NIZP-PZH: potrzeby diagnostyczne są zabezpieczone

19 Marca 2020, 16:15 Laboratorium

Po tym jak NIZP-PZH zawiesił pracę laboratorium diagnostycznego z powodu wykrycia w środę zakażenia u jednego z pracowników Instytutu, badania wykonywane są w trzech innych laboratoriach na terenie stolicy. Jak zapewnia NIZP-PZH, wszelkie potrzeby diagnostyczne są zabezpieczone.

NIZP-PZH poinformował w środę, że potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u Pracownika jednego z zakładów naukowych Instytutu.

- Pracownik ten nie był zaangażowany w prowadzony przez nas proces diagnostyki COVID-19, ale w trosce o zdrowie pozostałego personelu podjąłem decyzję o zawieszeniu działania laboratorium diagnostycznego NIZP-PZH - poinformował dyrektor NIZP-PZH Grzegorz Juszczyk.

Dodał, że wspólnie z Inspekcją Sanitarną prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne. We współpracy z WSSE osoby, które w ostatnich dniach miały bliski kontakt z Pracownikiem są kierowane na kwarantannę. Stan zdrowia Pracownika jest dobry.

- Niezwłocznie po zakończeniu kwarantanny planujemy przywrócić działalność laboratoryjną - czytamy.

Jednocześnie dyrektor NIZP-PZH zapewnił, że badania są wykonywane w innych laboratoriach na terenie Warszawy (WSSE Warszawa, WIM oraz WSZ), a wszelkie potrzeby diagnostyczne są zabezpieczone.

Źródło: NIZP-PZH

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz