Pacjent "zero" wychodzi ze szpitala

17 Marca 2020, 20:23 lekarz pacjent recepta wizyta
17 Marca 2020, 20:23

Po dwóch tygodniach hospitalizacji, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, w którym przebywał pacjent "zero" poinformował, że w środę 18 marca mężczyzna zostanie wypisany do domu. Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce stwierdzono w Zielonej Górze.

- Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE!! - A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu - informuje szef naszego oddziału zakaźnego lek. Jacek Smykał. Taką informację szpital zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych.

źródło: Facebook

Pierwsza osoba, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem w Polsce przyjechała autobusem z Niemiec. Wszyscy, którzy mieli kontakt z zakażonym zostali objęci kwarantanną. Oddział zakaźny, na którym przebywał pacjent został wyłączony z pracy planowej. W mieście odwołano wówczas większość imprez publicznych.

- Pacjent, który do nas trafił, postępował bardzo poprawnie. Powiadomił służbę zdrowia i służby sanitarne - mówił dwa tygodnie temu dyrektor szpitala w Zielonej Górze, Marek Działoszyński.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce  

Obecnie Ministerstwo Zdrowia informuje o 221 pacjentach zakażonych koronawirusem, z pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 5 osób zmarło. 

RPZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz