Senat zajmie się dziś ustawami z tzw. tarczy antykryzysowej

30 Marca 2020, 9:02 SENAT

Dziś Senat zajmie się ustawami w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

PiS zmienia zasady gry, Senat przyspiesza posiedzenie. Tarcza antykryzysowa w parlamencie.

Posiedzenie Senatu zacznie się o godzinie 15:00. Wcześniej projekt trafi do trzech senackich komisji: Gospodarki Narodowej i Innowacyjności (9:00) , Budżetu i Finansów Publicznych (10:30) oraz Zdrowia (11:00).

- Jesteśmy zdeterminowani, aby uchwalić dobre prawo także, a może przede wszystkim, dla ochrony zdrowia. Nie mamy jeszcze dokumentów z Sejmu. Podjąłem natomiast decyzję o maksymalnym przyspieszeniu prac Senatu. 

Początkowo Senat miał zebrać się we wtorek. Jednak jak zapowiadał w weekend marszałek Tomasz Grodzki "jesteśmy zdeterminowani, aby uchwalić dobre prawo także, a może przede wszystkim, dla ochrony zdrowia." Marszałek zaznaczył jednak, że senatorowie negatywnie oceniają wprowadzenie do ustawy kwestii wyborczych. Apelował też o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej i skupienie się polityków na walce z pandemią, a nie wyborach.

Skupmy się na walce z pandemią koronawirusa. To jest zadanie, które możemy robić jak najszybciej. Apeluję do Premiera, aby przestał stawiać ponad zdrowiem kwestie wyborcze, tylko ogłosił stan klęski żywiołowiej, bo w przepisach to możliwe, gdy szaleje choroba zakaźna. - podkreślił Marszałek Senatu.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz