Wstrzymana praca Oddziału Nowotworów Układu Moczowego w NIO

08 Kwietnia 2020, 13:55

Narodowy Instytut Onkologii poinformował w środę o wstrzymaniu pracy oddziału nowotworów układu moczowego z powodu potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem na tym oddziale.

Jak zapewnia Instytut, Oddział został natychmiast odseparowany od pozostałej części szpitala.

Przeprowadzane są procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji. Jest stworzona lista osób bliskiego kontaktu i te osoby będą poddane kwarantannie oraz testom.

Jak podkreśla Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie, od samego początku epidemii stosuje on zasadę separacji oddziałów, czyli personel jednego oddziału nie kontaktuje się z personelem innego oddziału.

Osoba z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 na tym oddziale jest pacjentem, który nie miał żadnych objawów zarażenia.

Praca na pozostałych oddziałach NIO-PIB jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony.
Pracę wznawia właśnie oddział Nowotworów Płuc i Klatki Piersiowej, gdzie nie wykryto poza jednym przypadkiem więcej osób zarażonych.

Narodowy Instytut Onkologii jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, informując o sytuacji. W zakresie procedur bezpośrednio współpracuje z Wojewódzkim i Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

Źródło: NIO

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz