Minister rozwoju: w środę rząd przyjmie pakiet antykryzysowy

25 Marca 2020, 16:39 emilewicz

- Omówiliśmy dziś na roboczym spotkaniu członków Rady Ministrów wszystkie elementy, które znajdują się w pakiecie "Tarcza antykryzysowa". Wszystkie elementy legislacyjne zostały przez nas zatwierdzone - poinformowała w środę popołudniu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że aktualnie trwają "ostatnie prace techniczno-legislacyjne", a projekt zostanie przyjęty jeszcze  w środę.

 

 

J. Emilewicz wyjaśniła, że w czwartek projekt zostanie przedstawiony klubom parlamentarnym.

Poinformowała, że aktualnie trwają "ostatnie prace techniczno-legislacyjne" wokół projekty ustawy. Minister rozwoju wyraziła nadzieję, że przepisy zaczną obowiązywać 1 kwietnia. 

- Chciałabym bardzo podziękować za zrozumienie sytuacji i głębokie solidarnościowe podejście do prac, które prowadzimy - mówiła.

Rządowym projektem w piątek ma zająć się Sejm.

Szczegóły rozwiązań dla przedsiębiorców przedstawiali m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej, minister finansów, prezes ZUS.

Ruszyła produkcja środków ochrony osobistej w Polsce 

J. Emilewicz pytana o możliwości produkcji środków ochrony osobistej w Polsce, podkreślała, że obecnie największe produkcje tych środków są m.in. w Chinach, a dziś cała Europa poszukuje tych środków. - Mamy 400 zgłoszeń od firm, które są gotowe przestawić produkcję. 60 z nich już rozpoczyna lub rozpoczęły produkcję maseczek- mówiła. Jak dodała, jednocześnie obniżone zostały wymagania dotyczące certyfikacji.

- Liczymy na to, że w kilkunastu zakładach zostanie uruchomiona produkcja, która pozwoli na produkcję kilkunastu milionów maseczek dziennie - podkreśliła.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz