W.Kraska: będą kolejne szpitale jednoimienne

04 Kwietnia 2020, 18:22 szpital

- Mamy informację, że jednoimienne szpitale wypełniają się już pacjentami zakażonymi koronawirusem, dlatego uruchamiamy następne - poinformował w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Podczas sobotniej konferencji prasowej W.Kraska poinformował, że do resortu zdrowia trafiają informacje o tym że jednoimienne szpitale wypełniają się już pacjentami. - Dlatego uruchamiamy następne szpitale, tzw. drugiego rzutu, które także staną się szpitalami jednoimiennymi - zapowiedział.

- Myślę, że tych miejsc będziemy potrzebowali coraz więcej, bo te przypadki zakażeń (koronawirusem - przyp. red.) przybywają i będą przybywać - dodał.

Jak mówił, na Mazowszu, "tego potencjału medycznego powinno być tu jak najwięcej", ponieważ jest tu najwięcej zakażeń w kraju. Dodał, że w Warszawie "jeden szpital jest już przygotowany, ale nie mogę powiedzieć konkretnie". 

Przypomniał, że uruchomione zostały już także izolatoria, czyli miejsca, w których mogą przebywać pacjenci z wykrytym koronawirusem, ale nie mający objawów lub ze skąpymi objawami, aby nie narażać swoich współdomowników na zarażenie. W Warszawie podpisywane są ostatnie umowy na ich utworzenie. Dodał, że "część pacjentów z jednoimiennego szpitala na Wołoskiej (szpital MSWiA w Warszawie - przyp. red.) trafi do izolatoriów, bo nie wszyscy muszą być hospitalizowani".

Jednocześnie zapewnił, że jeżeli będzie taka potrzeba, to w tym tygodniu powstanie nowy szpital.

- W tej chwili w całym kraju działa 19, a być może już nawet 20 szpitali jednoimiennych. Myślę, że powstanie drugie tyle - stwierdził wiceminister.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz