M.Dworczyk: premier ogłosi we wtorek kolejne ograniczenia związane z koronawirusem

30 Marca 2020, 15:05 dworczyk

- Premier Mateusz Morawiecki ogłosi zestaw kolejnych regulacji związanych z ograniczeniami dotyczącymi epidemii koronawirusa we wtorek - poinformował po spotkaniu premiera z samorządami szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, sytuacja jest analizowana, ale po ostatnim weekendzie widać, że trzeba trzeba rozważyć dodatkowe obostrzenia w przemieszczaniu się.

- Premier Mateusz Morawiecki ogłosi zestaw kolejnych regulacji związanych z ograniczeniami dotyczącymi epidemii koronawirusa we wtorek - poinformował po spotkaniu premiera z samorządami szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. 

Premier spotkał się w poniedziałek z samorządami - marszałkami województw i prezydentami największych miast. 

- Samorządy zwracały uwagę na potrzebę ustandaryzowania uregulowań związanych z epidemią koronawirusa, które powinny funkcjonować na terenie całego kraju. Te postulaty zostały wzięte do przeanalizowania i na pewno część z nich zostanie wykorzystana w kolejnym zestawie regulacji, które premier ogłosi jutro, regulacji dotyczących kolejnych ograniczeń związanych z rozwojem epidemii i walką z koronawirusem - mówił M. Dworczyk.

- Trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji w walce z koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki ogłosi je we wtorek - mówił.

Jak stwierdził, "po ostatnim weekendzie widać, że na pewno należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji. I z tym będzie jutrzejszy komunikat pana premiera związany" - wyjaśnił. Dodał, że w tej chwili trwają jeszcze konsultacje z lekarzami, z ekspertami, przede wszystkim z Ministerstwem Zdrowia.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz