Najmłodsza ofiara koronawirusa w Europie. Zmarła 12-latka.

31 Marca 2020, 13:09 koronawirus wirus kwarantanna epidemia pandemia maska ochrona sanepid

W Belgii zmarła 12-letnia dziewczyna, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformował we wtorek belgijski resort zdrowia. To najmłodsza ofiara śmiertelna Covid-19 na Starym Kontynencie.

 

- Wczoraj zmarła 12-letnia dziewczynka. Wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u dziewczynki wyszedł pozytywnie. Po trzech dniach gorączki jej zdrowie nagle się pogorszyło - mówił wirusolog prof. Steven Van Gucht. - To przypomina nam, że wirus może mieć komplikacje dla osób w każdym wieku, chociaż jest to bardzo wyjątkowy przypadek. Nie wiemy, dlaczego czasem tak się dzieje - dodał.

-Jest to nowa sytuacja dla wszystkich i zadaje się wiele pytań na temat tego, a co nie jest dozwolone Mam jedną bardzo prostą wskazówkę: jeśli nie jesteś całkowicie pewien, czy coś jest dozwolone, prawdopodobnie lepiej po prostu tego nie robić. Zostań w domu, jeśli to tylko możliwe i ogranicz swoje wyjazdy tylko do niezbędnych podróży - apelował rzecznik Narodowego Centrum Zarządzania Kryzysowego (National Crisis Center), Yves Stevens.

Do tej pory w Belgii potwierdzono łącznie ponad 12,7 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Śmierć z powodu Covid-19 poniosło 705 osób. Tylko dziś, do godziny 13:00 (31. marca) w Belgii potwierdzono 876 nowych przypadków zakażenia i 192 zgonów.

źródło: Brussels Times

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz