Adamed podaruje szpitalom lek na Covid-19

01 Kwietnia 2020, 17:55 leki

Polska firma farmaceutyczna Adamed przekaże lek Arechin, stosowany m.in. w leczeniu pacjentów z koronawirusem, do szpitali jednoimiennych i oddziałów zakaźnych w całej Polsce.

 

Spółka poinformowała o dystrybucji kolejnych partii leku Arechin do szpitali i aptek. Dostawy leków mają zostać przekazane do placówek 2. kwietnia.

Jednocześnie Adamed informuje o decyzji dotyczącej przekazania w formie darowizny partii leku na rzecz szpitali i oddziałów zakaźnych zajmujących się leczeniem pacjentów z Covid-19. 

Rozumiejąc powagę aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, Adamed podjął decyzję oprzekazaniu leku w formie darowizny  dla szpitali i oddziałów zakaźnych w całej Polsce, wskazanych przez Ministra Zdrowia do leczenia pacjentów z Covid-19. Adamed również nieodpłatnie dostarczy, tzn. zapewni transport produktu do szpitali - czytamy w komunikacie spółki

Lek stosowany w leczeniu Covid19 dostępny tylko w szpitalach

Arechin i Plaquenil reglamentowane

Spółka przypomina pacjentom, że zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia, z dniem 02. kwietnia lek Arechin, we wskazaniu leczenia Covid-19, będzie wydawany tylko i wyłącznie w szpitalach jednoimiennych oraz dedykowanych szpitalach zakaźnych w całej Polsce.

Pacjenci, którzy stosują lek w innych wskazaniach (np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty) zakupią lek na dotychczasowych zasadach.

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz