Sejm: liczba posłów na sali zostanie ograniczona

24 Marca 2020, 14:23 sejm

W czwartek odbędą się testy nowego systemu, zdalnego prowadzenia posiedzeń i głosowań w Sejmie. W piątek odbędzie się pierwsze zdalne głosowanie - poinformowała we wtorek Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

W piątek ma odbyć się pierwsze, zdalne głosowanie w ramach posiedzenia Sejmu. Na wniosek klubu poselskiego "Lewicy" w poddanej pod głosowanie zmianie regulaminowej Sejmu, mają znaleźć się zapisy dotyczące pracy posłów, w momencie ogłoszenia jednego z trzech stanów nadzwyczajnych uwzględnionych w Konstytucji Rzeczpospolitej - poinformowała Marszałek Sejmu. 

Wobec tego w piątek na sali plenarnej liczba posłów zostanie ograniczona jedynie do delegatów reprezentujących poszczególne kluby poselskie. -Reszta posłów będzie prasować zdalnie - mówiła Elżbieta Witek.

Nowy system tele-posiedzenia umożliwii każdemu posłowi zdalny udział w posiedzeniu, udział w poszczególnych punktach posiedzenia czy głosowanie. Każdy poseł po dopuszczeniu do głosu będzie widoczny i słyszalny na telebimie w Sejmie. Na oddanie głosu przewidziano ok. 4 min. 

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz