Bezpłatny dostęp do platformy do konsultacji video dla lekarzy

25 Marca 2020, 15:31 stetoskop telefon informatyzacja

Bezpłatną platformę internetową dla lekarzy specjalistów w zakresie opieki zdrowotnej, umożliwiającą przeprowadzanie wizyt 
na odległość za pomocą połączeń wideo - udostępnił największy dostawca cyfrowej opieki zdrowotnej w Europie KRY.

Platforma Care Connect by KRY została stworzona, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie zdalnego dostępu do porad i wskazówek dotyczących zdrowia pośród pacjentów, którzy w związku z epidemią COVID-19 pozostają w domach. Ma to pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się epidemii oraz zwiększyć dostępność lekarzy oraz specjalistów w zakresie opieki zdrowotnej.

Platforma jest dostępna dla każdego lekarza oraz specjalisty opieki zdrowotnej w całej Europie, a do prowadzenia konsultacji wideo nie jest konieczne posiadanie konta w aplikacji KRY. Platforma umożliwiającą każdemu lekarzowi oraz specjaliście w zakresie opieki zdrowotnej prowadzenie konsultacji wideo z pacjentami.

Aktualnie platforma jest dostępna w 10 językach - angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, szwedzkim, norweskim, duńskim, holenderskim i polskim, a dalsze plany KRY zakładają jej wdrożenie na całym świecie.

Aby skorzystać z platformy lekarze oraz specjaliści opieki zdrowotnej powinni wprowadzić swoje dane i zalogować się za pomocą zweryfikowanego adresu e-mail. W kolejnym kroku mogą wprowadzić numer telefonu komórkowego pacjenta i wysyłać do niego wiadomość SMS z jednorazowym linkiem, umożliwiającym rozpoczęcie wideo konsultacji. Co istotne adres
e-mail prowadzącego konsultację nie zostaje udostępniony pacjentowi na żadnym z jej etapów.

- Platforma Care Connect by KRY została uruchomiona w związku z rosnącym zapotrzebowaniem lekarzy w Europie na rozwiązania ułatwiające zdalną komunikację z pacjentami w obliczu pandemii COVID-19. Dla wszystkich, którzy chcą kontynuować przyjmowanie swoich pacjentów, jest to prosty i bezpieczny sposób odbywania spotkań w formie wideo (...) – komentuje Johannes Schildt, Dyrektor Generalny i współzałożyciel KRY. - KRY to cyfrowa odpowiedź na największy w ostatnich latach kryzys systemu ochrony zdrowia w Europie. Świadczy o tym fakt podwojenia liczby standardowych konsultacji na platformie w ciągu ostatnich dwóch tygodni w Niemczech, w Norwegii, w Szwecji, we Francji oraz w Wielkiej Brytanii - dodaje. 

KRY jest cyfrową aplikacją wspomagającą opiekę zdrowotną, która pozwala użytkownikom na konsultacje ze specjalistą w ciągu kilku minut, za pomocą smartfonu lub tabletu. Od momentu uruchomienia na początku 2015 roku, KRY stał się wiodącym europejskim dostawcą usług w zakresie cyfrowej opieki zdrowotnej. Dotychczas aplikacja pozwoliła zrealizować ponad 1,6 mln konsultacji w całej Europie.

Źródło: mat. pras.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz