Od teraz eWuś wskaże pacjenta na kwarantannie

25 Marca 2020, 16:25

Zgodnie z podanymi we wtorek informacjami przez Politykę Zdrowotną, od dzisiaj system eWUŚ wskaże, czy pacjent jest objęty kwarantanną. Znacznik został uruchomiony. Przy nazwisku pacjenta pojawia się dopisek KW z terminem końca kwarantanny. To informacja istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa personelu medycznego i pacjentów.

O uruchomieniu nowej funkcji w systemie eWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcówpoinformował w środę Prezes NFZ Adam Niedzielski. 

- Systematycznie zasilamy bazę danych nowymi rekordami osób podlegających kwarantannie - na tą chwilę mamy już ponad 100 tys osób uwzględnionych w bazie - napisał szef Narodowego Funduszu Zdrowia.

 Dotychczas lekarze nie mieli informacji  o przebywaniu pacjenta na kwarantannie. Z tego powodu często dochodziło do zamykania całych placówek medycznych. O wdrożenie wskaźnika apelowali m.in. lekarze rodzinni. Obecnie w Polsce w związku z epidemią koronawirusa przebywa na kwarantannie ponad 55 tysięcy osób. Przestrzeganie zasad kwarantanny kontrolowane jest między innymi przez Policję, ale przede wszystkim osoby objęte tym rodzajem izolacji powinny same zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji i ryzyka jakie niosą, jeśli nie przestrzegają zasad.

O sprawie pisaliśmy tutaj: eWUŚ wskaże pacjenta na kwarantannie. Od kiedy?

RPZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz