Ankieta KIF pomoże oszacować straty fizjoterapeutów w związku z koronawirusem

24 Marca 2020, 16:35 fizjoterapeuta masażysta rehabilitacja

Krajowa Izba Fizjoterapeutów jest zdeterminowana do działania. Inne branże pokazują wielkość przewidywanych strat. My również musimy to robić - wskazuje KIF i zwraca się do fizjoterapeutów o pomoc w zbieraniu danych poprzez wypełnianie anonimowych ankiet dotyczących strat w związku z koronawirusem.

Jak wskazała KIF, w związku ze stanem epidemii COVID-19 wszyscy fizjoterapeuci są w trudnej sytuacji: stres związany ze strachem o zdrowie swoje i najbliższych, o miejsca pracy oraz niepewność jutra jest dużym obciążeniem.

- Krajowa Izba Fizjoterapeutów jest zdeterminowana do działania. Inne branże pokazują wielkość przewidywanych strat. My również musimy to robić. Zwracamy się do Was o pomoc w zbieraniu danych. Musimy precyzyjnie oszacować, jakie straty poniesiemy w związku z COVID-19. Musimy wskazywać właściwym instytucjom, jakiej wielkościowo pomocy oczekujemy, a jej wielkość musimy prognozować na wiarygodnych podstawach - wskazuje Izba.

Zwróciła się prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety, w której należy wskazać jak zaistniała sytuacja wpłynęła na sytuację zawodową fizjoterapeutów. - Uzyskane wyniki pozwolą nam zdobyć wiarygodne dane na temat ogólnokrajowej sytuacji polskich fizjoterapeutów, co w dalszych krokach może okazać się niezwykle cennym argumentem w rozmowach z właściwymi władzami krajowymi na temat wielkości potencjalnych odszkodowań oraz wsparcia dla reprezentowanego przez nas środowiska fizjoterapeutów w Polsce - podkreśla Izba.

Izba podkreśliła, że sytuacja jest rozwojowa i należy przygotować się na wszystkie możliwe scenariusze. 

Źródło: KIF

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz