MZ do pracowników placówek medycznych o ograniczeniach w pracy

27 Marca 2020, 10:08 pielęgniarka pacjent opieka ręka

MZ zwróciło się do parowników ochrony zdrowia, aby "w przypadku wykonywania pracy w kontakcie z osobami ze zdiagnozowanym zakażeniem albo z podejrzeniem zakażenia powstrzymać się od wykonywania pracy z innymi pacjentami, w innych podmiotach leczniczych czy jednostkach organizacyjnych systemu ochrony zdrowia. Pracownikom, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z takimi grupami pacjentów, zaleca się ograniczenie liczby miejsc wykonywanej pracy".

Jak poinformował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat do pracowników ochrony zdrowia.

,,W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i odnotowywanym wzrostem zachorowań na COVID-19, również z ryzykiem zawodowym pracowników sektora ochrony zdrowia, proszę by w przypadku wykonywania pracy w kontakcie z osobami ze zdiagnozowanym zakażeniem albo z podejrzeniem zakażenia powstrzymać się od wykonywania pracy z innymi pacjentami, w innych podmiotach leczniczych czy jednostkach organizacyjnych systemu ochrony zdrowia. Pracownikom, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z takimi grupami pacjentów, zaleca się ograniczenie liczby miejsc wykonywanej pracy. Zadaniem ochrony zdrowia jest ograniczenie potencjalnych kanałów transmisji zakażeń.

Proszę o bezwzględne zastosowanie się do tych zasad ze skutkiem natychmiastowym. Jednocześnie informuję, że trwają już prace mające na celu wprowadzenie ich do systemu prawa" - czytamy w komunikacie podpisanym przez wiceminister zdrowia Józefę Szczurek-Żelazko.

Źródło: OZZPiP

BPO

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Wracz Sobota, 28 Marca 2020, 0:20
Super. I będzie potrzeba dwa czy trzy razy więcej lekarzy i pielęgniarek. Szczurek walnęła się gorącym żelazkiem w głowę.
parownik Piątek, 27 Marca 2020, 21:06
"MZ zwróciło się do parowników ochrony zdrowia"?