D. Trump poinformował o ponad milionie wykonanych testów diagnostycznych na obecność koronawirusa. Firma Abott deklaruje produkcję miliona testów tygodniowo

31 Marca 2020, 14:13 TESTY diagnostyka abott koronawirus

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump poinformował w poniedziałek, że już ponad milion amerykanów zostało przetestowanych na obecność koronawirusa. 

- Ponad milion Amerykanów zostało już przetestowanych. To znacznie więcej niż w jakimkolwiek innym kraju. - mówił prezydent podczas briefingu w Białym Domu. Obecnie w USA przeprowadza się 100 tysięcy testów dziennie. - Testy te są bardzo dokładne - przekonywał prezentując jednocześnie mobilne urządzenie firmy Abbott Labs, które oddają wynik badania w ciągu kilku minut.

- Testy będzie można przeprowadzać w klinikach, szpitalach, gabinetach lekarskich i punktach do testowania drive-thru - mówił przedstawiciel Agencji Żywności i Leków (FDA) Stephen Hahn. 

Firma Abott w komunikacie prasowym przekonuje, że do końca marca, możliwości produkcyjne testów osiągną milion sztuk tygodniowo.

Po konferencji prasowej, akcje firmy medycznej Abbott Laboratories podrożały o ponad 6 procent.

W Stanach Zjednoczonych potwierdzono 164 359 zakażeń koronawirusem i 3 173 zgonów (31 marca, 14:30). Wcześniej administracja Donalda Trumpa krytykowana była, za zbyt małą liczbę wykonanych testów diagnostycznych w kierunku potwierdzenia zakażenia koronawirusem. W ostatnim tygodniu, przez zwiększenie liczby wykonywanych testów, stwierdzono rekordowy wzrost liczby zakażonych.

 

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz