Neuca: rekomendowana cena maseczki 2,5 zł

03 Kwietnia 2020, 8:13 koronawirus maska maseczka epidemia kwarantanna koronawirus

Grupa NEUCA, największy dystrybutor leków do aptek w Polsce, sprowadziła do kraju 8 mln maseczek ochronnych w rekomendowanej dla pacjenta cenie 2,50 zł za sztukę. To pierwszy zaplanowany transport. Neuca szacuje, że ten ruch obniży ceny masek na rynku.

Od czwartku w aptekach na terenie całego kraju dostępne są sprowadzone maseczki. Rekomendowana aptekom cena maseczek dla pacjenta wynosi 2,50 zł. 

Neuca ograniczyła wysokość pobieranej marży wyłącznie do pokrycia kosztów dystrybucji, dzięki czemu, jak szacuje, utrzymanie niskiej ceny dla pacjenta, pomimo zakupów interwencyjnych i komercyjnych cen frachtu lotniczego, będzie możliwe. 

Jak zapowiada notowana na warszawskiej giełdzie firma, zakontraktowana została już produkcja w Chinach w ilości  52 milionów sztuk. Transport możliwy jest dzięki ścisłej współpracy z LOT Cargo w ramach realizacji dostaw.

Neuca wprowadziła do swojej komunikacji hashtag: #NieZarabiamyNaKryzysie.

Grupa NEUCA oferuje szereg usług i produktów na rynku zdrowia w Polsce. Głównym obszarem działalności Grupy jest hurtowa sprzedaż produktów farmaceutycznych do aptek. Na dzień 31 grudnia 2019 r. w skład grupy wchodziły 43 spółki (Neuca S.A., 39 spółek zależnych od Neuca S.A i 3 społki stowarzyszone), które zatrudniały około 3,6 tys osób.

RPZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz