Dziękujemy Twój adres email został pomyślnie dodany do newslettera Polityki Zdrowotnej.

Gdzie szpitale mogą zamawiać sprzęt ochrony osobistej?

19 Marca 2020, 10:25 koronawirus maska maseczka epidemia kwarantanna koronawirus

Polska Federacja Szpitali otrzymała informację od jednego z polskich producentów, że zainteresowane szpitale mogą bezpośrednio kontaktować z producentem i zgłaszać zapotrzebowania, a firma jest w stanie zorganizować produkcję fartuchów ochronnych, kombinezonów ochronnych oraz maseczek na dużą skalę.

Jak poinformowała Polska Federacja Szpitali istnieje więc możliwość zamawiania środków ochrony osobistej bezpośrednio u renomowanego polskiego producenta.

W e-mailu skierowanym do prezesa Federacji Jarosława J. Fedorowskiego, przedstawicielka producenta napisała:

“W związku z rozpowszechnianymi informacjami o występujących brakach w środkach ochronnych, informuję, iż jesteśmy przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją odzieży damskiej od ponad 30 lat. Współpracujemy z wieloma szwalniami na terenie całej Polski, które realizują nasze zlecenia.

W związku z powyższym, jesteśmy w stanie zorganizować produkcję fartuchów ochronnych, kombinezonów ochronnych oraz maseczek na dużą skalę. Jeśli mają Państwo zapotrzebowanie na tego typu produkcję to bardzo proszę o taką informację oraz wytyczne.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, pozostaję do dyspozycji.

Z poważaniem, Karolina Borowska”.

Chodzi o firmę F.P.H. RYŁKO Marek Ryłko

Federacja zastrzegła, że "Przesłana propozycja nie może być poddana weryfikacji przez PFSz, tym niemniej, w obecnej sytuacji COVID-19, PFSz przekazuje korespondencję z zaleceniem bezpośredniego kontaktu z producentem".

Źródło: PFSz

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz