Igrzyska w Tokio nie odbędą się w tym roku

24 Marca 2020, 15:10 sportowiec sport mięśnie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował dziś o przełożeniu terminu letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Powodem jest światowa pandemia koronawirusa. 

Od kilku tygodni odwoływane są kolejne wydarzenia sportowe. Niedawno przełożono także drugą najważniejszą imprezę sportową tego roku - piłkarskie mistrzostwa Europy.

MKO mimo licznych apeli działaczy sportowych i samych sportowców wstrzymywał się z decyzją, aż do dziś. Ostatecznie Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował w specjalnym komunikacie, że igrzyska nie odbędą się w pierwotnym terminie. 

W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych przez WHO prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że igrzyska muszą zostać przełożone na termin po 2020 roku, ale zostaną przeprowadzone nie później niż latem 2021 r. Wszystko w celu ochrony zdrowia sportowców, osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej – napisał MKOl w swoim komunikacie.

To pierwszy przypadek przełożenia w czasie organizacji igrzysk. Wcześniej jedynie działania wojenne – I i II wojna światowa – powodowały całkowite odwołanie igrzysk olimpijskich (1916 – letnie igrzyska; 1940 – letnie i zimowe; 1944 – letnie i zimowe).

Przypomnijmy, że planowo, rywalizacja w Japonii miała rozpocząć się 24 lipca, a zakończyć 9 sierpnia.

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz