Koronawirus w Polsce - aktualna sytuacja epidemiologiczna

05 Sierpnia 2020, 11:00 pandemia epidemia koronawirus wirus maska

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie - jaka jest aktualna sytuacja epidemiologiczna. Ile osób jest zakażonych, ile objęto kwarantanną oraz ile przebywa pod nadzorem sanepidu? Interaktywna mapa i "pigułka" informacji.

 

Zobacz: Koronawirus raport: świat i Europa

Koronawirus w Polsce - aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

[Aktualizacja] środa 5 sierpnia

640 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (152), wielkopolskiego (97), małopolskiego (90), mazowieckiego (86), łódzkiego (37), podkarpackiego (32), lubelskiego (25), dolnośląskiego (22), opolskiego (21), pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (17), lubuskiego (13), warmińsko-mazurskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (5) i świętokrzyskiego (3). 

Resort zdrowia informuje o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 61-M Limanowa, 76-M, 85-M Kraków,73-K Łódź, 79-M, 89-M Zgierz, 93-K, 87-M, 68-M, 72-K, 84-K, Warszawa, 96-M Nowe Miasto nad Pilicą, 70-M Siedlce, 74-K Gorzów Wielkopolski, 76-M Zielona Góra, 93-K Tomaszów Lubelski (mieszkanka woj. podkarpackiego), 70-M Tychy, 70-M Wrocław. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 48 789/1 756 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 5 sierpnia 10:00 (stan na 4 sierpnia) // 

 • 1 898 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 72 liczba zajętych respiratorów*
 • 100 151 osób objętych kwarantanną
 • 9 044 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 35 321
 
 //Aktualizacja MZ 5 sierpnia 11:00//  
 • 2 374 686 zbadanych próbek
 • 2 027 951 przebadanych osób 
 • ponad 33,6 tys. testów wykonanych w ciągu doby

28 kwietnia Ministerstwo Zdrowia zmieniło system raportowania. Obok liczby zbadanych próbek raportuje także liczbę przebadanych osób. 

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce potwierdzono 4 marca (środa). Pacjent, u którego go wykryto, jest hospitalizowany w Zielonej Górze. Przyjechał autokarem z Niemiec.

6 marca (piątek) liczba zakażonych wzrosła do 6 osób, którzy obecnie przebywają w szpitalu w Szczecinie (2 pacjentów podróżujący z Włoch), oraz w Ostródzie (osoby podróżujące z "pacjentem 0" jednym autokarem z Niemiec).  

7 marca (sobota) MZ potwierdziło kolejny przypadek zakażenia, tym razem we Wrocławiu (podróżujący z Wielkiej Brytanii) 

8 marca (niedziela) pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem pacjentów z Warszawy, Wrocławia  (pacjent w wieku starszym, hospitalizowany jest za granicą) i Raciborza.

9 marca (poniedziałek) potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w Krakowie pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia w Krakowie. To ponad 60-letni pacjent podróżujący z Włoch. Tego samego dnia potwierdzono 17-ty przypadek zakażenia w Polsce. To kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu.

10 marca (wtorek) minister Łukasz Szumowski poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Chodzi o pacjentów przebywających w szpitalach w Warszawie i Cieszynie. Wieczorem potwierdzono wynik dotyczy mężczyzny z wojewodztwa lubelskiego, który przebywa w szpitalu w Bełżycach

11 marca (środa) potwierdzono w Polsce dziewięć nowych przypadki koronawirusa SARS-CoV-2. Chodzi o młodego mężczyznę z województwa mazowieckiego, kobiety w sile wieku z województwa podkarpackiego oraz lubelskiego. Kolejne dwa przypadki dotyczy młodej kobiety z województwa  łódzkiego oraz dziecka  województwa  śląskiego (Cieszyn). Tego dnia wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 31 przypadkach zakażenia w całym kraju. 4 kolejne przypadki potwierdzono wyniki dotyczą: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda). Stan wszystkich jest dobry.

12 marca (czwartek) Ministerstwo Zdrowia o godz. 7.30 poinformowało, że jest trzynaście kolejnych przypadków koronawirusa. Dwie godziny później otrzymujemy informację o 3 kolejnych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań). 

O godzinie 12:20 podczas konferencji prasowej szpitala w Poznaniu poinformowano, że zmarła 57-letnia kobieta. To pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. 16:02 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki badania dotyczą: 2 osób z woj. wielkopolskiego (Poznań). 13:392 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Pacjenci przebywają w szpitalach w Szczecinie  Opolu. MZ: zostanie wydane rozporządzenie MZ dotyczące wystąpienia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego

13 marca (piątek) Ministerstwo zdrowia informuje o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z w woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), i 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź). 13:25 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą: osoby z woj. śląskiego (Zawiercie), z woj. podkarpackiego (Nisko) i woj. wielkopolskiego (Poznań). 16:58 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą czterech osób z woj. mazowieckiego (Warszawa). 21:00 Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu (woj. dolnośląskie) i miał choroby współistniejące. Tego dnia Rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Łączna liczba zakażeń: 62

14 marca (sobota) 9:30 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyniki dotyczą 2 osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź), 2 osób z woj. pomorskiego (Gdańsk) i 1 z opolskiego (Opole).  13:30 9 nowych przypadków zakażenia kowronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. wielkopolskiego (Poznań), 1 z woj. lubelskiego (Lublin) i 5 z województwa łódzkiego (Łódź). 19:19 Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące. W tym 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. podkarpackiego (Rzeszów), 2 z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 2 z woj. łódzkiego (Łódź) i 2 z woj. lubelskiego (Lublin). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 103/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

15 marca (niedziela)

9:14 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław),1 osoby z woj.lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego (Opole). 15:01 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 4 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 z woj. lubuskiego (Zielona Góra). Wszyscy pacjenci w stanie dobrym. 19:01 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. 21:45 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego (Szczecin). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 125/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

16 marca (poniedziałek)

08:50 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn i Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. 

18:00 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), 1 osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i 2 osób z woj. śląskiego (Zawiercie).

21:00  21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) 

17 marca (wtorek)

8:50 Zmarła 5 osoba. To pacjent ze szpitala w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o 28 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

13:46 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego.  W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Po dwóch tygodniach hospitalizacji, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, w którym przebywał pacjent "zero" poinformował, że w środę 18 marca mężczyzna zostanie wypisany do domu. 

21:00 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. 

Po dwóch tygodniach hospitalizacji, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, w którym przebywał pacjent "zero" poinformował, że w środę 18 marca mężczyzna zostanie wypisany do domu. Więcej: tutaj

18 marca (środa) 

8:32 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 246/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14:20 MZ informuje o 5 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego.

18:50 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 287/5

19 marca (czwartek)

18:50 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników.

12:05 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. 

8:30 Resort informuje o 18 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.  

20 marca (piątek)

18:15 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

Ministerstwo Zdrowia: Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

15:00 "Pacjent 0" - pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce- opuścił dziś szpital w Zielonej Górze. Jednocześnie jest to pierwszy przypadek zakończonej hospitalizacji pacjenta z koronawirusem.

13:30 Resort zdrowia informuje, że ostatecznie za przyczynę śmierci 27-latki uznano zakażenie sepsą. Więcej: tutaj

11:27 Zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. Odnotowano 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osoby w woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie). 

8:45 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. 

21 marca (sobota)

20:30 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.


18:00 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. małopolskiego. 

13:30 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

8:30 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodnipomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 439/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

22 marca (niedziela) 

21:10

7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego  i podkarpackiego.

17:50

64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

12:30

16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego. 

W Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

11:05

Ministerstwo Zdrowia informuje, że zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia.

9:30 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że w szpitalu w Poznaniu (woj. wielkopolskie) zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Nie ma jeszcze diagnozy lekarzy co do przyczyn śmierci.

23 marca (poniedziałek) 

20:20

57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

12:40

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Przypadki dotyczą: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego.

12:40

36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj.dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego. Ministerstwo Zdrowia informuje, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem. To 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące. Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach - dublując wynik.

8:40

15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego

24 marca (wtorek)

21:21

17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wszystkie potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego.

Resort informuje o 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Pacjent, który dziś rano został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, był zameldowany w woj. wielkopolskim, ale przebywał na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z powyższym został ujęty w statystykach zakażeń dla tego województwa i wycofany ze statystyki woj. wielkopolskiego.

17:15

45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. wielkopolskiego.

14:30

MZ informuje o 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

10:27

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci dziweiątej osoby w wyniku zakażenia koronawirusem w Polsce. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

8:40

17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. 

25 marca (środa)

20:20

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

17:50

74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego.

Jednocześnie resort informuje, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

13:30

31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ministerstwo Zdrowia informuje także, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Jednocześnie informuje, że ze statystyk został wyłączony "zdublowany wcześniej pacjent", co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem. 

8:55

Ministerstwo informuje o  szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem- 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. Ministerstwo donosi także o 26 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

26 marca (czwartek)

20:30

58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

18:10

43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

14:00

35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

8:30

34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Jednoczesnie resort informuje o 15-tej ofierze śmiertelnej.

W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące.

"Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVI

D-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19."

27 marca (piątek)

20:30

49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego.

17:35

51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po jednej osobie w woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 1340/16 (wszystkie pozytywne przypadki/ w tym osoby zmarłe).

14:00

45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

8:30

Mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.

28 marca (sobota)

20:00 

157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego. 

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.
14:50

45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego. 

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1481/17 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:30

47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

29 marca (niedziela)

20:00 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego. 

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89- letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

15:00

54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. 

9:30

79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

30 marca (poniedziałek)

20:00

71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Resort jednocześnie informuje o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi ; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

14:45

79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

08:48

43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. 

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83- letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.

31 marca (wtorek)

20:15

96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie.

14:30

83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego,6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

08:35

77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 os. w woj. zachodniopomorskiego, 3 os. z woj. dolnośląskiego i 3 osób z woj. pomorskiego.

1 kwietnia (środa)

22:00

134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

14:35

73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach.

8:40

36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Resort informuje również o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

2 kwietnia (czwartek)

21:00  254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 142 osób z woj. mazowieckiego, 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. łódzkiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

11:15

Mamy 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj.wielkopolskiego, 9 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 8 os. z woj. podlaskiego, 7 os. z woj. śląskiego, 7 os. z woj. podkarpackiego, 3 os. z woj. małopolskiego, 3 os. z woj. pomorskiego, 2 os. z woj. warmińsko-mazurskiego i jednej osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem: 65-letniego mężczyzny ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letniego mężczyzny i 77-leniej kobiety ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejace oraz 56-letniego mężczyzny ze szpitala w Krakowie i 58-letniego mężczyzny ze szpitala w Koszalinie. 

3 kwietnia (piątek)

22:50

117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 17 osób z woj. mazowieckiego, 16 osób z woj. dolnośląskiego,1 osoby z woj. wielkopolskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego.

Jednocześnie z resort informuje o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

17:16

117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 27 os. z woj.dolnośląskiego, 23 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 os. z woj. wielkopolskiego, 5 os. z woj. śląskiego, 4 os. z woj. podkarpackiego, 3 os. z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 os. z woj. pomorskiego oraz jedna osoba z woj. opolskiego.

Resort informuje o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu, 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. 

 10:00

203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 125 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. wielkopolskiego,10 osób z woj. podkarpackiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego.

Resort informuje o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące.

4 kwietnia (sobota)

17:30

124 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

10:00

120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 50 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego,

Resort informuje z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dwóch osób zakażonych koronawirusem. Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące. 

5 kwietnia (niedziela)

18:00

268 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z województwa łódzkiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 41 osób z woj. dolnośląskiego, 29 osób z woj. wielkopolskiego, 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. śląskiego i 3 osób z woj. zachodniopomorskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem.Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.

10:00

207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci kolejnych pięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3834/84 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

6. kwietnia (poniedziałek)

18:00

212 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 98 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. podlaskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego; 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące. 

10:00 99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informujem o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie. 

7 kwietnia (wtorek)

17:50

134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego,10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia z opóźnieniem podało także informację z woj. mazowieckiego: 182 przypadki potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. 

10:00

119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego,10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. pomorskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące. 

8 kwietnia (środa)

18:30

205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. łódzkiego, 18 osób z woj. małopolskiego, 18 osób z woj. podlaskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. pomorskiego.

Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostaną wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego - informuje MZ.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.

10:00

152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. 

9 kwietnia (czwartek)

17:00

234 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z woj.: mazowieckiego (110), łódzkiego (32), śląskiego (28), wielkopolskiego (19), małopolskiego (12), podlaskiego (8), dolnośląskiego (8), podkarpackiego (7), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (2), polskiego (2), lubuskiego (1), pomorskiego (1).

Jednoczśnie resort informuje o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (*wiek-płeć, miejsce zgonu). 78-M Grudziądz, 77-K Kędzierzyn-Koźle, 88-M Warszawa, 69-K Warszawa, 67-K Warszawa, 58-M Warszawa, 73-K Warszawa, 78-K Bolesławiec, 72-M Bolesławiec, 58-M Bolesławiec.

10:00

136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 os. z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 os. z woj. opolskiego, 5 os. z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 os. z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 os. z woj. lubelskiego, 2 os. z woj. świętokrzyskiego, 2 os. z woj. lubuskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to 47-leenia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy byli hospitalizowani. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

10 kwietnia (piątek)

17:01

213 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z woj: mazowieckiego (77), wielkopolskiego (38), łódzkiego (31), podlaskiego (16), podkarpackiego (15), małopolskiego (10), lubelskiego (10), dolnośląskiego (9), opolskiego (4), pomorskiego (2), lubuskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (*wiek-płeć, miejsce zgonu). 87-M Poznań, 82-M-Poznań, 69-K-Bydgoszcz, 75-M-Wrocław, 71-K-Bolesławiec, 73-M-Kraków.

10:00

167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z woj.: dolnośląskiego (60), śląskiego (34), warmińsko-mazurskiego (15), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), wielkopolskiego (8), lubelskiego (7), podlaskiego (5), lubuskiego (4), pomorskiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (*wiek-płeć, miejsce zgonu). 88-M Lublin.

11 kwietnia (sobota)

17:30 

268 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (128), wielkopolskiego (48),  łódzkiego (29), śląskiego (18), małopolskiego (16), opolskiego (11), podkarpackiego (6), podlaskiego (3), zachodniopomorskiego (3), dolnośląskiego (3),  lubuskiego (2), lubelskiego (1). Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M, 65-M, 82-K, 70-K – Poznań,  69-K Kraków, 70-M Racibórz, 73-M Tychy, 76-M Tychy, 79-M Jelenia Góra, 71-M Bolesławiec, 94-K Kalisz, 68-M Puławy, 93-K Częstochowa. Wszyscy mieli choroby współistniejące. 

10:00

133 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z woj: śląskiego (34), kujawsko-pomorskiego (23), dolnośląskiego (20), małopolskiego (17),  wielkopolskiego  (10),  pomorskiego (6), świętokrzyskiego (6), podkarpackiego (5), zachodniopomorskiego (4), podlaskiego (3), opolskiego (2), lubelskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem (*wiek-płeć, miejsce zgonu). 79-M Radom, 81-K-Radom, 60-M-Radom, 75-K-Radom, 84-K-Radom,81-K-Radom,69-M-Warszawa, 76-M-Warszawa, 85-M-Warszawa, 66-M-Warszawa, 74-K-Starachowice (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 80-K-Starachowice (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 65-M-Tychy, 69-M- Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

12 kwietnia (niedziela)

17:00

318 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (65), dolnośląskiego (37), łódzkiego (37), mazowieckiego (35), wielkopolskiego (29), podlaskiego (27), kujawsko-pomorskiego (23), małopolskiego (19), warmińsko-mazurskiego (11), lubelskiego (9), opolskiego (8), pomorskiego (8), świętokrzyskiego (5), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (2) i podkarpackiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 24 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 39-M Zgierz (mieszkaniec woj. opolskiego), 76-K Tychy, 92-M, 79-K, 77-M, 78-M Poznań, 72-K, 76-M, 88-K, 55-M, 94-K, 88-K Warszawa, 67-M Siedlce, 64-M Pruszków, 32-M, 85-M, 79-K, 49-K, 67-M, 63-M, 75-K Radom, 42-K Kozienice, 72-M Bolesławiec, 75-M Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

13 kwietnia (poniedziałek)

17:01

260 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (86), śląskiego (33), mazowieckiego (24), łódzkiego (22), opolskiego (20), podlaskiego (16), małopolskiego (14), dolnośląskiego (12), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), lubelskiego (6), podkarpackiego (4), pomorskiego (4). 

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M, 76-M - Łańcut, 89-K, 79-K, 76-M, 72-M, 98-K – Poznań, 76-M, 72-K i 73-M Racibórz, (3/3) 97-K Jelenia Góra, 84-K Warszawa, 62-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące. 

14 kwietnia (wtorek)

 17:30

153 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (41), mazowieckiego (27),  opolskiego (19), łódzkiego (16), świętokrzyskiego (12), dolnośląskiego (10), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (7), wielkopolskiego (6), małopolskiego (3) i zachodniopomorskiego (2).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 98-K i 66-M - Racibórz, 86-K - Tychy, 70-M-Grudziądz, 73-K i 82-K - Poznań, 42-M, 81-M i 82- K - Radom, 94-K, 86-M - Warszawa, 83-M - Rusiec. Większość osób miała choroby współistniejące.  

10:01

117 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (28), śląskiego (23), małopolskiego (16), opolskiego (16), podkarpackiego (9), podlaskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (5), dolnośląskiego (4), lubuskiego (1), świętokrzyskiego (1).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K, 68-M- Tychy, 64-K-Kraków, 75-M-Grudziądz, 82-M-Poznań, 60-M- Boleslawiec.  Większość osób miała choroby współistniejące. 

*z uwagi na zdublowane we wcześniejszych komunikatach po jednej osobie z woj. wielkopolskiego i woj. małopolskiego odejmujemy dwie osoby w bieżącym wyniku od ogólnej liczby zakażonych.

15 kwietnia (środa)

17:39

74 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (77), wielkopolskiego (35), małopolskiego (10), dolnośląskiego (10), świętokrzyskiego (9), śląskiego (8), podkarpackiego (6), łódzkiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), opolskiego (3), zachodniopomorskiego (3), pomorskiego (2), podlaskiego (1), warmińsko-mazurskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Ozimek, 78-K i 75-K Tychy, 78-K Goczałkowice, 69-M Bytom, 79-K Kraków, 66-M Kędzierzyn-Koźle, 78-K Grudziądz, 65-K Tarnobrzeg, 73-K Łosice, 79-M, 61-K, 85-K, 69-M, 87-K Warszawa, 65-K, 68-M- Radom, 84-M Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:00

206 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (67), śląskiego (37), dolnośląskiego (31), lubelskiego (25), małopolskiego (14), opolskiego (10), świętokrzyskiego (7), podkarpackiego (3), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), pomorskiego (2), podlaskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2).

Jednocześnie resort informuje  o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-M Racibórz, 86-M, 82-K Grudziądz, 56-K Kraków, 67-M Zgierz. 

16 kwietnia (czwartek)

17:35

147 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (54), dolnośląskiego (36), śląskiego (20), łódzkiego (18), podlaskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), małopolskiego (4), opolskiego (2), świętokrzyskiego (2), podkarpackiego (1), wielkopolskiego (1).

Jednocześnie resort informuje 22 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-K Wrocław, 88-K, 79-K Oleśnica, 88-K Kędzierzyn Koźle, 70-M Grudziądz, 67-M, 84-M Poznań, 89-K Katowice, 89-K Racibórz, 87-M Tychy, 60-K, 77-M, 46-M, 78-M, 61-M Radom, 75-K, 65-M, 79-K, 86-K, 75-M, 53-K, 69-M Warszawa - Większość osób miała choroby współistniejące.

10:00

189 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (62), wielkopolskiego (43), dolnośląskiego (19), podlaskiego (14), małopolskiego (10), opolskiego (9), lubelskiego (9), kujawsko-pomorskiego (8), zachodniopomorskiego (6), świętokrzyskiego (3), pomorskiego (2), podkarpackiego (2), lubuskiego (2).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-K Starachowice, 87-M Wysokie Mazowieckie, 50-K Jarosław, 62-K Racibórz, 72-M Gdańsk, 72-K Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

17. kwietnia (piątek)

17:30 

165 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (37), dolnośląskiego (31), łódzkiego (17), śląskiego (16), opolskiego (16), wielkopolskiego (14), świętokrzyskiego (13), małopolskiego (11), podlaskiego (3), lubelskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 91-K Kraków, 65-M, 71-K Poznań, 68-M Legnica, 88-K Bolesławiec, 98-K Ozimek, 86-M Kędzierzyn-Koźle, 92-K, 87-M, 92-K Częstochowa, 83-K Kozienice, 86-K, 82-K Warszawa, 69-M Nowe Miasto nad Pilicą. Większość osób miała choroby współistniejące. 

10:00

296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (133), dolnośląskiego (43), wielkopolskiego (37), kujawsko-pomorskiego (20), małopolskiego (10), podlaskiego (10), opolskiego (8), lubelskiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), więtokrzyskiego (5), zachodnipomorskiego (5), podkarpackiego (5), pomorskiego (4).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Kędzierzyn Koźle, 64-K Tychy, 81-M Starachowice i 87-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

18 kwietnia (sobota)

10:00

184 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (43), śląskiego (35), pomorskiego (21), podlaskiego (21), wielkopolskiego (18), opolskiego (13), małopolskiego (11), kujawsko-pomorskiego (8), zachodniopomorskiego (7), podkarpackiego (4), lubelskiego (2), świętokrzyskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Zgierz, 70-M Kalisz, 84-M Bydgoszcz, 74-K Grudziądz, 80-K Drzewica, 84-K Kędzierzyn Koźle, 86-M Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

17:30

179 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (53), łódzkiego (33), małopolskiego (23), śląskiego (19), dolnośląskiego (13), zachodniopomorskiego (12), świętokrzyskiego (9), podkarpackiego (4), podlaskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), lubelskiego (1) i pomorskiego (1).
Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 59-M Grudziądz, 84-K, 81-K, 59-M, 89-K i 74-K Warszawa, 83-K Radom, 89-K Zwoleń, 85-K Tychy. Większość osób miała choroby współistniejące.
MZ: Informujemy, że ze względu na zdublowany przez WSSE Opole zgon, usuwamy go z wykazu.

19 kwietnia (niedziela)

17:30

205 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (56), wielkopolskiego (42), dolnośląskiego (30), śląskiego (26), łódzkiego (20), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (7), świętokrzyskiego (7), podkarpackiego (4), podlaskiego (3), pomorskiego (1) i opolskiego (1). 

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 63-M Kraków, 76-M Racibórz, 88-M i 81-K Tychy, 87-M Poznań, 85-M Jarosław, 53-M i 79-K Koszalin, 98-M Pruszków oraz 82-K Kędzierzyn-Koźle. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

10:00

340 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (144), wielkopolskiego (80), dolnośląskiego (65), lubelskiego (15), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (8), małopolskiego (8), opolskiego (4), warmińsko-mazurskiego (3), podlaskiego (2), pomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Tychy, 84-M Racibórz, 82-M Kalisz. Większość osób miała choroby współistniejące.

20 kwietnia (poniedziałek)

17:30

140 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (38), łódzkiego (22), śląskiego (18), wielkopolskiego (16), świętokrzyskiego (13), dolnośląskiego (12), małopolskiego (7), pomorskiego (4), podkarpackiego (3), zachodniopomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1).

Jednocześnie resort zdrowia informuje o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Toruń, 96-K Kalisz, 87-K Pleszew, 65-K 74 K Poznań, 66-K 60-M 86-M 63-M 90-K 81-K Warszawa, 65-M 80-K Radom, 90-K 89-M Kraków, 54-K 61 M 72-M Nowogrodziec. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:00

166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (53), małopolskiego (26), dolnośląskiego (21), opolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), wielkopolskiego (14), zachodniopomorskiego (8), świętokrzyskiego (4), ubelskiego (3), podlaskiego (3), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 38-K i 78-M Poznań. Osoby te miały choroby współistniejące.

21 kwietnia (wtorek)

17:30 

119 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (29), małopolskiego (23), dolnośląskiego (19), łódzkiego (13), wielkopolskiego (13), świętokrzyskiego (8), kujawsko-pomorskiego (5), podkarpackiego (4), opolskiego (2), podlaskiego (1), śląskiego (1), lubuskiego (1). 

Ministerstwo Zdrowia informuje także o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-M, 65-M Racibórz, 71-K, 80-K, 65-K, 81-K, 83-M, 74-M, 64-M Radom, 87-K, 85-K, 75-K Warszawa, 69-M, 88-M, 35-M Poznań, 90-K Kędzierzyn-Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące. 

10:00

144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (53), dolnośląskiego (22), wielkopolskiego (18), lubelskiego (14), kujawsko-pomorskiego (12), małopolskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1).

Jednocześnie resort zdrowia informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 87-M, 65-M Tychy, 79-K Racibórz, 65-K Poznań, 73-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

22 kwietnia (środa)

 

17:30 

135 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (39), śląskiego (34), łódzkiego (15), opolskiego (8), małopolskiego (8), dolnośląskiego (8), podkarpackiego (5), świętokrzyskiego (5), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (2), wielkopolskiego (2) i lubuskiego (1).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 22 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 63-K, 65-M, 66-M, 90-K Poznań, 95-K Gdańsk, 68-M Bolesławiec, 70-K Wałbrzych, 79-K Wrocław, 78-K, 87-M Racibórz, 75-K Zgierz, 84-K- Bełchatów, 78-M, 65-M, 79-M Grudziądz, 59-K, 69-K, 88-K, 90-K Warszawa, 82-M, 84-M Radom, 87-M Tychy. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:00

178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (55), małopolskiego (19), opolskiego (18), dolnośląskiego (18), wielkopolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (14), śląskiego (12), pomorskiego (8), lubelskiego (7), zachodniopomorskiego (5), świętokrzyskiego (4), podkarpackiego (1) i podlaskiego (1).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-M Kraków, 57-M Tychy, 90-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

23 kwietnia (czwartek)

17:30

166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (68), dolnośląskiego (39), małopolskiego (17), łódzkiego (16), śląskiego (14), podlaskiego (4), podkarpackiego (3), wielkopolskiego (2) i zachodniopomorskiego (2).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 19 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Racibórz, 62-M, 68-M Kędzierzyn-Koźle, 78-K, 75-K Kraków, 85-K, 70-M, 91-K Zgierz, 55-M Łódź, 48-K, 81-M, 80-K, 35-M, 62-M, 63-M, 86 K Warszawa, 64-M Siedlce, 88-M, 83-M Radom. Większość osób miała choroby współistniejące. 

 

10:00

177 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego  (65), dolnośląskiego (29), śląskiego (21), małopolskiego (15), zachodniopomorskiego (14), pomorskiego (12), kujawsko-pomorskiego (8), opolskiego (6), lubelskiego (4), podlaskiego (2) i świętokrzyskiego (1).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 64-K Racibórz, 79-M Tychy, 72-M, 73-M Starachowice, 61-K Tomaszów Mazowiecki, 90-K, 94-M Kleszczów, 87-K, 86-K Poznań. Wszystkie osoby miała choroby współistniejące.

 

24 kwietnia (piątek)

 17:37

133 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (40), łódzkiego (32), dolnośląskiego (14), małopolskiego (12), podkarpackiego (9), śląskiego (8), pomorskiego (5), opolskiego (4), podlaskiego (2), zachodniopomorskiego (2),wielkopolskiego (2), świętokrzyskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i warmińsko-mazurskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 31 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 46-M, 74-M Kraków, 86-M Poznań, 93-K Jelenia Góra, 57-M, 85-M,18-M Kędzierzyn Koźle, 69-K Głuchołazy, 85-M Bydgoszcz, 66-M, 77-M, 69-M, 64-K, 62-M, 86-M, 88-M, 88-M,79-K, 72-M, 77-M, 96-K, 53-M, 87-K, 84-M, 70-K Warszawa, 79-K, 87-K Kozinice, 62-M Łomża, 81-M, 72-M Koszalin, 70-K Zgierz.

10:00

248 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego  (68), zachodniopomorskiego (30), opolskiego (11), małopolskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), pomorskiego (9), dolnośląskiego (9), lubelskiego (6), świętokrzyskiego (5), podlaskiego (1).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K i 67-M Racibórz, 88-K Tychy, 78-M, 70-M i 82-M Poznań, 69-K i 55-M Grudziądz, 69-M Toruń. Wszystkie osoby miała choroby współistniejące.

25 kwietnia (sobota)

17:30

206 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (96), podkarpackiego (23), łódzkiego (23), pomorskiego (22), śląskiego (15), podlaskiego (11), dolnośląskiego (9), małopolskiego (6), świętokrzyskiego (1). 

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 25 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-M Kraków, 57-M i 77-K Poznań, 85-K, 84-M Kędzierzyn Koźle, 84-M Zgierz, 84-K Tychy, 85-M Bolesławiec, 83-K Szczecin, 78-M, 73-K Wrocław, 80-M, 85-K, 77-M, 95-K, 89-K, 59-M Radom, 87-K, 70-K, 70-K, 79-M, 84-K Warszawa, 89-K Starachowice, 75-M i 56-M Grudziądz. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:10

175 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (52), dolnośląskiego (34), wielkopolskiego  (30), małopolskiego (18), pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (7), opolskiego (7), lubelskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Poznań, 71-K Racibórz, 53-K i 90-M Tychy, 74-M Kraków. Wszystkie osoby miała choroby współistniejące.

 

26 kwietnia (niedziela)

17:30

222 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (53), dolnośląskiego (48), mazowieckiego (46), pomorskiego (36), łódzkiego (19), małopolskiego (7), kujawsko-pomorskiego (4), opolskiego (2), podkarpackiego (2), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1), świętokrzyskiego (1) i podlaskiego (1).

Jednocześnie resort zdrowia informuje o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 81-K Kędzierzyn-Koźle, 59-K i 90-M Puławy, 86-M Poznań, 68-M Bolesławiec, 92-M Koszalin, 82-K Szczecin, 72-M, 79-M i 65-M Radom. Większość osób miała choroby współistniejące. 
Informuje także, że ze względu na zdublowany przez PSSE Radom zgon, został on usunięty z wykazu.

10:15

122 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego  (41), śląskiego (21), dolnośląskiego (15), pomorskiego (14), zachodniopomorskiego (10), opolskiego (9),  lubelskiego (5), małopolskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-K Poznań, 84-K Racibórz. Wszystkie osoby miała choroby współistniejące.


27 kwietnia (poniedziałek)

17:30

141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (43), łódzkiego (35), mazowieckiego (28), śląskiego (11), małopolskiego (8), pomorskiego (6), podkarpackiego (3), opolskiego (3), wielkopolskiego (2), zachodniopomorskiego (2).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 23 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 92-K, 77-M, 78-K Poznań, 81-K, 84-K Wolica, 80-M Racibórz, 70-M, 61-K Kędzierzyn-Koźle, 68-M, 86-M Kraków, 76-M, 95-K Gdańsk, 80-K Łańcut, 90-M Biłgoraj, 89-M Bystra, 56-M, 81-M, 93-M, 75-K, 70-M Warszawa, 90-K Siedlce, 88-K Radom, 83-K Radom. Większość osób miały choroby współistniejące.

10:00

144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawiusem z województw: wielkopolskiego (34), śląskiego (31), dolnośląskiego (28), zachodniopomorskiego (13), małopolskiego (12), opolskiego (7), pomorskiego (5), kujawsko-pomorskiego (5), podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3) i lubelskiego (2). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K, 46-M Tychy, 76-K Gliwice, 78-M Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

28 kwietnia (wtorek)

17:30

129 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa z województw: dolnośląskiego (25), śląskiego (22), kujawsko-pomorskiego (19), wielkopolskiego (17), mazowieckiego (15), łódzkiego (14), podkarpackiego (8), małopolskiego (3), podlaskiego (2), pomorskiego (2) i opolskiego (2).

Jednocześnie resort informuje  o śmierci 26 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu):73-M Kędzierzyn Koźle, 68-M, 94-K Racibórz, 70-M Bytom, 96-K Zgierz, 86-M Radomsko, 85-K Gdańsk, 76-M Grudziądz, 81-K, 83-K Kozienice, 80-M, 89-M, 53-M, 83-M, 92-K, 89-K, 91-K, 83-K, 87-K Warszawa, 75-M, 71-K Radom, 73-K Wrocław, 46-M Kędzierzyn Koźle (mieszkaniec woj. dolnośląskiego ), 86-K Oborniki Śląskie, 95-K Wolica, 86-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:00

187 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa z województw: śląskiego (72), pomorskiego (35), dolnośląskiego (24), kujawsko-pomorskiego (16), wielkopolskiego (16), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (3), opolskiego (3),świętokrzyskiego (3), podkarpackiego (1).

Jednocześnie resort informuje  o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 98-K Starachowice, 57-K Poznań, 72-K i 92-M Gdańsk, 67-K, 42-K, 69-M Racibórz, 77-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące.

29 kwietnia (środa)

17:30

225 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusemz województw: śląskiego (102), mazowieckiego (36), łódzkiego (32), dolnośląskiego (20), wielkopolskiego (16), małopolskiego (13), opolskiego (4) i pomorskiego (2).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Ruda Śląska, 61-M Racibórz, 90-M, 81-M Tychy, 75-K Kędzierzyn Koźle (mieszkanka woj. śląskiego), 66-M Kędzierzyn Koźle, 69-K Grudziądz, 88-K Oborniki Śl., 65-M Wałbrzych, 80-K Wrocław, 31-K Szczecin, 80-M, 84-K Gdańsk, 83-K Radom, 83-M, 68-M Warszawa, 87-K Zgierz, 82-M Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:00

197 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (57), dolnośląskiego (39), pomorskiego (28), wielkopolskiego (23), kujawsko-pomorskiego (19), małopolskiego (11), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (4), podkarpackiego (3), lubelskiego (3), świętokrzyskiego (2).

Jednocześnie resort zdrowia informuje o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 62-K i 93-M Tychy, 73-K, 70-K i 96-M Zgierz, 84-K Kraków, 86-M Racibórz, 76-M, 72-K, 90-K Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

Łącznie w Polsce jest obecnie 12 640 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 624 osób.

30 kwietnia (czwartek)

17:30

159 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (42), dolnośląskiego (37), mazowieckiego (25), małopolskiego (19), łódzkiego (18), zachodniopomorskiego (9), wielkopolskiego (5), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1) i podkarpackiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M Tychy, 80-K Bytom, 78-M Gdańsk, 68-K Wrocław, 85-K Płock, 91-K Radom, 73-K, 93-K, 78-K, 87-K, 64-M Warszawa, 93-M Wolica, 49-M, 65-M Zgierz, 81-M, 90-K Radomsko. Większość osób miała choroby współistniejące.

- W związku z przekazanym przez WSSE Katowice raportem dot. wyników fałszywie dodatnich wykonanych w dniach 16-19.04 w laboratorium Kardio-Med Silesia Śląski Park Technologii Medycznych w Zabrzu informujemy, że wyniki 63 próbek są negatywne. Dlatego zostają odjęte ze statystyk - informuje MZ.

10:00

141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (78),wielkopolskiego (21), zachodniopomorskiego (7), kujawsko-pomorskiego (7), dolnośląskiego (6), podlaskiego (6), pomorskiego (4), opolskiego (4), świętokrzyskiego (3), małopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubelskiego (1).

Jednocześnie resort zdrowia informuje o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 72-K, 75-M Racibórz, 85-M Tychy, 89-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

1 maja (piątek)

13:00

228 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (141), łódzkiego (18), dolnośląskiego (17), małopolskiego (16), podkarpackiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), pomorskiego (6), lubelskiego (5), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4), wielkopolsiego (2).

Jednocześnie resort zdrowia informuje o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-M Zgierz, 63-M, 62-M Łódź, 85-M Gliwice, 55-M Rybnik, 86-M Gdańsk, 76-K Łomża. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

2 maja (sobota)

13:00

270 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (66), wielkopolskiego (51), dolnośląskiego (40), łódzkiego (34), mazowieckiego (25), małopolskiego (21), opolskiego (9), pomorskiego (6), zachodniopomorskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), podkarpackiego (4), lubelskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-K Warszawa, 89-K i 87-K Gdańsk, 69-K Bydgoszcz, 80-K Kraków, 74-M, 69-M, 84-K i 73-M Poznań, 61-M Racibórz, 75-M Tychy, 86-K Łomża, 64-M Bolesławiec.Większość osób miała choroby współistniejące.

3 maja (niedziela)

13:00

318 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (130), łódzkiego (43), mazowieckiego (31), dolnośląskiego (25), wielkopolskiego (24), opolskiego (15), małopolskiego (10), podkarpackiego (9), zachodniopomorskiego (8), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (7), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), lubuskiego (1) i podlaskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K, 65-K, 72-M Tychy, 87-K Tomaszów Lubelski, 79-K Grudziądz, 65-K, 83-K Bolesławiec, 63-M Wrocław, 49-M, 88-K, 77-K Poznań, 86-M Łańcut, 79-M Racibórz, 71-M Gdańsk, 62-M Kędzierzyn Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia informuje także, że ze względu na zdublowany wczoraj zgon z Bydgoszczy, usuwa go z wykazu.

4 maja (poniedziałek)

17:30

69 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (19), łódzkiego (19), mazowieckiego (12), podkarpackiego (7), opolskiego (6), dolnośląskiego (3), małopolskiego (2) i zachodniopomorskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Poznań, 70-M Gliwice, 53-M Wrocław, 86-M, 44 -M Koszalin, 76-K, 77-M Szczecin, 71-M Tychy, 73-M Radom, 59-M, 88-K, 67-M Warszawa, 87-K Kalisz, 87-K Gdańsk, 79-M Kędzierzyn Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:00

Po długim weekendzie resort wraca do systemu raportowania nowych zakażeń, dwa razy dziennie.

244 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (75), śląskiego (61), mazowieckiego (33), małopolskiego (30), zachodniopomorskiego (13), wielkopolskiego (11), opolskiego (7), podkarpackiego (6), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (2) i lubuskiego (2).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Żyrardów, 64-K Białe Błota, 91-K, 93-K Gdańsk, 51-M Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

5 maja (wtorek)

17:30

189 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (78), śląskiego (35), dolnośląskiego (35), łódzkiego (20), wielkopolskiego (8), małopolskiego (5), zachodniopomorskiego (5), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), opolskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje przykrością informujemy o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-K Kraków, 83-K Gdańsk, 84-M, 96-K Poznań, 69-K, 89-K, 88-M Wrocław, 87-K Wałbrzych, 63-M Łomża, 81-M Częstochowa, 53-K Wrocław (mieszkanka woj. śląskiego), 80-M Kraków (mieszkaniec woj. śląskiego), 83-K Radom, 80-M, 39-K Warszawa, 67-K Grudziądz. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:00

236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (99), wielkopolskiego (61), świetokrzystkiego (18), małopolskiego (16), dolnośląskiego (11),zachodniopomorskiego (8 ), pomorskiego (6), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (4), podkarpackiego (2), lubelskiego (2), podlaskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M Starachowice,

74-K Zgierz, 69-M Racibórz. większość osób miała choroby współistniejące. W związku z błędnie zaraportowanym przez WSSE Bydgoszcz zgonem z Białych Błot, zostaje on usunięty z wykazu. 

6 maja (środa)

17:30

93 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (42), łódzkiego (27), śląskiego (12), wielkopolskiego (6), dolnośląskiego (3), podlaskiego (1), małopolskiego (1) i zachodniopomorskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 63-M Racibórz, 78-K Gdańsk, 83-K, 86-M Tychy, 40-K Szczecin, 72-M Kędzierzyn Koźle, 61-M Racibórz, 82-M Zawiercie, 74-M Starachowice, 84-M Warszawa, 48-M Radom. Większość osób miała choroby współistniejące. W związku z błędnie zaraportowanym zgonem przez PSSE Siedlce, zostaje on usunięty z wykazu. 

10:00

218 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (145), dolnośląskiego (17), wielkopolskiego (12), małopolskiego (11), opolskiego (10), zachodniopomorskiego (10 ), pomorskiego (9), lubelskiego (4).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Radomsko, 79-K Łańcut, 74-K, 66-M, 90-K, 74-M Poznań i 86-K Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

Z rejestru woj. warmińsko-mazurskiego usuwamy dwóch zakażonych, którzy są wykazywani przez WSSE Warszawa. 

7 maja (czwartek)

17:30

166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (59), śląskiego (38), mazowieckiego (36), małopolskiego (9), dolnośląskiego (8), opolskiego (5), świętokrzyskiego (3), zachodniopomorskiego (2), pomorskiego (2), podkarpackiego (1), lubuskiego (1), wielkopolskiego (1), lubelskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-M,71-M, 43-M Racibórz, 87-M Kędzierzyn Koźle (mieszkaniec woj. śląskiego), 78-M, 86-K, 88-K Zgierz, 66-K, 69 -M Wrocław, 92-K Kędzierzyn Koźle, 86-K Łomża, 70-K Szczecin, 71-K Łańcut, 30-M Grudziądz, 86-M Radom, 75-M Warszawa, 80-K Poznań, 97-K Kraków. Większość osób miały choroby współistniejące. 

W związku z przekazanym przez WSSE Łódź raportem z dnia 5 maja dot. 17 błędnie zaraportowanych przypadków z dnia 5 maja odejmujemy je ze statystyk.

10:00

158 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: 

śląskiego (78), dolnośląskiego (28), wielkopolskiego (23), zachodniopomorskiego (6), pomorskiego (6), kujawsko-pomorskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (4), lubuskiego (1), podkarpackiego (1), małopolskiego (1), podlaskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 96-M Gdynia, 84-K Konin, 80-K Poznań, 84-K Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

8 maja (piątek)

17:30 

187 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (108), dolnośląskiego (23), mazowieckiego (22), łódzkiego (14),  opolskiego (7), małopolskiego (5), wielkopolskiego (5), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 20 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K, 81-K Wolica, 79-M Gdańsk, 83-M Łódź, 90-M, 86-K Bytom, 70-M Kędzierzyn Koźle, 72-K Poznań, 85-M Warszawa, 70-K Łomża (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 85-K Grudziądz, 74-M, 79-K, 78-K, 85-M, 71-K, 70-M Wrocław, 89-K Bolesławiec, 97-K Starachowice, 82-K Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące. 

W związku z przekazanym przez WSSE Łódź dotyczącym 21 błędnie zaraportowanych przypadków z dnia 7 maja br. odejmujemy je ze statystyk.

10:00

153 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (71), dolnośląskiego (22), wielkopolskiego (10), opolskiego (9), pomorskiego (9), małopolskiego (9), świętokrzyskiego (8), kujawsko-pomorskiego (5), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (3), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 57-M Racibórz. Osoba ta miała choroby współistniejące. 

9 maja (sobota)

17:30

144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (75), mazowieckiego (34), łódzkiego (16), dolnośląskiego (14), zachodniopomorskiego (2), małopolskiego (1), pomorskiego (1), świętokrzyskiego (1), 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K Bolesławiec, 69-M Kraków, 93-K Gdańsk, 75-M, 82-M Radom, 65-M Warszawa, 92-K Wolica, 78-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące. 

Ministerstwo Zdrowia informuje także, że w związku z przekazanym przez WSSE Katowice raportem dotyczącym 3 zdublowanych przypadków zakażonych w woj. śląskim z 8 maja br., zostały one odjęte ze statystyk.

10:30 

144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (81), dolnośląskiego (19), wielkopolskiego (15), małopolskiego (9), świętokrzyskiego (8), warmińsko-mazurskiego (3), opolskiego (3), zachodniopomorskiego (3), lubelskiego (2) i kujawsko-pomorskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Poznań. Osoba ta miała choroby współistniejące.

10 maja (niedziela)

17:30

175 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (108), mazowieckiego (26), dolnośląskiego (23), łódzkiego (12), małopolskiego (2), opolskiego (2), zachodniopomorskiego (1) i wielkopolskiego (1).

Jednocześnie resort zdrowia informuje o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K, 76-K Wolica, 92-K, 87-K Gdańsk, 93-M, 89-K Racibórz, 78-M Kędzierzyn-Koźle, 56-M, 86-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

10:00

170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (76), śląskiego (63), opolskiego (10), świętokrzyskiego (4), pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), małopolskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), podkarpackiego (1), wielkopolskiego (1) i podlaskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K Racibórz, 92-K Poznań, 71-M Kraków, 65-M Łańcut, 58-K Starachowice, 77-K Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

 

11 maja (poniedziałek)

17:30

120 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (71), mazowieckiego (17), łódzkiego (10),  małopolskiego (10), dolnośląskiego (6), lubelskiego (4), wielkopolskiego (2).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 87-K Poznań, 65-M Gdańsk, 77-K Kędzierzyn Koźle, 89-K Kędzierzyn Koźle (mieszkanka woj. śląskiego), 86-K Bolesławiec, 72-M, 87-K, 73-M Nowogrodziec. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

10:00

210 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (142), wielkopolskiego (25), dolnośląskiego (16), małopolskiego (14), opolskiego (5), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Bolesławiec, 92-K Poznań, 68-K Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

12 maja (wtorek)

17:30

360 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (288), dolnośląskiego (25), mazowieckiego (21), łódzkiego (13), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (3), małopolskiego (2), podlaskiego (1), opolskiego (1) i lubelskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 53-K, 83-M Warszawa, 83-M Radom, 50-M Racibórz, 89-K Zgierz, 81-K Gdańsk, 80-M,61-M,63-K,78-M Wrocław, 89-K Nowogrodziec, 86-K Świdnica. Większość osób miała choroby współistniejące. 

10:00

235 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (204), dolnośląskiego (7), wielkopolskiego (6), pomorskiego (4), lubelskiego (3), zachodniopomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), opolskiego (2), małopolskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 92-K, 90-K Wolica, 96-K, 90-K, 93-K Poznań, 74-K Starachowice, 67-K, 68-M Tarnowskie Góry, 82-K Racibórz, 71-M, 76-K Tychy, 51-K, 98-K Grudziądz, 93-K, 87-K, 79-K Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 16 921/839 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

13 maja (środa)

17:30

Mamy 142 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (54), mazowieckiego (51), dolnośląskiego (12), łódzkiego (11), małopolskiego (7), opolskiego (2), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), wielkopolskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-K, 93-K, 77-M, 82-M Poznań, 83-K Grudziądz, 82-M, 67-K Warszawa, 60-M Siedlce, 73-M Wrocław, 52-M Zawiercie, 70-K Racibórz, 94-K, 84-K, 90-M, 90-K Wolica.

Większość osób miała choroby współistniejące. W związku ze zdublowanym przez WSSE Katowice zgonem, zostaje on usunięty z wykazu.

10:00

180 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (113), dolnośląskiego (32), wielkolpolskiego (11), świętokrzyskiego (9), zachodniopomorskiego (5), warmińsko-mazurskiego (3), małopolskiego (3), lubelskiego (2) i opolskiego (2). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K Zgierz, 54-K Konin, 62-K Wrocław (mieszkanka woj. wielkopolskiego), 76-K Toruń, 73-K Wrocław (mieszkanka woj. opolskiego), 69-K i 58-K Bydgoszcz, 94-K Grudziądz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

W związku z przekazanym przez WSSE Katowice raportem dotyczącym 39 błędnie zaraportowanych pozytywnych przypadków z dnia 12 maja, odejmujemy je ze statystyk.

Liczba zakażonych koronawirusem: 17 204/861 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14 maja (czwartek)

17:30

146 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (22), małopolskiego (9), łódzkiego (7), dolnośląskiego (6), opolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1), lubelskiego (1), podkarpackiego (1), podlaskiego (1), wielkopolskiego (1), zachodniopomorskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 60-M Grudziądz, 89-K, 75-M Poznań, 90-K Łańcut, 68-M Wałbrzych, 42-M Wrocław, 80-M Oleśnica, 66-M Strzelce Opolskie, 79-K Szczecin, 65-M Racibórz, 87-M Zawiercie, 96-M Bielsk Podlaski, 18-K Radom, 84-K Warszawa.Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

10:00

265 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (209), dolnośląskiego (19), małopolskiego (15), wielkolpolskiego (12), opolskiego (5), lubelskiego (1), podkarpackiego (1), pomorskiego (1),warmińsko-mazurskiego (1), zachodniopomorskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K Gliwice, 62-K Cieszyn, 78-M, 93-M, 75-K, 66-M Tychy, 90-K Kędzierzyn Koźle, 69-K Starachowice. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

15 maja (piątek)

17:35

166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (89), mazowieckiego (28), wielkopolskiego (15),  dolnośląskiego (13), łódzkiego (8),  opolskiego (7), małopolskiego (4), podlaskiego (1), pomorskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu):48-K Wrocław, 80-K, 88-K, 88-M, 60-M Legnica, 87-M, 73-K Bolesławiec, 71-K Kędzierzyn Koźle, 94-K Wolica,  88-K Zgierz, 63-M Mikołów, 74-M Koszalin, 90-K Bydgoszcz, 57-M Lublin(mieszkaniec woj. świętokrzyskiego). Większość osób miała choroby współistniejące. 

10:00

235 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (204), opolskiego (10), małopolskiego (5), zachodniopomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (3), wielkopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), lubelskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-K Zawiercie, 70-K Cieszyn, 82-M, 74-M, 74-K, 67-M Tychy, 73-K Grudziądz, 69-K, 69-M Starachowice, 80-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące.  

16 maja (sobota)

17:30

73 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (27), mazowieckiego (19), dolnośląskiego (9), łódzkiego (7), pomorskiego (6), małopolskiego (3) i opolskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-K, 85-K Wolica, 69-M Warszawa. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

10:00

168 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (138), dolnośląskiego (10), opolskiego (6), wielkopolskiego (5), małopolskiego (4), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1), świętokrzyskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M, 68-M Kraków, 92-M Zgierz, 71-K Tychy, 81-M Kędzierzyn Koźle (mieszkaniec woj. śląskiego). Większość osób miała choroby współistniejące.

 

17 maja (niedziela)

17:30

135 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (88), mazowieckiego (21), wielkopolskiego (15), łódzkiego (6), dolnośląskiego (2), opolskiego (1), małopolskiego (1), zachodniopomorskiego (1). 

Jednocześnie resort zdrowia informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-M Tychy, 68-M Racibórz, 79-M Piaseczno, 91-M Łomża, 87-K Grudziądz, 66-M Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:00

137 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (92), wielkopolskiego (25), opolskiego (8), dolnośląskiego (4), małopolskiego (3), pomorskiego (2), zachodniopomorskiego (1), lubelskiego (1) i podlaskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Poznań, 80-M Racibórz, 90-K Kraków, 78-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

18 maja (poniedziałek)

 17:40

139 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (42), dolnośląskiego (34), mazowieckiego (33), wielkopolskiego (10), łódzkiego (11), małopolskiego (4), opolskiego (4) i zachodniopomorskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 68-M Łańcut, 86-M, 94-M Wrocław, 70-M Grudziądz, 94-K Wolica, 69-M Siedlce, 68-K Kozienice. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

10:00

217 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (163), dolnośląskiego (26), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (7), wielkopolskiego (3), opolskiego (3), zachodniopomorskiego (2), małopolskiego (1) i podlaskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 53-K Starachowice, 69-K Tychy, 91-K,88-M Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

19 maja (wtorek)

17:30

188 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (113), mazowieckiego (37), dolnośląskiego (16), podlaskiego (7), łódzkiego (6), opolskiego (4), małopolskiego (2), świętokrzyskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i pomorskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Gdańsk, 68-M Kędzierzyn-Koźle, 59-K Siedlce, 88-K, 83-M Warszawa, 83-K, 71-M Bolesławiec. Większość osób miała choroby współistniejące. 

10:00

195 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (150), dolnośląskiego (15), małopolskiego (13), warmińsko-mazurskiego (5), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (5) i podlaskiego (2). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 68-M Zgierz, 90-K Ozimek, 87-K Starachowice, 86-M Tychy, 58-K Kobiernice.

20 maja (środa)

17:30

Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (42), łódzkiego (16), dolnośląskiego (9), opolskiego (5), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), pomorskiego (1) i podlaskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci

9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M, 91-K Kędzierzyn-Koźle, 72-M, 75-M, 87-M, 90-K Warszawa, 80-M Radom, 69-M Wrocław, 80-M Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące. 

10:00

301 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (182), wielkopolskiego (84), dolnośląskiego (10), opolskiego (8), podlaskiego (6), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2), małopolskiego (2), lubelskiego (2) i zachodniopomorskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K Racibórz (mieszkanka woj. małopolskiego), 89-K, 88-M Zgierz, 77-K Poznań, 91-M Chorzów. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 19 739/962 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

21 maja (czwartek)

17:30

160 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (62), mazowieckiego (46), dolnośląskiego (16), wielkopolskiego (10), opolskiego (8), łódzkiego (6), małopolskiego (5), kujawsko-pomorskiego (2), lubelskiego (2), pomorskiego (2), podkarpackiego (1).

Resort informuje 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-K Warszawa, 76-M, 70-M Radom, 51-K Wrocław (mieszkanka woj. wielkopolskiego), 59-M Ostrów Wielkopolski, 85-K Tychy, 63-M Cieszyn. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:30

245 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (189), wielkopolskiego (16), zachodniopomorskiego (12), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (4), pomorskiego (3), lubuskiego (3), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1).

Resort informuje o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Tychy,78-M Cieszyn, 60-K Puławy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

W związku z przekazanym przez WSSE Olsztyn raportem dotyczącym jednego wyniku fałszywie dodatniego, odejmujemy go ze statystyk.

22 maja (piątek)

17:30

240 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (117), dolnośląskiego (52), łódzkiego (37), mazowieckiego (29), podlaskiego (2), małopolskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i podkarpackiego (1). 

Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K Głuchołazy, 78-M Bolesławiec, 92-K Wrocław, 50-K Bydgoszcz, 71-M Koszalin, 57-M, 81-M Warszawa, 92-K, 89-K Wolica. Większość osób miała choroby współistniejące.  

10:00

236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (168), dolnośląskiego (19), wielkopolskiego (16), opolskiego (10), świętokrzyskiego (5), pomorskiego (4), podlaskiego (4), lubelskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), lubuskiego (2), zachodniopomorskiego (2), małpolskiego (1). 

Resort informuje o śmierci jednej osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-M Tychy.

23 maja (sobota)

17:30

97 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (40), dolnośląskiego (21), śląskiego (17), łódzkiego (12), podlaskiego (2), pomorskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1) i małopolskiego (1).

Ze względu na 4 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE w Łodzi, odejmujemy je z wykazu.

Resort informuje o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Gdańsk, 55-K, 69-M Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

10:00 

219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (162), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (12), pomorskiego (8), świętokrzyskiego (8), opolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), małopolskiego (3), lubuskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), lubelskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia informuje także o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M Łańcut, 64-M, 82-K, 78-K , 63-M Zgierz, 87-K Łódź, 74-M, 87-K Bełchatów. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

24 maja (niedziela)

17:30

Mamy 90 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (24), łódzkiego (23), mazowieckiego (20), dolnośląskiego (11), małopolskiego (5), pomorskiego (2), podlaskiego (1), świętokrzyskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1) i lubuskiego (1).

Resort informuje także o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Kędzierzyn-Koźle. Osoba ta miały choroby współistniejące. 

10:00

305 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (161), wielkopolskiego (102), lubelskiego (13), dolnośląskiego (8), świętokrzyskiego (7), pomorskiego (4), lubuskiego (3), opolskiego (3), podlaskiego (3) i zachodniopomorskiego (1). 

Ministerstwo Zdrowia informuje także o śmierci  2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 49-K Cieszyn, 82-M Tychy. Osoby te miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 20 931/993 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

25 maja (poniedziałek)

17:33

Mamy 193 nowe i potwierdzonych przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (66),  dolnośląskiego (22), łódzkiego (15),  świętokrzyskiego (6), lubuskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), wielkopolskiego (1) i opolskiego (1).

Resort z przykrością informuje o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć-miejsce zgonu): 66-M Bydgoszcz, 85-M, 92-K Bolesławiec, 91-K, 85-K, 61-M, 99-K, 81-K Warszawa, 87-M Siedlce, 65-M, Gliwice, 94-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Z uwagi  na brak klinicznych objawów, brak przesłanek epidemiologicznych i powtórną diagnostykę, WSSE w Szczecinie wykreśliła 2 przypadki zakażeń. W związku z tym odejmujemy je z wykazu woj. zachodniopomorskiego.

Liczba zakażonych koronawirusem 21 631/1007 (wszystkie pozytywne przypadki/ w tym osoby zmarłe).

10:00

Mamy 148 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (18), dolnośląskiego (15),  lubelskiego (10), świętokrzyskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Ze względu na 34 zdublowane przypadku zakażeń przez WSSE Poznań - odejmujemy je z wykazu woj. wielkopolskiego. 

Resort informuje także, że ostatniej doby nie ma zgłoszonego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID-19.

Liczba zakażonych koronawirusem: 21 440/996 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

26 maja (wtorek)

17:30

Mamy 209 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (87), mazowieckiego (76), łódzkiego (22), dolnośląskiego (6), wielkopolskiego (5), podlaskiego (5), zachodniopomorskiego (4), lubuskiego (3), pomorskiego (1).

Resort informuje o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć-miejsce zgonu): 94-K Nysa, 88-K Bolesławiec, 88-M Wałbrzych, 79-K Wrocław, 73-M Kędzierzyn Koźle, 88-K Poznań, 81-K Racibórz, 66-M Racibórz, 60-K Radom, 92-K Kozienice, 83-K Warszawa. Większość osób miała choroby współistniejące. 

Ze względu na zdublowane dwa przypadki zakażeń z woj. podlaskiego odejmujemy je z wykazu.

Liczba zakażonych koronawirusem 22 074/1024 (wszystkie pozytywne przypadki/ w tym osoby zmarłe).

10:00

Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (187), wielkopolskiego (14),   dolnośląskiego (10),  świętokrzyskiego (7), podlaskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), lubelskiego (3), małopolskiego (3), opolskiego (3), pomorskiego (1).

Resort informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć-miejsce zgonu): 76-M Starachowice, 72-K, 72-M, 95-K Zgierz, 81-K, 95-K Gdańsk.

Liczba zakażonych koronawirusem 21 867/1013 (wszystkie pozytywne przypadki/ w tym osoby zmarłe).

27 maja (środa)

17:30

Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (70), mazowieckiego (37), łódzkiego (28), , dolnośląskiego (15), opolskiego (7), podlaskiego (7), świętokrzyskiego (4), małopolskiego (1) i wielkopolskiego (1).

Resort informuje o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć-miejsce zgonu): 75-M-Gdańsk, 75-K Racibórz, 80-M Zgierz. Osoby ta miała choroby współistniejące

Liczba zakażonych koronawirusem 22 473/1028 (wszystkie pozytywne przypadki/ w tym osoby zmarłe). 

10:00

Mamy 229 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (106), wielkopolskiego (58),   dolnośląskiego (26), lubelskiego (22), świętokrzyskiego (5), pomorskiego (4), opolskiego (2), zachodniopomorskiego (2), podlaskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), małopolskiego (1).

Resort informuje o śmierci jednej osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć-miejsce zgonu): 77-K Zgierz. Osoba ta miała choroby współistniejące

Liczba zakażonych koronawirusem 22 303/1025 (wszystkie pozytywne przypadki/ w tym osoby zmarłe).

28 maja (czwartek)

17:30

Mamy 225 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (65), łódzkiego (46), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (11), świętokrzyskiego (6), małopolskiego (5), opolskiego (3), podlaskiego (3), podkarpackiego (2), pomorskiego (2) i lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Racibórz, 73-M, 85-K Tychy, 66-K Cieszyn, 87-K Wolica, 58-M Poznań, 79-M Siedlce, 71-M Bolesławiec. Większość osób miała choroby współistniejące.

10:00

127 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (69), świętokrzyskiego (18), lubelskiego (16), opolskiego (9), dolnośląskiego (7), małopolskiego (4), wielopolskiego (3), lubuskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o 2 osobach zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Racibórz, 57-M Tychy. Osoby te miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 22 825/1 038 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

29 maja (piątek)

17:30

192 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (33), łódzkiego (30), dolnośląskiego (13), małopolskiego (9), wielkopolskiego (8), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (1), pomorskiego (1) i lubelskiego (1). Ze względu na błędnie zaraportowany przez WSSE Bydgoszcz 1 przypadek osoby zakażonej informujemy, że odejmujemy go z wykazu. 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Gdańsk, 76-M Racibórz, 94-M Kozienice, 45-M Radom, 83-M, 71-M, 63-K Warszawa, 83-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 23 155/1 051 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:30

141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (98), dolnośląskiego (13), opolskiego (9), świętokrzyskiego (6), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (3), podkarpackiego (2), lubuskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci  5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Zgierz, 65-K Poznań, 86-K Starachowice, 51-K, 87-K Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. W związku z przekazanym przez WSSE Lublin raportem dotyczącym 2 błędnie zaraportowanych przypadków zakażenia z dnia 27 maja, odejmujemy je ze statystyk. 


30 maja (sobota)

 17:30

95 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (54), mazowieckiego (52), łódzkiego (35), świętokrzyskiego (29), małopolskiego (12), dolnośląskiego (11), podlaskiego (1) i wielkopolskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 77-K Wolica, 67-M i 62-K Racibórz, 68-K i 75-M Warszawa, 89-K Gdańsk, 80-K Bolesławiec, 51-K Jelenia Góra, 90-K i 92-K Zgierz. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 23 571/1 061 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:30

Ostatniej doby nie odnotowano przypadku zgonu z powodu COVID-19.

Jest 221 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (178), dolnośląskiego (14), opolskiego (11), świętokrzyskiego (5), małopolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), podlaskiego (3) i lubuskiego (2).

Liczba zakażonych koronawirusem: 23 376/1 051 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

31 maja (niedziela)

17:30

W popołudniowych raportach WSSE nie odnotowano żadnego przypadku zgonu z powodu COVID19. Są 104 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (35), łódzkiego (30), śląskiego (13), małopolskiego (10), dolnośląskiego (9), podkarpackiego (4), świętokrzyskiego (2), podlaskiego (1). W związku ze zdublowanymi przez WSSE Katowice 4 przypadkami zakażeń, usuwamy je wykazu. 

10:00

115 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (92), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (5), dolnośląskiego (4), wielkopolskiego (3), opolskiego (1), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Poznań, 83-M Tychy, 65-M Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 23 686/1 064 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Liczba zakażonych koronawirusem:23 786/1 064 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

1 czerwca (poniedziałek)

17:30

178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusemz województw: łódzkiego (57), mazowieckiego (47), dolnośląskiego (30), śląskiego (26), małopolskiego (6), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (3), pomorskiego (2), wielkopolskiego (1), opolskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K Wrocław, 78-M Radom, 71-K, 89-M, 84-K, 92-M Warszawa, 57-K Gliwice, 64-M Racibórz, 75-K Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

10:00

202 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (170), opolskiego(8),  dolnośląskiego (6), wielkopolskiego (4), podlaskiego (3), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), lubelskiego (2), lubuskiego (2), małopolskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci jednej osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 54-K Grudziądz.

W związku z raportem PSSE Bydgoszcz dot. jednego błędnie zaraportowanego przypadku zakażenia, odejmujemy go ze statystyk. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 24 165/1 074 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).  

2 czerwca (wtorek)

17:30

129 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (56), mazowieckiego (32), małopolskiego (10), łódzkiego (8), dolnośląskiego (7), świętokrzyskiego (7), opolskiego (4), podlaskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1), zachodniopomorskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-M Kędzierzyn-Koźle, 70-M, 84-K Tychy, 75-K Racibórz, 56-M Zawiercie, 48-M, 89-M, 71-M, 63-K, 55-K Warszawa, 84-K Radom. Większość osób miała choroby współistniejące. WSSE Łódź odejmuje pięć błędnie zaraportowanych przypadków zakażenia, więc odejmujemy je ze statystyk. 

10:00

107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (53), wielkopolskiego (33), opolskiego(10),  zachodniopomorskiego (4), dolnośląskiego (2), podlaskiego (2), lubuskiego (2), pomorskiego (1).

Jednocześnie resort informuje o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-M, 84-M Racibórz, 62-K, 77-M, 59-K, 64-M, 70-K Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Z uwagi na usunięcie przez WSSE w Krakowie jednego przypadku zakażenia usuwamy go z wykazu

Liczba zakażonych koronawirusem: 24 395/1 092 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

3 czerwca (środa)

17:30

 142 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego(54), śląskiego(31), mazowieckiego (28), małopolskiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego(5), świetokrzyskiego(4), opolskiego(3), kujawsko-pomorskiego(1), lubuskiego(1).

Resort informuje o śmierci 13 osób: 60-K, 67-M, 90-M, 91-K, 59-K Wrocław, 86-K, 83-M Legnica, 71-MKędzierzyn-Kożle, 69-M Przemyśl, 61-M, 73-M, 90-K Radom, 84-K Warszawa. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem 24 687/1115(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:00

150 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (18), opolskiego (16), lubelskiego (8), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (7), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (5), dolnośląskiego (3), lubuskiego (1) i podkarpackiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-K, 78-K Tychy, 68-M, 62-M Racibórz, 89-M Zawiercie, 86-K Cieszyn, 78-M Tarnowskie Góry, 89-M, 87-M Zgierz, 68-M Poznań. Osoby te miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem 24 545/1102(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

4 czerwca (czwartek)

17:30

222 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (112), mazowieckiego (50), śląskiego (16), podlaskiego (11), dolnośląskiego (8), małopolskiego (6), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), wielkopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1) i pomorskiego (1).

W popołudniowych raportach WSSE nie odnotowano żadnego przypadku zgonu z powodu COVID19.

10:00

139 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (104), małopolskiego (15), wielkopolskiego (6), świętokrzyskiego (5), opolskiego (4), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K Zgierz, 67-M Racibórz. Osoby te miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 25 048/1 117 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

5 czerwca (piątek)

17:35 

233 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusa z województw: śląskiego (96), mazowieckiego (58), łódzkiego (47), dolnośląskiego (13), małopolskiego (12), podlaskiego (2), lubelskiego (1), lubuskiego (1), pomorskiego (1), świętokrszyskiego (1) i zachodniopomorskiego (1).

Resort informuje także o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu):72-M Wałbrzych, 88-K, 90-K, 93-M Wrocław, 69-K Bolesławiec, 76-M Tychy, 76-M, 45-K, 70-M Gliwice, 70-M Cieszyn. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 25 410/1 137 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

10:00

129 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa z województw: śląskiego (81), małopolskiego (15), opolskiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego (6), pomorskiego (3), wielkopolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1) i warmińsko-mazurskiego (1).

Resort informuje także o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 74-M Kozienice, 83-K Warszawa, 89-K, 91-K Łódź, 94-M Gdańsk, 73-M, 64-M, 84-K, 67-M Racibórz, 60-M Zawiercie. Większość osób miała choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 25 177/1 127 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

6 czerwca (sobota)

17:30

S317 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem województw: śląskiego (156, wszyscy z KWK Zofiówka), łódzkiego (62), mazowieckiego (47), wielkopolskiego (27), małopolskiego (10), dolnośląskiego (7), opolskiego (5), podkarpackiego (1), podlaskiego (1) i pomorskiego (1). 

Resort nformuje o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-K Starachowice, 74-M Kozienice, 83-K, 99-M, 90-K Warszawa, 84-M Warszawa (mieszkaniec woj. łódzkiego), 66-K Puławy, 77-M Wolica, 87-M, 80-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 25 986/1 153 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:15 

259 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa z województw: śląskiego (195, z czego 190 KWK Zofiówka), opolskiego  (14), wielkopolskiego (13), dolnośląskiego (13), małopolskiego (12), pomorskiego (3),  lubelskiego (3), świętokrszyskiego (3) i podlaskiego (3).

Resort informuje także o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 62-K  Łańcut, 80-K Tychy, 93-K Bielsko Biała, 74-M Gliwice, 75-M, 73-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 25 669/1 143 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 


7 czerwca (niedziela)

 

17:30

312 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (119), śląskiego (108, rodziny górników), mazowieckiego (36), małopolskiego (25), podlaskiego (9), wielkopolskiego (6), dolnośląskiego (4), lubelskiego (2), podkarpackiego (2), pomorskiego (1).

Resort informuje o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 59-M Tychy, 75-K Starachowice. Jedna osoba miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 26 561/1 157 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:00

263 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (217 - wszyscy z KWK Zofiówka), podlaskiego (12), opolskiego (8), wielkopolskiego (8), małopolskiego (7), dolnośląskiego (4), lubelskiego (4), lubuskiego (2), zachodniopomorskiego (1). Resort informuje o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Cieszyn, 91-K Racibórz. Osoby te miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 26 249/1 155 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

8 czerwca (poniedziałek)

17:30

380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (175), łódzkiego (77), mazowieckiego (74), małopolskiego (29), dolnośląskiego (10), wielkopolskiego (6), podlaskiego (5), podkarpackiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), opolskiego (1).

Resort informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-M Warszawa, 82-K, 80-M, 62-M Wrocław, 71-M Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 27 160/1 166 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:00


219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawiusem z województw: śląskiego (151), świętokrzyskiego (40), opolskiego (8), wielkopolskiego (7), dolnośląskiego (6), podkarpackiego (3), lubelskiego (1), małopolskiego (1), podlaskiego (1) i warmińsko-mazurskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K, 87-M, 80-M Zgierz, 92-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 26 780/1 161 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9 czerwca (wtorek)

17:30

195 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawiusem z województw: mazowieckiego (80), łódzkiego (45), małopolskiego (17), wielkopolskiego (13), śląskiego (11) podkarpackiego (11), dolnośląskiego (8), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4) i lubuskiego (1). 

Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 56-K powiat cieszyński, 69-K, 80-M, 94-K, 64-M Racibórz, 81-K Rybnik, 83-K, 67-M Tychy, 64-K, 81-M Cieszyn, 54-M Warszawa, 83-M, 97-K Bolesławiec. Wszystkie osoby miała choroby współistniejące.

Ze względu na dwa zdublowane przypadki zgonów z Warszawy i Kozienic z 6.06.2020, odejmujemy je z wykazu.

Liczba zakażonych koronawirusem: 27 560/1 183 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:00


205 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawiusem z województw: śląskiego (126), małopolskiego (26), podlaskiego (15), świętokrzyskiego (14), opolskiego (6), pomorskiego (5), dolnośląskiego (4), lubelskiego (4, lubuskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), wielkopolskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K Poznań, 60-K Łódź, 76-M, 73-K, 73-M Zgierz, 69-M Rybnik. Wszystkie osoby miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 27 365/1 172 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10 czerwca (środa)

10:00

108 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawiusem z województw: śląskiego (54), opolskiego (13), małopolskiego (10),  świętokrzyskiego (9), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3), dolnośląskiego (1), lubelskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-K Poznań, 92-M, 71-M, 85-K, 65-M, 59-K, 69-M, 67-M Zgierz. Wszystkie osoby miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 27 842/1 206 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:35

174 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawiusem z województw: mazowieckiego (85), łódzkiego (38), śląskiego (22), małopolskiego (10), podlaskiego (8), podkarpackiego (5), dolnośląskiego (2), świętokrzyskiego (2),  wielkopolskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-M, 79-K Poznań, 75-K, 93-K Bolesławiec, 91-M, 63-M, 85-K, 88-K, 88-K, 86-M, 89-K, 89-M, 73-K Warszawa, 81-K Racibórz, 81-M Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 27 668/1 191 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

11 czerwca (czwartek)

11 czerwca Ministerstwo Zdrowia zmieniło system raportowania. Dane dotyczące zakażeń oraz zgonów będą raportowane raz dziennie o 10:30. Resort podaje także dane dotyczące liczby zajętych respiratorów.

10:30

359 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (157), łódzkiego (73), mazowieckiego (54), wielkopolskiego (27), dolnośląskiego (10), małopolskiego (9), podlaskiego (9), świętokrzyskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), lubelskiego (2), podkarpackiego (2) i zachodniopomorskiego (2).

Resort informuje o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Poznań, 60-M Radomsko, 84-K Łódź, 83-M, 81-M, 81-M, 32-K, 84-M, 82-K Zgierz.

Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 28 201/1 215 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 11 czerwca 10:00 (stan na 10 czerwca) // 

 • 1 700 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 75 liczba zajętych respiratorów*
 • 88 074 osób objętych kwarantanną
 • 18 234 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 13 696 

//Aktualizacja MZ 11 czerwca 11:00 // 

 • 1 129 039 zbadanych próbek
 • 1 024 261 przebadanych osób 
 • ponad 19,1 tys. testów wykonanych w ciągu doby

12 czerwca (piątek)

10:30

376 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (138), łódzkiego (90), mazowieckiego (68), podlaskiego (17), małopolskiego (13), wielkopolskiego (12),  świętokrzyskiego (11),  opolskiego (9), podkarpackiego (8), kujawsko-pomorskiego (2), lubelskiego (2), pomorskiego (2), zachodniopomorskiego (2), dolnośląskiego (1), lubuskiego (1).

Resort informuje o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-M Poznań, 64-K Starachowice, 78-M Racibórz, 68-K Tychy, 82-K Kozienice, 90-M Radom, 78-M Warszawa. Większość osób miała choroby współistniejące.

Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 28 577/1 222 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 12 czerwca 10:00 (stan na 11 czerwca) // 

 • 1 629 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 77 liczba zajętych respiratorów*
 • 89 609 osób objętych kwarantanną
 • 19 072 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 13 805 

//Aktualizacja MZ 12 czerwca 11:00 // 

 • 1 150 983 zbadanych próbek
 • 1 043 639 przebadanych osób 
 • ponad 21,9 tys. testów wykonanych w ciągu doby

13 czerwca (sobota)

10:30

440 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (209), mazowieckiego (66), łódzkiego (37), wielkopolskiego (24), małopolskiego (18), opolskiego (18), dolnośląskiego (17), podkarpackiego (16), podlaskiego (9), zachodniopomorskiego (7), lubelskiego (6), pomorskiego (6), kujawsko-pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2) i lubuskiego (1). 

Resort informuje o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M, 68-M, 86-K, 61-M, 87-K, 92-M Zgierz, 71-M, 76-M, 68-M Racibórz, 77-Tychy, 81-K Zawiercie, 77-K, 72-M Grudziądz, 75-K Bolesławiec, 81-K Kępno. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 29 017/1 237 wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 13 czerwca 10:00 (stan na 12 czerwca) // 

 • 1 711 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 77 liczba zajętych respiratorów*
 • 92 654 osób objętych kwarantanną
 • 18 904 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 14 104 

//Aktualizacja MZ 13 czerwca 11:00 // 

 • 1 169 088 zbadanych próbek
 • 1 059 202 przebadanych osób 
 • ponad 18,1 tys. testów wykonanych w ciągu doby

14 czerwca (niedziela)

10:30

375 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (160), mazowieckiego (52), łódzkiego (39), podlaskiego (23), podkarpackiego (20), małopolskiego (16), wielkopolskiego (14), lubelskiego (13), świętokrzyskiego (13), kujawsko-pomorskiego (12), opolskiego (5), zachodniopomorskiego (5), lubuskiego (1), pomorskiego (1) i warmińsko-mazurskiego (1).

Resort informuje o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Radom, 84-K, 40-K Cieszyn, 80-M, 73-M Tychy, 44-M, 82-K Racibórz, 66-M Jarosław, 70-M Łańcut, 92-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 29 392/1 247 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 14 czerwca 10:00 (stan na 13 czerwca) // 

 • 1 748 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 83 liczba zajętych respiratorów*
 • 93 094 osób objętych kwarantanną
 • 18 666 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 14 226 

//Aktualizacja MZ 14 czerwca 11:00 // 

 • 1 188 742 zbadanych próbek
 • 1  076 251 przebadanych osób 
 • ponad 19,6 tys. testów wykonanych w ciągu doby
 •  

15 czerwca (poniedziałek)

10:30

396 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (188), łódzkiego (73), mazowieckiego (56), wielkopolskiego (17), podkarpackiego (14), świętokrzyskiego (14), podlaskiego (13), małopolskiego (9), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1), lubuskiego (1).

Resort informuje o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 57-K Bolesławiec, 92-K Opole, 69-K Szczecin,65-M, 71-M Warszawa, 66-M, 83-M tychy, 70-M  Rydłutowy, 84-K Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 29 788/1 256 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 15 czerwca 10:00 (stan na 14 czerwca) // 

 • 1 736 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 78 liczba zajętych respiratorów*
 • 94 518 osób objętych kwarantanną
 • 17 966 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 14 383 

//Aktualizacja MZ 15 czerwca 11:00 // 

 • 1 202 024 zbadanych próbek
 • 1 086 927 przebadanych osób 
 • ponad 13,2 tys. testów wykonanych w ciągu doby

16 czerwca (wtorek)

407 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (216), łódzkiego (62), mazowieckiego (36), podkarpackiego (13), małopolskiego (12), dolnośląskiego (11), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (9), opolskiego (8), wielkopolskiego (8), podlaskiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), zachodniopomorskiego (5), pomorskiego (2) i kujawsko-pomorskiego (1).

Resort informuje o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Bolesławiec, 83-K Wrocław, 65-M Domaszków, 68-M, 74-M Tychy, 82-K Racibórz, 84-K, 67-M Warszawa, 62-M Radom, 69-M, 79-M, 84-K, 57-K, 83-K, 83-K Zgierz, 76-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 30 195/1 272 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

//Aktualizacja MZ 16 czerwca 10:00 (stan na 15 czerwca) // 

 • 1 806 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 80 liczba zajętych respiratorów*
 • 95 641 osób objętych kwarantanną
 • 17 261 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 14 654   

//Aktualizacja MZ 16 czerwca 11:00 // 

 • 1 221 133 zbadanych próbek
 • 1 103 330 przebadanych osób 
 • ponad 19,1 tys. testów wykonanych w ciągu doby

17 czerwca (środa)

506 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (209), łódzkiego (64), mazowieckiego (57), dolnośląskiego (36), małopolskiego (23), świętokrzyskiego (22), podkarpackiego (19), podlaskiego (18), wielkopolskiego (12), lubelskiego (11), warmińsko-mazurskiego (9), lubuskiego (7), opolskiego (7), pomorskiego (6), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3).

Resort informuje o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-M, 69-M Warszawa, 81-K, 95-M, 73-M Radom, 87-K, 87-K, 87-M, 78-M Zgierz, 73-M Tychy, 57-M, 68-M Gliwice, 85-M Zawiercie, 84-K Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 30 701/1 286 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

//Aktualizacja MZ 17 czerwca 10:00 (stan na 16 czerwca) // 

 • 1 693 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 76 liczba zajętych respiratorów*
 • 96 255 osób objętych kwarantanną
 • 17 195 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 14 921 
  

//Aktualizacja MZ 17 czerwca 11:00 // 

 • 1 247 099 zbadanych próbek
 • 1 126 312 przebadanych osób 
 • ponad 25,9 tys. testów wykonanych w ciągu doby

18 czerwca (czwartek)

314 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (88), łódzkiego (75), mazowieckiego (44),świętokrzyskiego (18), podlaskiego (13), małopolskiego (12), podkarpackiego (12), dolnośląskiego (11), kujawsko-pomorskiego (11), wielkopolskiego (9), lubelskiego (6),  opolskiego (6), warmińsko-mazurskiego (6) i pomorskiego (3).

Resort informuje o śmierci 30 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M Bolesławiec, 71-K Wrocław, 82-M, 70-M Wałbrzych, 78-K, 75-M Warszawa, 68-K, 84-K, 75-M Starachowice, 82-M Łańcut, 86-M Jarosław, 39-K, 84-M Tychy, 81-M Racibórz, 70-M, 54-K Gliwice, 72-M, 70-M, 77-M, 69-M Zgierz, 86-K, 74-M, 82-K Tomaszów Mazowiecki, 67-M, 86- K 87-M, 89-M, 97-K Łódź, 91-M Radomsko, 91-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 31 015/1 316 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

19 czerwca (piątek)

352 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusa z województw: śląskiego (91), mazowieckiego (84), łódzkiego (63), lubelskiego (15), podlaskiego (14), dolnośląskiego (13), małopolskiego (13), podkarpackiego (13), wielkopolskiego (11), świętokrzyskiego (11), opolskiego (10), warmińsko-mazurskiego (5), zachodniopomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), pomorskiego (2).

Resort informuje śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-M i 87-K Łańcut, 87-M Jarosław, 91-K Białystok, 80-K Poznań, 92-K Łódź, 70-M Radomsko, 91-K Zgierz, 89-K, 62-K, 91-M, 71-M, 68-K Tychy, 89-K Cieszyn, 65-M Racibórz, 59-M Lublin, 66-M Wrocław, 87-K Wałbrzych. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ze statystyk odjęte zostało 51 zdublowanych przypadków przez WSSE Katowice.

Liczba zakażonych koronawirusem: 31 316/1 334 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 19 czerwca 10:00 (stan na 18 czerwca) // 

 • 1 886 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 87 liczba zajętych respiratorów*
 • 97 215 osób objętych kwarantanną
 • 18 866 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 15 698 
  

//Aktualizacja MZ 19 czerwca 11:00 // 

 • 1 297 676 zbadanych próbek
 • 1 170 761 przebadanych osób 
 • ponad 26,7 tys. testów wykonanych w ciągu doby

20 czerwca (sobota)

309 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (114), mazowieckiego (52), łódzkiego (44), małopolskiego (23), podlaskiego (15), dolnośląskiego (13), świętokrzyskiego (11), wielkopolskiego (8), podkarpackiego (7), kujawsko-pomorskiego (5), lubelskiego (5), opolskiego (4), lubuskiego (3), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2) i zachodniopomorskiego (1). 

Resort informuje o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): Kępno 66-M, 90-K Wolica, 70-M Bolesławiec, 78-K, 80-M Warszawa, 82-K, 83-K Radom, 89-K, 62-M Starachowice, 75-M, 74-M Kraków, 85-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że ze względu na zdublowanie przez WSSE Olsztyn 5 przypadków zakażeń z 16 i 17 czerwca 2020 r., odejmujemy je ze statystyk. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 31 620/1 346 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 20 czerwca 10:00 (stan na 19 czerwca) // 

 • 1 931 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 72 liczba zajętych respiratorów*
 • 96 795 osób objętych kwarantanną
 • 18 611 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 16 181 
  //Aktualizacja MZ 20 czerwca 11:00 // 
 • 1 320 399 zbadanych próbek
 • 1 190 401 przebadanych osób 
 • ponad 22,7 tys. testów wykonanych w ciągu doby

21 czerwca (niedziela)

311 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (128), łódzkiego (43), mazowieckiego (39), małopolskiego (16), podlaskiego (15), opolskiego (14), podkarpackiego (13), pomorskiego (12), lubelskiego (11), wielkopolskiego (7), świętokrzyskiego (6), kujawsko-pomorskiego (3), dolnośląskiego (2), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Resort informuje o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 61-M Łańcut, 77-M Poznań, 90-K Kraków, 89-K, 72-K, 79-K, 84-K Zgierz, 78-K, 90-M Radomsko, 80-K Sieradz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 31 931/1 356 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 21 czerwca 10:00 (stan na 20 czerwca) // 

 • 1 877 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 71 liczba zajętych respiratorów*
 • 94 585 osób objętych kwarantanną
 • 18 619 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 16 683 
  

//Aktualizacja MZ 21 czerwca 11:00 // 

 • 1 341 842 zbadanych próbek
 • 1 208 632 przebadanych osób 
 • ponad 21,4 tys. testów wykonanych w ciągu doby

22 czerwca (poniedziałek)

296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (130), łódzkiego (48), mazowieckiego (33), podlaskiego (23), wielkopolskiego (19), świętokrzyskiego (15), podkarpackiego (8), małopolskiego (6), lubelskiego (5), dolnośląskiego (4), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1).

Resort informuje o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-K, 50-K Racibórz, 85-M Tychy. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 32 227/1 359 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 22 czerwca 10:00 (stan na 21 czerwca) // 

 • 1 899 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 72 liczba zajętych respiratorów*
 • 93 830 osób objętych kwarantanną
 • 18 572 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 17 076 
  

//Aktualizacja MZ 22 czerwca 11:00 // 

 • 1 356 035 zbadanych próbek
 • 1 219 673 przebadanych osób 
 • ponad 14,1 tys. testów wykonanych w ciągu doby

23 czerwca (wtorek)

300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (129), łódzkiego (40), mazowieckiego (40), wielkopolskiego (27), pomorskiego (19), dolnośląskiego (10), podlaskiego (10), podkarpackiego (8), opolskiego(5), lubelskiego (4), małopolskiego (2), świętokrzyskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2).

Resort informuje o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Łańcut, 85-K Legnica, 68-M, 74-M, 73-M Warszawa, 64-M Radom, 89-M, 90-M Starachowice, 91-K Łódź, 73-K, 90-K, 86-K, 71-K Zgierz, 54-K, 88-M Racibórz, 72-K Cieszyn. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 32 527/1 375 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 23 czerwca 10:00 (stan na 22 czerwca) // 

 • 1 936liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 68 liczba zajętych respiratorów*
 • 93 890 osób objętych kwarantanną
 • 18 025 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 17 573 
  

//Aktualizacja MZ 23 czerwca 11:00 // 

 • 1 377 206 zbadanych próbek
 • 1 237 750 przebadanych osób 
 • ponad 21,1 tys. testów wykonanych w ciągu doby

24 czerwca (środa)

294 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (108), łódzkiego (39), mazowieckiego (33), świętokrzyskiego (21), wielkopolskiego (17), podlaskiego (13), podkarpackiego (12), dolnośląskiego (11), warmińsko-mazurskiego (10), opolskiego (9),  pomorskiego (7), małopolskiego (5), lubelskiego (4),  zachodniopomorskiego (4),  kujawsko-pomorskiego (1).

Resort informuje o śmierci 21 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-M Kalisz, 58-K, 90-K Warszawa, 93-M, 83-K, 85-M, 84-K Radom, 88-M i 88-M Łańcut, 88-K, 68-M Łódź, 76-M Zgierz, 51-K, 74-K, 69-K, 72-M Racibórz, 79-M i 81-M Tychy, 72-K Żywiec, 98-M i 73-K Starachowice. Większość osób miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 32 821/1 396 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 25 czerwca 10:00 (stan na 24 czerwca) // 

 • 1 974 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 74 liczba zajętych respiratorów*
 • 92 409 osób objętych kwarantanną
 • 17 139 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 18 654 
  

//Aktualizacja MZ 24 czerwca 11:00 // 

 • 1 399 647 zbadanych próbek
 • 1 257 001 przebadanych osób 
 • ponad 22,4 tys. testów wykonanych w ciągu doby

25 czerwca (czwartek)

298 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (125), łódzkiego (39), mazowieckiego (29), opolskiego (23), podlaskiego (14), podkarpackiego (12), małopolskiego (11), wielkopolskiego (9), kujawsko-pomorskiego (8), świętokrzyskiego (8), dolnośląskiego (6), lubelskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), pomorskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Resort informuje o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 61-K Wrocław, 67-M, 72-M, 85-M, 41-K Zgierz, 82-K, 83-K, 75-M Łódź, 95-K Poznań, 79-K Cieszyn, 58-M, 62-M Racibórz, 76-K Sosnowiec, 73-K Dąbrowa Górnicza, 89-K Katowice, 79-K Gliwice . Większość osób miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 33 119/1 412 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 25 czerwca 10:00 (stan na 24 czerwca) // 

 • 1 974 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 74 liczba zajętych respiratorów*
 • 92 409 osób objętych kwarantanną
 • 17 139 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 18 654 
  

//Aktualizacja MZ 25 czerwca 11:00 // 

 • 1 424 843 zbadanych próbek
 • 1 278 454 przebadanych osób 
 • ponad 25,1 tys. testów wykonanych w ciągu doby

26 czerwca (piątek)

285 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (96), mazowieckiego (45), wielkopolskiego (35), łódzkiego (20), dolnośląskiego (18), małopolskiego (17), podlaskiego (15), podkarpackiego (14), warmińsko-mazurskiego (9), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (3), pomorskiego (3), opolskiego (3), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1).

Resort informuje o śmierci 17 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M Wałbrzych, 78-K, 59-M Racibórz, 63-K Ruda Śląska, 79-M Bytom, 59-M, 52-M, 65-M, 77-M, 81-K Tychy, 72-M, 73-K, 86-M, 68-M, 67-K Zgierz, 77-M Warszawa, 75-M Radom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Z uwagi na pięć błędnie zaraportowanych przypadków zakażenia przez WSSE Łódź oraz cztery przez WSSE Warszawa, odejmujemy je ze statystyk.

Liczba zakażonych koronawirusem: 33 395/1 429 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 27 czerwca 10:00 (stan na 26 czerwca) // 

 • 1 869 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 80 liczba zajętych respiratorów*
 • 89 294 osób objętych kwarantanną
 • 16 568 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 19 972 
  

//Aktualizacja MZ 27 czerwca 11:00 // 

 • 1 469 962 zbadanych próbek
 • 1 315 933 przebadanych osób 
 • ponad 22,8 tys. testów wykonanych w ciągu doby

 27 czerwca (sobota)

319 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (81), łódzkiego (49), wielkopolskiego (48), mazowieckiego (41), opolskiego (21), podkarpackiego (18), świętokrzyskiego (14), lubelskiego (10), małopolskiego (10), podlaskiego (9), dolnośląskiego (6), kujawsko-pomorskiego (5), pomorskiego (4), lubuskiego (2) i zachodniopomorskiego (1). 

Resort informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 58-K Warszawa, 54-M Warszawa (mieszkaniec woj. łódzkiego), 86-K Opole, 66-M,82-K Poznań, 87-M Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 33 714/1 435 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 27 czerwca 10:00 (stan na 26 czerwca) // 

 • 1 869 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 80 liczba zajętych respiratorów*
 • 89 294 osób objętych kwarantanną
 • 16 568 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 19 972 
  

//Aktualizacja MZ 27 czerwca 11:00 // 

 • 1 469 962 zbadanych próbek
 • 1 315 933 przebadanych osób 
 • ponad 22,8 tys. testów wykonanych w ciągu doby

28 czerwca (niedziela)

193 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (32), śląskiego (30), łódzkiego (26), opolskiego (19), podlaskiego (19), małopolskiego (18), podkarpackiego (14), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (10), pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), dolnośląskiego (2) i wielkopolskiego (2).

Resort informuje o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-M Tychy, 45-M Orzesze, 72-K Poznań, 83-K Starachowice. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 
Na podstawie raportu WSSE w Warszawie resort informuje, że odejmuje jeden zgon z 15.04.2020 65-letniej pacjentki z Radomia. Badanie nie potwierdziło zakażenia SARS-CoV-2, które zostało wcześniej rozpoznane na podstawie objawów klinicznych. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 33 907/1 438 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 28 czerwca 10:00 (stan na 27 czerwca) // 

 • 1 845 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 83 liczba zajętych respiratorów*
 • 85 603 osób objętych kwarantanną
 • 15 211 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 20 548 
  

//Aktualizacja MZ 28 czerwca 11:00 // 

 • 1 493 993 zbadanych próbek
 • 1 330 751 przebadanych osób 
 • ponad 24 tys. testów wykonanych w ciągu doby


29 czerwca (poniedziałek)

247 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (31), mazowieckiego (27), łódzkiego (21), podlaskiego (17), małopolskiego (16), świętokrzyskiego (14), podkarpackiego (12), pomorskiego (9), lubelskiego (9), opolskiego (8), dolnośląskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2).

Resort informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-M Lipsko, 63-M, 69-K, 90-M Tychy, 37-K i 86 K Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 34 154/1 444 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 29 czerwca 10:00 (stan na 28 czerwca) // 

 • 1 797 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 86 liczba zajętych respiratorów*
 • 83 460 osób objętych kwarantanną
 • 14 469 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 20 897 
  

//Aktualizacja MZ 28 czerwca 11:00 // 

 • 1 493 993 zbadanych próbek
 • 1 330 751 przebadanych osób 
 • ponad 24 tys. testów wykonanych w ciągu doby

30 czerwca (wtorek)

239 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (84), małopolskiego (44), wielkopolskiego (26), mazowieckiego (21), podlaskiego (20), łódzkiego (17), świętokrzyskiego (8), dolnośląskiego (6), kujawsko-pomorskiego (3), lubuskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), opolskiego (1) i pomorskiego (1). 

Resort informuje o śmierci 19 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 63-K, 42-K, 84-K, 68-K Wrocław, 55-M, 63-M Szczecin, 82-M Turek, 75-K, 50-M Zgierz, 79-K Biłgoraj, 87-K Płock, 69-K Warszawa, 85-K Siedlce, 77-K Starachowice, 71-K, 77-M, 74-M Racibórz, 88-M, 91-K Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 34 393/1 463 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


//Aktualizacja MZ 30 czerwca 10:00 (stan na 29 czerwca) // 

 • 1 811 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 85 liczba zajętych respiratorów*
 • 83 499 osób objętych kwarantanną
 • 13 987 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 21 281 
  

//Aktualizacja MZ 29 czerwca 11:00 // 

 • 1 499 540 zbadanych próbek
 • 1 338 503 przebadanych osób 
 • ponad 5,5 tys. testów wykonanych w ciągu doby

1 lipca (środa)

382 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (169), wielkopolskiego (107), mazowieckiego (20), podkarpackiego (20), małopolskiego (18), łódzkiego (10), lubelskiego (7), opolskiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), podlaskiego (5), dolnośląskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4). 

Resort informuje o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-M, 66-M Warszawa, 81-K, 73-M, 90-M, 87-M, 79-K, 82-M Radom, 89-K Zalesie Górne, 79-M Racibórz, 88-K Cieszyn, 97-K Tychy, 84-M Starachowice, 87-M Łódź. Większość osób miała choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 34 775/1 477 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 1 lipca 10:00 (stan na 30 czerwca) // 

 • 1 923 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 78 liczba zajętych respiratorów*
 • 83 033 osób objętych kwarantanną
 • 13 919 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 21 791 
  

//Aktualizacja MZ 1 czerwca 11:00 // 

 • 1 546 510 zbadanych próbek
 • 1 377 374 przebadanych osób 
 • ponad 25,1 tys. testów wykonanych w ciągu doby

czwartek 2 lipca

371 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (148), łódzkiego (52), mazowieckiego (45), małopolskiego (29), wielkopolskiego (28), podkarpackiego (13), warmińsko-mazurskiego (12), pomorskiego (10), opolskiego (7), świętokrzyskiego (7), dolnośląskiego (6), lubelskiego (6), podlaskiego (6) i kujawsko-pomorskiego (2).

Resort informuje o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M, 75-K, 72-K, 65-K Zgierz, 53-K Tychy, 87-M Cieszyn, 76-M Poznań, 75-K Łańcut, 78-M, 59-M, 63-M, 50-M, 60-M, 75-M Wrocław, 84-K Starachowice (mieszkanka woj. łódzkiego).Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 35 146/1 492 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 2 lipca 10:00 (stan na 1 lipca) // 

 • 1 787 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 73 liczba zajętych respiratorów*
 • 83 521 osób objętych kwarantanną
 • 13 941 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 22 209 
  

//Aktualizacja MZ 2 lipca 11:00 // 

 • 1 569 693 zbadanych próbek
 • 1 396 177 przebadanych osób 
 • ponad 23,1 tys. testów wykonanych w ciągu doby

piątek 3 lipca

259 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (80), wielkopolskiego (46), mazowieckiego (36), łódzkiego (24), małopolskiego (13), świętokrzyskiego (13), podkarpackiego (12), opolskiego (9), podlaskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), lubelskiego (4), pomorskiego (4), dolnośląskiego (3), zachodniopomorskiego (2) i kujawsko-pomorskiego (1). 

Resort informuje o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-K, 82-K Racibórz, 80-M, 58-M Tychy, 60-M Gliwice, 66-M, 86-K, 78-K Warszawa, 99-K Puszczykowo, 95-K, 67-M, 78-K, 68-K Zgierz, 66-M, 80-K Białystok. Większość osób miała choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 35 405/1 507 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 3 lipca 10:00 (stan na 2 lipca) // 

 • 1 743 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 72 liczba zajętych respiratorów*
 • 84 790 osób objętych kwarantanną
 • 13 478 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 22 651 
  

//Aktualizacja MZ 3 lipca 11:00 // 

 • 1 597 497 zbadanych próbek
 • 1 419 434 przebadanych osób 
 • ponad 27,8 tys. testów wykonanych w ciągu doby

sobota 4 lipca

314 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (93), wielkopolskiego (57), podkarpackiego (40), małopolskiego (29), mazowieckiego (28), łódzkiego (21), podlaskiego (13), lubelskiego (10), zachodniopomorskiego (7), pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), dolnośląskiego (3) i świętokrzyskiego (2). 

Resort inormuje o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-K Zgierz, 88-K Łódź, 56-M Racibórz, 79-M Warszawa. Większość osób miała choroby współistniejące.

W związku z błędnym usunięciem zgonu z 15.04.2020 r. z woj. mazowieckiego, korygujemy statystykę zgonów.

Liczba zakażonych koronawirusem: 35 719/1 512 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

//Aktualizacja MZ 4 lipca 10:00 (stan na 3 lipca) // 

 • 1 731 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 74 liczba zajętych respiratorów*
 • 84 560 osób objętych kwarantanną
 • 13 280 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 23 127 
  

//Aktualizacja MZ 4 lipca 11:00 // 

 • 1 620 160 zbadanych próbek
 • 1 437 849 przebadanych osób 
 • ponad 22,6 tys. testów wykonanych w ciągu doby

5 lipca (niedziela) 

231 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (87), wielkopolskiego (35), podkarpackiego (27), małopolskiego (17), mazowieckiego (17), łódzkiego (16), lubelskiego (14), opolskiego (5), świętokrzyskiego (5), kujawsko-pomorskiego (2), pomorskiego (2), podlaskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1) i zachodniopomorskiego (1). 

Resort informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Łańcut, 78-K Gliwice, 80-M Radom, 64-M Warszawa, 73-M Zgierz.Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 35 950/1 517 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

//Aktualizacja MZ 5 lipca 10:00 (stan na 4 lipca) // 

 • 1 765 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 77 liczba zajętych respiratorów*
 • 83 813 osób objętych kwarantanną
 • 12 508 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 23 746 
//Aktualizacja MZ 5 lipca 10:00//   
 • 1 639 370 zbadanych próbek
 • 1 452 787 przebadanych osób 
 • ponad 19,2 tys. testów wykonanych w ciągu doby

poniedziałek 6 lipca

205 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (49), mazowieckiego (39), łódzkiego (31), lubelskiego (26), podkarpackiego (13), małopolskiego (12), świętokrzyskiego (10), wielkopolskiego (8), dolnośląskiego (5), podlaskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1), opolskiego (1) i pomorskiego (1).

Resort informuje o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 91-M, 73-K, 82-K Łańcut, 79-K Racibórz.

Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 36 155/1 521 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 6 lipca 10:00 (stan na 5 lipca) // 

 • 1 790 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 76 liczba zajętych respiratorów*
 • 83 767 osób objętych kwarantanną
 • 12 118 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 23 966 
 //Aktualizacja MZ 6 lipca 11:00//  
 • 1 655 664 zbadanych próbek
 • 1 464 912 przebadanych osób 
 • ponad 16,2 tys. testów wykonanych w ciągu doby

wtorek 7 lipca 

257 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (91), wielkopolskiego (75), małopolskiego (21), podkarpackiego (17), lubelskiego (15), łódzkiego (9), dolnośląskiego (9), mazowieckiego (6), świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), podlaskiego (2), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), zachodniopomorskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1). 

Jednocześnie resort informuje o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 72-K, 71-K Racibórz, 83-M Biała Podlaska, 65-K Poznań, 80-K Radomsko, 72-M Poznań (mieszkaniec woj. łódzkiego), 79-M Białystok. 

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 36 412/1 528 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja// MZ 7 lipca 10:00 (stan na 6 lipca) 

 • 1 658 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 73 liczba zajętych respiratorów*
 • 85 327 osób objętych kwarantanną
 • 12 780 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 24 238 
 //Aktualizacja MZ 7 lipca 11:00//  
 • 1 676 364 zbadanych próbek
 • 1 481 219 przebadanych osób 
 • ponad 20,7 tys. testów wykonanych w ciągu doby

środa 8 lipca

277 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (96), mazowieckiego (37), łódzkiego (32), małopolskiego (28), podkarpackiego (27), wielkopolskiego (23), lubelskiego (10), podlaskiego (7), kujawsko-pomorskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3) i dolnośląskiego (2).

Resort informuje o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 74-M Poznań, 57-M, 78-K, 74-K, 83-K Zgierz, 81-K Szczecin, 70-M Warszawa, 75-M Radom, 69-M Starachowice, 90-K Zawiercie, 42-M, 59-M, 60-K, 81-M Zawiercie, 67-M Wrocław. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia informuje także, że ze statystyk odejmujemy jeden zgon osoby z woj. wielkopolskiego, której laboratorium błędnie zaznaczyło wynik pozytywny. Zgon nie był związany z zakażeniem koronawirusem.

Liczba zakażonych korona-wirusem: 36 689/1 542 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 8 lipca 10:00 (stan na 7 lipca) // 

 • 1 683 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 66 liczba zajętych respiratorów*
 • 84 363 osób objętych kwarantanną
 • 11 547 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 24 878 
 //Aktualizacja MZ 8 lipca 11:00//  
 • 1 696 572 zbadanych próbek
 • 1 510 573 przebadanych osób 
 • ponad 20,2 tys. testów wykonanych w ciągu doby

czwartek 9 lipca

Mamy 262 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (84), mazowieckiego (50), małopolskiego (35), wielkopolskiego (28), łódzkiego (22), podkarpackiego (7), podlaskiego (6), opolskiego (6), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5), lubelskiego (4), lubuskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-M, 92-K Zgierz, 78-K, 84-M Kędzierzyn-Koźle, 72-K Gliwice, 76-K Racibórz, 91-M, 72-M Warszawa, 87-M Kraków.

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 36 951/1 551 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

//Aktualizacja MZ 9 lipca 10:00 (stan na 8 lipca) // 

 • 1 687 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 65 liczba zajętych respiratorów*
 • 85 955 osób objętych kwarantanną
 • 10 889 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 25 477 
 //Aktualizacja MZ 9 lipca 11:00//  
 • 1 720 428 zbadanych próbek
 • 1 529 354 przebadanych osób 
 • ponad 23,8 tys. testów wykonanych w ciągu doby

piątek 10 lipca

265 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (88), lubuskiego (25), mazowieckiego (23), małopolskiego (19), wielkopolskiego (17), łódzkiego (16), podkarpackiego (16), dolnośląskiego (13), lubelskiego (13), opolskiego (9), pomorskiego (9), zachodniopomorskiego (8), świętokrzyskiego (4), podlaskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2) i kujawsko-pomorskiego (1). 

Resort informuje o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Tychy, 77-M Racibórz, 93-K Cieszyn, 81-M Warszawa, 81-M, 70-K, 85-M Poznań, 79-K, 61-M Zgierz, 88-M, 93-M Białystok. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 37 216/1 562 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 10 lipca 10:00 (stan na 9 lipca) // 

 • 1 597 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 66 liczba zajętych respiratorów*
 • 86 712 osób objętych kwarantanną
 • 21 754 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 26 048 

*Ministerstwo Zdrowia informuje: dane z 9.07 dot. osób objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym zostały zawyżone w związku z błędną liczbą w raporcie WSSE w Poznaniu. W dniu 9.07 liczba osób powinna wynosić 10 565. Za błąd przepraszamy.

 

 //Aktualizacja MZ 10 lipca 11:00//  
 • 1 744 631 zbadanych próbek
 • 1 548 706 przebadanych osób 
 • ponad 24,2 tys. testów wykonanych w ciągu doby

sobota 11 lipca

305 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (77), małopolskiego (53), mazowieckiego (45), wielkopolskiego (43), łódzkiego (34), lubelskiego (14), podkarpackiego (9), opolskiego (8), lubuskiego (6), pomorskiego (4), zachodniopomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (2), kujawsko-pomorskiego (2), dolnośląskiego (2) i podlaskiego (2). 

Resort informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-M Biała Podlaska, 64-M Zgierz, 86-K Siedlce, 77-M Tychy, 83-M Turek, 75-K Mońki. 

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 37 521/1 568 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

*Ministerstwo Zdrowia informuje: dane z 9.07 dot. osób objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym zostały zawyżone w związku z błędną liczbą w raporcie WSSE w Poznaniu. W dniu 9.07 liczba osób powinna wynosić 10 565. Za błąd przepraszamy.

//Aktualizacja MZ 11 lipca 10:00 (stan na 10 lipca) // 

 • 1 617 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 67 liczba zajętych respiratorów*
 • 86 915 osób objętych kwarantanną
 • 10 045 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 26 635 
 //Aktualizacja MZ 11 lipca 11:00//  
 • 1 779 643 zbadanych próbek
 • 1 581 440 przebadanych osób 
 • ponad 35 tys. testów wykonanych w ciągu doby

niedziela 12 lipca

Resor zdrowia informuje, że w ciągu ostatniego tygodnia odnotowało zdecydowanie więcej przypadków osób które wyzdrowiały (3402) niż zachorowały (1941).

Najnowsze dane: 370 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (94), śląskiego (57), lubuskiego (48), podkarpackiego (46), lubelskiego (40), łódzkiego (29), małopolskiego (29), mazowieckiego (8), opolskiego (6), pomorskiego (5), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (3) i dolnośląskiego (2). 

Ministerstwo zdrowia informuje o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-K Gliwice, 81-M, 69-K Poznań. 

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 37 891/1 571 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 12 lipca 10:00 (stan na 11 lipca) // 

 • 1 610 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 65 liczba zajętych respiratorów*
 • 86 168 osób objętych kwarantanną
 • 9 789 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 27 148 
 //Aktualizacja MZ 12 lipca 11:00//  
 • 1 797 612 zbadanych próbek
 • 1 594 635 przebadanych osób 
 • ponad 17,9 tys. testów wykonanych w ciągu doby

poniedziałek 13 lipca

Najnowsze dane: 299 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (72),  śląskiego (65),  podkarpackiego (62), małopolskiego (38), wielkopolskiego (20), łódzkiego (18), lubelskiego (8), lubuskiego (5), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), pomorskiego (2) i dolnośląskiego (1) i opolskiego (1). 

Ministerstwo zdrowia informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 62-K Tychy, 71-M, 77-M Racibórz, 70-M Starachowice, 70-K Grójec. 

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 38 190/1 576 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 13 lipca 10:00 (stan na 12 lipca) // 

 • 1 640 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 69 liczba zajętych respiratorów*
 • 85 610 osób objętych kwarantanną
 • 9 138 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 27 515 
 //Aktualizacja MZ 12 lipca 11:00//  
 • 1 797 612 zbadanych próbek
 • 1 594 635 przebadanych osób 
 • ponad 17,9 tys. testów wykonanych w ciągu doby

wtorek 14 lipca

Najnowsze dane: 267 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (67), wielkopolskiego (52), małopolskiego (44), mazowieckiego (28),  łódzkiego (19), lubelskiego (12), podkarpackiego (12), dolnośląskiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), lubuskiego (6), opolskiego (2), pomorskiego (2), świętokrzyskiego (2), podlaskiego (1) i zachodniopomorskiego (1).

Ministerstwo zdrowia informuje o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K Tomaszów Maz., 80-M Zgierz, 87-K Kędzierzyn Koźle, 70-K Poznań, 94-K Bytom, 78-M, 84-K, 81-M, 84-M Racibórz, 69-M Tychy, 60-M Wrocław, 76-M Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 38 457/1 588 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 14 lipca 10:00 (stan na 13 lipca) // 

 • 1 581 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 74 liczba zajętych respiratorów*
 • 86 747 osób objętych kwarantanną
 • 9 473 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 27 756
 
 //Aktualizacja MZ 14 lipca 11:00//  
 • 1 835 269 zbadanych próbek
 • 1 621 972 przebadanych osób 
 • ponad 21,9 tys. testów wykonanych w ciągu doby

środa 15 lipca

Najnowsze dane: 264 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (90),  małopolskiego (43), łódzkiego (31), mazowieckiego (22),  wielkopolskiego (20),  lubuskiego (12), lubelskiego (11), podkarpackiego (9), dolnośląskiego (8), kujawsko-pomorskiego (5), zachodniopomorskiego (4), świętokrzyskiego (3),  opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2) i podlaskiego (1).

Ministerstwo zdrowia informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 95-M Wrocław, 79-K Racibórz, 80-M Kraków, 78-M Radom, 69-M Wrocław, 91-K Wschowa. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 38 721/1 594 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 15 lipca 10:00 (stan na 14 lipca) // 

 • 1 575 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 73 liczba zajętych respiratorów*
 • 87 698 osób objętych kwarantanną
 • 9 684 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 28 492
 
 //Aktualizacja MZ 15 lipca 11:00//  
 • 1 860 592 zbadanych próbek
 • 1 641 890 przebadanych osób 
 • ponad 25,3 tys. testów wykonanych w ciągu doby

czwartek 16 lipca

Mamy 333 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (89), małopolskiego (60), łódzkiego (38), mazowieckiego (37), podkarpackiego (36), dolnośląskiego (26), wielkopolskiego (20), kujawsko-pomorskiego (6), lubelskiego (4), lubuskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3) i zachodniopomorskiego (3).

Resort informuje o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-K Racibórz, 76-M Tychy, 71-M Chorzów, 71-M, 91-M, 83-M, 84-M, 81-K Radom, 70-M, 63-K Starachowice, 80-M Zgierz. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 39 054/1 605 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 16 lipca 10:00 (stan na 15 lipca) // 

 • 1 550 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 68 liczba zajętych respiratorów*
 • 90 496 osób objętych kwarantanną
 • 9 778 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 28 928
 
 //Aktualizacja MZ 16 lipca 11:00//  
 • 1 886 089 zbadanych próbek
 • 1 661 906 przebadanych osób 
 • ponad 25,4 tys. testów wykonanych w ciągu doby

piątek 17 lipca

353 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (86), małopolskiego (70), wielkopolskiego (46), mazowieckiego (36), łódzkiego (30), podkarpackiego (18), lubuskiego (17), lubelskiego (11), świętokrzyskiego (10), dolnośląskiego (8), pomorskiego (8), warmińsko-mazurskiego (5), opolskiego (4), podlaskiego (4).

Resort informuje o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-K, 54-M, 82-M Poznań, 75-K Racibórz, 66-M Gliwice, 89-K Siedlce, 89-M Radomsko, 79-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ze względu na zdublowany przez WSSE w Katowicach zgon zaraportowany 16.07. usuwamy go ze statystyk woj. śląskiego.

Liczba zakażonych koronawirusem: 39 407/1 612 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 17 lipca 10:00 (stan na 16 lipca) // 

 • 1 604 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 71 liczba zajętych respiratorów*
 • 86 073 osób objętych kwarantanną
 • 9 627 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 29 505
 
 //Aktualizacja MZ 17 lipca 11:00//  
 • 1 912 343 zbadanych próbek
 • 1 682 473 przebadanych osób 
 • ponad 26,2 tys. testów wykonanych w ciągu doby

sobota 18 lipca

339 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (101), małopolskiego (76), mazowieckiego (31), podkarpackiego (25), łódzkiego (22), dolnośląskiego (17), lubelskiego (15), pomorskiego (15), wielkopolskiego (10), zachodniopomorskiego (8), lubuskiego (6), opolskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), podlaskiego (3) i warmińsko-mazurskiego (1). 

Resort informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-M, 65-M, 86-M Radom, 74-K Gdańsk, 67-M Starachowice, 86-K Łańcut. Połowa osób miała choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 39 746/1 618 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 18 lipca 10:00 (stan na 17 lipca) // 

 • 1 551 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 66 liczba zajętych respiratorów*
 • 92 008 osób objętych kwarantanną
 • 9 715 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 29 924
 
 //Aktualizacja MZ 18 lipca 11:00//  
 • 1 936 889 zbadanych próbek
 • 1 701 400 przebadanych osób 
 • ponad 24,5 tys. testów wykonanych w ciągu doby

niedziela 19 lipca

358 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (115; w tym nowe ognisko zachorowań w Placówce Opieki Całodobowej w powiecie bocheńskim), śląskiego (55), mazowieckiego (47), łódzkiego (36), lubuskiego (25), wielkopolskiego (21), podkarpackiego (17), dolnośląskiego (9), opolskiego (8), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (6), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3) i warmińsko-mazurskiego (2).

Resort informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 55-M Warszawa, 91-M Radom, 82-M, 83-M, 59-M, 87-M Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.


Liczba zakażonych koronawirusem: 40 104/1 624 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 19 lipca 10:00 (stan na 18 lipca) // 

 • 1 560 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 67 liczba zajętych respiratorów*
 • 89 956 osób objętych kwarantanną
 • 9 665 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 30 292
 
 //Aktualizacja MZ 19 lipca 11:00//  
 • 1 956 272 zbadanych próbek
 • 1 715 356 przebadanych osób 
 • ponad 19,3 tys. testów wykonanych w ciągu doby

poniedziałek 20 lipca

279 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (55), mazowieckiego (54), małopolskiego (40), wielkopolskiego (34), podkarpackiego (22), dolnośląskiego (22), łódzkiego (16), lubuskiego (10), świętokrzyskiego (5), podlaskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), zachodniopomorskiego (4) i pomorskiego (1). Resort informuje o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K, 83-K Kraków, 80-M Zgierz, 85-K Spytajny.

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Informacja MZ: Ze względu na zdublowany przez WSSE w Katowicach zgon osoby z dnia 17.07.2020, usuwamy go z wykazu.

Liczba zakażonych koronawirusem: 40 383/1 627 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 20 lipca 10:00 (stan na 19 lipca) // 

 • 1 575 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 72 liczba zajętych respiratorów*
 • 89 822 osób objętych kwarantanną
 • 9 557 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 30 539
 
 //Aktualizacja MZ 20 lipca 11:00//  
 • 1 971 736 zbadanych próbek
 • 1 725 447 przebadanych osób 
 • ponad 15,4 tys. testów wykonanych w ciągu doby

wtorek 21 lipca

399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (140), małopolskiego (62), mazowieckiego (59), świętokrzyskiego (29), łódzkiego (27), wielkopolskiego (23), pomorskiego (15), lubuskiego (9), warmińsko-mazurskiego (9), podkarpackiego (8), zachodniopomorskiego (7), opolskiego (4), dolnośląskiego (3), lubelskiego (2) i podlaskiego (2).

Resort informuje o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K, 81-K Tychy, 89-M Tomaszów Mazowiecki, 88-K Łódź, 86-K Warszawa (mieszkanka woj. łódzkiego), 81-K, 87-K Siedlce, 49-K, 56-M Radom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 40 782/1 636 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 21 lipca 10:00 (stan na 20 lipca) // 

 • 1 607 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 73 liczba zajętych respiratorów*
 • 90 767 osób objętych kwarantanną
 • 9 356 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 30 771
 
 //Aktualizacja MZ 21 lipca 11:00//  
 • 1 992 002 zbadanych próbek
 • 1 741 609 przebadanych osób 
 • ponad 20,2 tys. testów wykonanych w ciągu doby

środa 22 lipca

380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (113), małopolskiego (50), mazowieckiego (46),łódzkiego (33),wielkopolskiego (22), opolskiego (20), dolnośląskiego (18), podkarpackiego (17), warmińsko-mazurskiego (17), pomorskiego (13), lubuskiego (7), świętokrzyskiego (7), zachodniopomorskiego (6),  podlaskiego (5), lubuskiego (4), kujawsko-pomorskiego (2).

Resort informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 88-K Poznań, 88-K Gorzów Wielkopolski, 69-M Warszawa, 80-M, 75-M, 69-K Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 41 162/1 642 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 22 lipca 10:00 (stan na 21 lipca) // 

 • 1 644 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 73 liczba zajętych respiratorów*
 • 90 961 osób objętych kwarantanną
 • 9 846 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 31 139
 
 //Aktualizacja MZ 22 lipca 11:00//  
 • 2 017 513 zbadanych próbek
 • 1 761 265 przebadanych osób 
 • ponad 25,5 tys. testów wykonanych w ciągu doby

czwartek 23 lipca

418 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (110), mazowieckiego (104), małopolskiego (75), łódzkiego (33),  opolskiego (21), podkarpackiego (20), wielkopolskiego (15), zachodniopomorskiego (10), lubuskiego (9), dolnośląskiego  (7), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (2), podlaskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1) i lubelskiego (1).

Resort informuje o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Grudziądz, 37-M, 65-M Racibórz, 76-M Tychy, 78-K Zawiercie, 83-M Łańcut, 77-K, 63-M Zgierz, 80-M Wschowa. Większość osób miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 41 580/1 651 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 23 lipca 10:00 (stan na 22 lipca) // 

 • 1 626 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 71 liczba zajętych respiratorów*
 • 92 577 osób objętych kwarantanną
 • 8 907 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 31 541
 
 //Aktualizacja MZ 23 lipca 11:00//  
 • 2 044 703 zbadanych próbek
 • 1 782 250 przebadanych osób 
 • ponad 27,1 tys. testów wykonanych w ciągu doby

piątek 24 lipca

458 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (184), małopolskiego (99), mazowieckiego (32), dolnośląskiego (29), łódzkiego (29), wielkopolskiego (13), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), pomorskiego (9), opolskiego (8), świętokrzyskiego (8), lubelskiego (7), podkarpackiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), podlaskiego (5) i zachodniopomorskiego (4). 

Resort informuje o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 81-K, 53-K Wschowa, 83-M Zielona Góra, 67-M Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 42 038/1 655 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 24 lipca 10:00 (stan na 23 lipca) // 

 • 1 617 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 61 liczba zajętych respiratorów*
 • 93 815 osób objętych kwarantanną
 • 7 472 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 31 997
 
 //Aktualizacja MZ 24 lipca 11:00//  
 • 2 068 983 zbadanych próbek
 • 1 800 348 przebadanych osób 
 • ponad 24,2 tys. testów wykonanych w ciągu doby

sobota 25 lipca

584 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (188), małopolskiego (142), mazowieckiego (62), wielkopolskiego (34), łódzkiego (32), pomorskiego (23), dolnośląskiego (21), podkarpackiego (21), opolskiego (20), lubelskiego (12), podlaskiego (9), lubuskiego (7), świętokrzyskiego (7), kujawsko-pomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2) i zachodniopomorskiego (1).


Resort informuje o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-M Zielona Góra, 90-M Grajewo, 89-K Białystok, 71-M Poznań, 62-M, 71-M Zgierz, 94-K Częstochowa, 70-M Kraków (mieszkaniec województwa śląskiego), 78-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o ogniskach: 

śląskie: KWK Bielszowice, Chwałowice i PG Silesia; 
małopolskie: zakłady produkcyjne, zakład miesny, dom opieki, podmiot handlowy.


Liczba zakażonych koronawirusem: 42 622/1 664 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 25 lipca 10:00 (stan na 24 lipca) // 

 • 1 594 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 65 liczba zajętych respiratorów*
 • 94 164 osób objętych kwarantanną
 • 7 411 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 32 419
 
 //Aktualizacja MZ 25 lipca 11:00//  
 • 2 095 222 zbadanych próbek
 • 1 820 358 przebadanych osób 
 • ponad 26,2 tys. testów wykonanych w ciągu doby

niedziela 26 lipca

443 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (133), małopolskiego (109), mazowieckiego (54), wielkopolskiego (24), łódzkiego (22), pomorskiego (19), opolskiego (16), lubelskiego (13), podkarpackiego (12), dolnośląskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), zachodniopomorskiego (7), lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), świętokrzyskiego (3) i podlaskiego (2).

Resort informuje  o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-M Łańcut, 76-K Grobla, 84-M Kraków, 93-K Radom, 75-M Konin, 80-K, 61-M Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 43 065/1 671 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 26 lipca 10:00 (stan na 25 lipca) // 

 • 1 601 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 68 liczba zajętych respiratorów*
 • 93 311 osób objętych kwarantanną
 • 7 418 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 32 753
 
 //Aktualizacja MZ 26 lipca 11:00//  
 • 2 115 461 zbadanych próbek
 • 1 834 827 przebadanych osób 
 • ponad 20,3 tys. testów wykonanych w ciągu doby

poniedziałek 27 lipca

337 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (150), małopolskiego (61), mazowieckiego (58), łódzkiego (18), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (9), podlaskiego (7), podkarpackiego (6), lubuskiego (4), lubelskiego (3), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (2), zachodniopomorskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1) i opolskiego (1). 

Resort informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 77-K Konin, 86-M Poznań, 90-M Kraków, 57-M Łańcut, 90-M Gorzów Wielkopolski. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 43 402/1 676 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 27 lipca 10:00 (stan na 26 lipca) // 

 • 1 625 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 69 liczba zajętych respiratorów*
 • 92 803 osób objętych kwarantanną
 • 7 394 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 32 856
 
 //Aktualizacja MZ 27 lipca 11:00//  
 • 2 134 334 zbadanych próbek
 • 1 847 663 przebadanych osób 
 • ponad 18,8 tys. testów wykonanych w ciągu doby

Wtorek 28 lipca

502 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (161), małopolskiego (91), mazowieckiego (62), wielkopolskiego (45), dolnośląskiego (31), łódzkiego (29), podkarpackiego (19), opolskiego (16), pomorskiego (15), podlaskiego (8), świętokrzyskiego (6), zachodniopomorskiego (6), warmińsko-mazurskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4) i lubuskiego (4).

Resort informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Kraków, 38-K, 85-M Racibórz, 80-K Knurów,66-M Grajewo, 67-M Poznań (mieszkaniec woj. łódzkiego). Większość osób miała choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 43 904/1 682 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).  

//Aktualizacja MZ 28 lipca 10:00 (stan na 27 lipca) // 

 • 1 655 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 61 liczba zajętych respiratorów*
 • 94 920 osób objętych kwarantanną
 • 7 245 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 33 043
 
 //Aktualizacja MZ 28 lipca 11:00//  
 • 2 157 025 zbadanych próbek
 • 1 864 103 przebadanych osób 
 • ponad 22,6 tys. testów wykonanych w ciągu doby

środa 29 lipca

512 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (183), małopolskiego (102), mazowieckiego (43),  łódzkiego (30), pomorskiego (28), podkarpackiego (23), lubelskiego (18), dolnośląskiego (17), wielkopolskiego (14), zachodniopomorskiego (12), kujawsko-pomorskiego (10), lubuskiego (10), podlaskiego (7), opolskiego (5), świętokrzyskiego (5) i warmińsko-mazurskiego (5).

Resort informuje o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-M, 56-M Poznań, 72-M Radomsko, 33-M Łódź, 69-M, 63-M, 75-M Wrocław, 67-M Łańcut, 76-M Białystok, 76-M Płock, 71-M, 90-M Radom. Większość osób miała choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 44 416/1 694 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).  

//Aktualizacja MZ 29 lipca 10:00 (stan na 28 lipca) // 

 • 1 687 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 66 liczba zajętych respiratorów*
 • 95 453 osób objętych kwarantanną
 • 6 222 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 33 190
 
 //Aktualizacja MZ 29 lipca 11:00//  
 • 2 2168 977 zbadanych próbek
 • 1 887 072  przebadanych osób 
 • ponad 29,9 tys. testów wykonanych w ciągu doby

czwartek 30 lipca

615 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95),  łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7),  dolnośląskiego (5),  świętokrzyskiego (5) i warmińsko-mazurskiego (5).

Resort informuje o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-K,91-M, 68-M, 88-M, 62-M, 87-M Kraków, 59-K Nowy Sącz, 82-K Kędzierzyn Koźle, 83-M Tychy, 90-K Racibórz, 64-M Gliwice, 81-K Radom, 79-M Grajewo, 81-K Zielona Góra, 72-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 45 031/1 709 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).  

//Aktualizacja MZ 30 lipca 10:00 (stan na 29 lipca) // 

 • 1 694 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 63 liczba zajętych respiratorów*
 • 97 561 osób objętych kwarantanną
 • 8 094 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 33 643 
 //Aktualizacja MZ 30 lipca 11:00//  
 • 2 210 041 zbadanych próbek
 • 1 909 180  przebadanych osób 
 • ponad 23 tys. testów wykonanych w ciągu doby

piątek 31 lipca

657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (227), mazowieckiego (104), małopolskiego (77), wielkopolskiego (59), dolnośląskiego (35),  łódzkiego (30), podkarpackiego (28), lubelskiego (20), kujawsko-pomorskiego (17),  pomorskiego (15), opolskiego (13), lubuskiego (11), warmińsko-mazurskiego (9), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (4) i świętokrzyskiego (2).

Resort informuje o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K, 70-M Radom, 91-K Wschowa, 59-M, 79-K, 59-M Kraków, 80-M Siedlce (mieszkaniec woj. lubelskiego). Większość osób miała choroby współistniejące. 

Liczba zakażonych koronawirusem: 45 688/1 716 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).  

//Aktualizacja MZ 31 lipca 10:00 (stan na 30 lipca) // 

 • 1 778 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 72 liczba zajętych respiratorów*
 • 97 189 osób objętych kwarantanną
 • 8 069 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 33 987
 
 //Aktualizacja MZ 31 lipca 11:00//  
 • 2 245 168 zbadanych próbek
 • 1 931 574  przebadanych osób 
 • ponad 35,1 tys. testów wykonanych w ciągu doby

sobota 1 sierpnia

658 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (214), małopolskiego (157), mazowieckiego (60), łódzkiego (42), wielkopolskiego (39), podkarpackiego (26), lubelskiego (18), pomorskiego (17), warmińsko-mazurskiego (17), dolnośląskiego (15), zachodniopomorskiego (15), kujawsko-pomorskiego (11), lubuskiego (9), opolskiego (7), świętokrzyskiego (7) i podlaskiego (4).

Resort informuje o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 94-M Krapkowice, 82-M Gliwice, 55-M Chorzów, 71-K, 86-K Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 46 346/1 721 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 1 sierpnia 10:00 (stan na 31 lipca) // 

 • 1 841 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 74 liczba zajętych respiratorów*
 • 98 282 osób objętych kwarantanną
 • 8 241 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 34 374
 
 //Aktualizacja MZ 1 sierpnia 11:00//  
 • 2 273 553 zbadanych próbek
 • 1 952 836 przebadanych osób 
 • ponad 28,3 tys. testów wykonanych w ciągu doby

niedziela 2 sierpnia

548 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (191), małopolskiego (76), wielkopolskiego (72), mazowieckiego (71), pomorskiego (24), podkarpackiego (23), dolnośląskiego (16), opolskiego (16), łódzkiego (13), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), podlaskiego (9), lubelskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), zachodniopomorskiego (5) i świętokrzyskiego (2).


Resort zdrowia informuje o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M, 82-K, 95-K, 90-M Kraków, 76-K, 92-K Grobla, 65-K Kędzierzyn-Koźle, 68-M Poznań, 70-K Zgierz, 55-M Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.


Liczba zakażonych koronawirusem: 46 894/1 731 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 2 sierpnia 10:00 (stan na 1 sierpnia) // 

 • 1 835 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 76 liczba zajętych respiratorów*
 • 96 425 osób objętych kwarantanną
 • 8 523 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 34 709
 
 //Aktualizacja MZ 2 sierpnia 11:00//  
 • 2 297 427 zbadanych próbek
 • 1 969 570 przebadanych osób 
 • ponad 23,8 tys. testów wykonanych w ciągu doby

poniedziałek 3 sierpnia

 575 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (146),wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78),podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1). 


Resort zdrowia informuje o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-K Grajewo. Osoba ta miała  choroby współistniejące. 


Liczba zakażonych koronawirusem: 47 469/1 732 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 3 sierpnia 10:00 (stan na 2 sierpnia) //  

 • 1 841 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 74 liczba zajętych respiratorów*
 • 95 794 osób objętych kwarantanną
 • 8 272 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 34 881 
 //Aktualizacja MZ 3 sierpnia 11:00//   
 • 2 315 210 zbadanych próbek
 • 1 980 641 przebadanych osób 
 • ponad 17,7 tys. testów wykonanych w ciągu doby

wtorek 4 sierpnia

680 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (222),wielkopolskiego (94), małopolskiego (88), mazowieckiego (49), dolnośląskiego (47), podkarpackiego (41), łódzkiego (39),  świętokrzyskiego (26), pomorskiego (17), podlaskiego (15),  zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (8), opolskiego (7),  lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4) i kujawsko-pomorskiego (3).

Resort zdrowia informuje o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Kraków, 90-K Racibórz, 78-M Gliwice, 60-M Łańcut, 87-K Przemyśl, 91-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.


Liczba zakażonych koronawirusem: 48 149/1 738 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

//Aktualizacja MZ 4 sierpnia 10:00 (stan na 3 sierpnia) // 

 • 1 859 liczba zajętych łóżek COVID-19
 • 65 liczba zajętych respiratorów*
 • 98 875 osób objętych kwarantanną
 • 8 499 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
 • liczba osób, które wyzdrowiały: 35 056
 
 //Aktualizacja MZ 4 sierpnia 11:00//  
 • 2 341 039 zbadanych próbek
 • 1 999 529 przebadanych osób 
 • ponad 25,8 tys. testów wykonanych w ciągu doby

Najważniejsze wydarzenia w zakresie prewencji rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce:

 Główne wytyczne postępowania w związku z epidemią Covid-19

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz