Przegląd prasy: rehabilitacja w podziemiu

08 Kwietnia 2020, 8:46 prasa

Stara szczepionka na nowy wirus - Rzeczpospolita, s.a6- Analizy danych wskazują, że w krajach gdzie szczepi się od dawna całą populację przeciw gruźlicy, mają mniejszą śmiertelność wśród zakażonych koronawirusem.

Zachęta podatkowa dla walczących z epidemią koronawirusa - Rzeczpospolita - Rozmowa z Janem Sarnowskim, wiceministrem finansów m.in. o rozszerzeniu ulg podatkowych  na darowizny dla szpitali.

Rekrutują specjalistów do teleporad lekarskich - Rzeczpospolita, s.A17 - Ministerstwo zrekrutowało od poniedziałku kilkudziesięciu lekarzy specjalistów, którzy będą udzielać teleporady za pośrednictwem specjalnej platformy od CSIOZ.

Choroby zakaźne to priorytet – Rzeczpospolita, s.A17 –Specjalizacja z chorób zakaźnych została uznana przez resort za priorytetowa. TO oznacza, że będzie lepiej płatna, by zachęcić młodych lekarzy do tej dziedziny medycyny.

Szpital plus dla władzy – Gazeta Wyborcza, s.1- Najważniejsze osoby w państwie oraz ich rodziny dostaną natychmiast miejsce w szpitali – wynika z projektu rozporządzenia premiera, nad którym prace rozpoczęto w czasie epidemii koronawirusa.

Wuhan wraca do życia - Gazeta Wyborcza, s.6 - We wtorek w Wuhanie po raz pierwszy od wybuchu epidemii nie było ani jednego zgonu z powodu koronawirusa. W mieście po ponad dwóch miesiącach kończy się kwarantanna.

Rehabilitacja w podziemiu - Gazeta Wyborcza, s.8 - Fizjoterapeuci, oprócz pracujących w publicznej ochronie zdrowia, zostali objęci zakazem wykonywania pracy. Zamknięto również prywatne kliniki. Teraz stoją przed wyzwaniem "działać etycznie, czy jeść".

Oddział szpitalny nie jest miejscem do rozwiązywania prawnych dylematów – Dziennik Gazeta Prawna, s.B11- Rozmowa z ekspertem prawnym o tym, jak chronieni przez prawo są lekarze, którzy wkrótce mogą być zmuszeni do podejmowania decyzji, którego pacjenta leczyć najpierw.

Tygodniki

Ostatnie farmaceutyczne rodowe srebra w walce z koronawirusem - Gazeta Polska - Epidemia udowodniła jak ważnym elementem funkcjonowania państwa jest posiadanie własnego przemysłu farmaceutycznego.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz