Przegląd prasy

26 Marca 2020, 8:03 prasa

Sygnaliści z zamkniętymi ustami - Dziennik Gazeta Prawna, s.A8 - Lekarze, którzy piszą o nieprawidłowościach i brakach w szpitalach, dostają zakaz rozmów z dziennikarzami i dzielenia się informacjami za pomocą mediów społecznościowych.

Co wolno, a czego nie wolno sobie poddanej kwarantannie – Dziennik Gazeta Prawna, s.A8 – Rozmowa z Janem Bondarem rzecznikiem GIS nt. kwarantanny.

Eurofunduszowa szczepionka - Dziennik Gazeta Prawna, s.a6 - Rozmowa z minister funduszy i polityki regionalnej, nt. wsparcia UE w walkę z koronawirusem oraz przyszła perspektywa finansowa.

Ważność orzeczeń będzie wydłużona - Dziennik Gazeta Prawna, s.B9 - Orzeczenia o niepełnosprawności i te wydawane przez organy emerytalno-rentowe, które wygasną w okresie epidemii koronawirusa, zostaną automatycznie wydłużone.

Opiekunowie medyczni do laboratorium - Dziennik Gazeta Prawna, s.B11- W walce z epidemii liczy się każda para rąk, a zadania można delegować z większą elastycznością niż normalnych okolicznościach.

Szpitale pod ochroną. Komornik do nich nie wejdzie – Dziennik Gazeta Prawna, s.A4 – Zobowiązania szpitali przekraczają 14 mld zł. Pełnomocnik rządu ds. Człowieka przekonuje, że przygotowano propozycję zmiany legislacyjnej, polegającej na tym, że pieniądze dla szpitali przeznaczone na walkę z koronawirusem nie będą podlegały egzekucji.

Wirus w psychiatrii - Rzeczpospolita, s.A4- Placówki psychiatryczne nie są przygotowane na koronawirusa. Kilkunastu członków personelu oddziały psychiatrycznego szpitala w Warszawie przez ponad dobę czekało na decyzję o wyjściu do domu.

UE szuka sposobów ratunku – Gazeta Wyborcza – We wtorek ministrowie finansów UE konsultowali się w sprawie tego jak ma wyglądać pakiet wsparcia Unii na czas kryzysu.

Dobre i złe dane z Włoch – Gazeta Wyborcza – Po dwóch dniach liczba nowych zakażeń we Włoszech spada. Wciąż jednak, tylko we wtorek, zmarło 743 zakażonych.

Warsaw Genomics przyspiesza z testami – Puls Biznesu, s.8 – Spółka całkowicie przestawiła się na testy na koronawirusa. Wspierają ją duże firmy.

Dodatki

100 pytań o koronawirusa – Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz