W. Maksymowicz: nie będzie możliwości, aby wybory prezydenckie odbyły się 10 maja

30 Marca 2020, 9:07 Maksymowicz Wojciech

- Nie mam żadnych wątpliwości niestety, że kłótnie dotyczą czegoś, co w ogóle nie będzie miało miejsca - ocenił wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego profesor Wojciech Maksymowicz pytany o planowane na 10 maja wybory prezydenckie. Jak mówił w poniedziałek rano w "Jeden na jeden" "nie będzie możliwości", aby wybory prezydenckie odbyły się w tym terminie.

W nocy z piątku na sobotę Sejm uchwalił "tarczę antykryzysową". Jedna z przyjętych poprawek ustawy pakietu, zakłada zmianę Kodeksu wyborczego i umożliwia głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie i w wieku 60 plus. 

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego profesor Wojciech Maksymowicz był w powiedział rano gościem "Jeden na jeden". 

- Bardzo dobrze byłoby przeprowadzić wybory 10 maja i w związku z tym rozumiem kolegów, którzy starali się umożliwić przeprowadzenie tych wyborów również tym wszystkim, którzy mogliby być jeszcze podejrzani o zakażenie, czy być w kwarantannie - mówił W.Maksymowicz.

- Tylko, że przyroda tutaj rządzi. Nie mam żadnych wątpliwości niestety, że w ogóle kłótnie dotyczą czegoś, co w ogóle nie będzie miało miejsca, nie ma żadnej możliwości (aby wybory odbyły się 10 maja - przyp. red.) ze względów właśnie przyrodniczych - stwierdził. 

Jak mówił, przyroda to to, "co nas zaskoczyło". - My często nie mamy pokory przed tym, co się zmienia i tak się buntujemy - podkreślił. 

- Ale tak jest niestety i musimy to brać pod uwagę, a wszelkie dane jednak, które zebrałem, wskazują, że ta cała kłótnia jest, kolejny raz zresztą w polityce, kłótnią o coś, czego po prostu nie będzie - wskazał W.Maksymowicz. 

Zwrócił uwagę, że nie da się ukryć, iż sugestie wicepremiera i lidera Porozumienia Jarosława Gowina "są tutaj chyba słuszne, godne uwagi". - Myślę o wyborach za rok - wyjaśnił. 

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz