W. Kraska: nowe zalecenia ws. koronawirusa w czwartek

08 Kwietnia 2020, 9:26 pandemia epidemia koronawirus wirus maska

Dotychczasowe restrykcje związane z epidemią wygasają do świąt, myślę, że trzeba będzie je niestety przedłużyć. Nowe zalecenia pojawią się w czwartek – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia na antenie Polskiego Radia stwierdził, że w świąteczny tydzień przejawiający się ciepłą wiosną Polacy najprawdopodobniej "niestety trochę złagodzą te społeczne rygory i to może skutkować nową falą zakażeń."

Zapytany o to czy nowe zalecenia, które rząd ma ogłosić w czwartek będą się odnosiły do chodzenia po ulicach w maseczkach, odparł, że maseczki już są zalecane.

-Maseczki są zalecane w tej chwili w kontaktach międzyludzkich. Wiele osób jest bezobjawowych: te osoby, które są zakażone koronawirusem, są osobami najbardziej niebezpiecznymi, bo są nieświadome tego, że zarażają inne osoby. Noszenie przez nie maseczek może sprawić, że nie będą zakażać innych osób – mówił Waldemar Kraska.

Poinformował, że nowe zalecenia rządu w sprawie koronawirusa pojawią się w czwartek dlatego, że te dotychczasowe wygasają do świąt. -Myślę, że trzeba te restrykcje niestety przedłużyć – stwierdził.

 JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz