólną strategię w określonych kwestiach.

źródło: Prezydent RP

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz