Diagności ostrzegają przed "pseudotestami na koronawirusa"

30 Marca 2020, 14:38 geny diagnostyka badania krew

Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych zwraca się z apelem by "nie ulegać próbom manipulacji  i weryfikować wszelkie ofert pojawiających się na rynku, które mają związek z obowiązywaniem stanu epidemii., w związku z praktykami nieuczciwych przedsiębiorców.

Informuję, że do Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych docierają liczne sygnały dotyczące wykorzystywania sytuacji związanej z obowiązywaniem stanu epidemii przez nieuczciwych przedsiębiorców. Bazując na strachu obywateli, licząc wyłącznie na zysk i nie dbając o wspólne dobro, oferowane są m. in. odpłatne pseudo testy mające wykrywać koronawirusa (SARS-CoV-2), które są wykonywane przez osoby nie mające żadnej wiedzy i praktyki w zakresie diagnostyki chorób zakaźnych. Proponowane są nie mające faktycznej wartości „specjalne polisy ubezpieczeniowe” w przypadku zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2), kierowane do osób wykonujących zawody medyczne. Ponadto podejmowane są liczne próby sprzedaży placówkom medycznym testów o bardzo niskiej skuteczności wykrywania koronawirusa (SARS-CoV-2,) których stosowanie może doprowadzić do katastrofalnych skutków - czytamy w piśmie Prezes Krajowej Rady Diagnostów Labroatoryjnych, Aliny Niewiadomskiej.

Zaapelowała do pacjentów, pracowników medycznych o zachowanie ostrożności oraz do organów władzy publicznej o niezwłoczne podjęcie wszelkich możliwych działań celem wyeliminowania z rynku nieuczciwych praktyk.

źródło: KIDL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz