Laboratorium NIZP-PZH zawiesza działalność. U jednego z pracowników potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2

18 Marca 2020, 17:50 laboratorium trzustka wyspy trzustkowe gumed

Laboratorium diagnostyczne Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego zawiesza czasowo działalność. U jednego z pracowników naukowych potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Laboratorium diagnostyczne Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny poinformowało o zawieszeniu działalności na czas trwania dochodzenia epidemicznego w związku z potwierdzeniem zakażanie wirusem SARS-CoV-2 u pracownika jednego z zakładów naukowych Instytutu. 

Jednocześnie instytut informuje, że "wszelkie potrzeby diagnostyczne są zabezpieczone" a badania są wykonywane w innych laboratoriach na terenie Warszawy (WSSE Warszawa, WIM oraz WSZ). 

W dniu dzisiejszym potwierdziliśmy zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u Pracownika jednego z zakładów naukowych naszego Instytutu. Pracownik ten nie był zaangażowany w prowadzony przez nas proces diagnostyki COVID-19, ale w trosce o zdrowie pozostałego personelu podjąłem decyzję o zawieszeniu działania laboratorium diagnostycznego NIZP-PZH. Wspólnie z Inspekcją Sanitarną prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne. We współpracy z WSSE osoby, które w ostatnich dniach miały bliski kontakt z Pracownikiem są kierowane na kwarantannę. Stan zdrowia Pracownika jest dobry. Niezwłocznie po zakończeniu kwarantanny planujemy przywrócić działalność laboratoryjną.

 źródło: NIZP-PZH

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Konkolia Czwartek, 19 Marca 2020, 7:06
Nie przez laboranta/diagnoste tylko pracownika NAUKOWEGO, którego wkład w analizę koronawirusa prawdopodobnie jest zerowy! PZH brawo za organizację. Z drugiej strony prasa donosila już o problemach ze współpracą z PZH. Sposób by nie wykonywać badań!
Viola Środa, 18 Marca 2020, 20:28
Szybkiego powrotu do zdrowia