Wiceminister rolnictwa zakażony koronawirusem

20 Marca 2020, 8:03 RADA MINISTRÓW

W czwartek okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem. W konsekwencji całe kierownictwo ministerstwa rolnictwa zostało poddane kwarantannie – poinformował w TVP Info szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. 

– Minister Krzysztof Ardanowski pracuje zdalnie, jest objęty domową kwarantanną, pracujemy w trybie wideokonferencji – dodał Dworczyk

To już kolejny przypadek zachorowania w rządzie. W poniedziałek o zakażeniu koronawirusem poinformował minister środowiska Michał Woś. Minister poddał się kwarantannie po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt. Wykonał także test, który dał wynik pozytywny. W związku z zaistniałą sytuacją, badaniom poddano wszystkich członków rządu obecnych na posiedzeniu rady ministrów. Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów są negatywne.

Michał Woś poinformował w środę, że czuje się gorzej, ale pozostaje w domu. "Gdyby porównywać to wczoraj jak przy lekkim przeziębieniu, a dzisiaj jak przy porządnej grypie" - napisał.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz