WHO Europa: to nie czas na łagodzenie obostrzeń

09 Kwietnia 2020, 9:29 pandemia epidemia koronawirus wirus maska

Kiedy przedstawiciele Danii, Norwegii, Austrii i  Czech informują, że przymierzają się do złagodzenia obostrzeń wydanych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,  Światowa Organizacja Zdrowia przestrzega, że do końca epidemii w Europie jeszcze daleka droga.

- To nie jest czas na łagodzenie obostrzeń - mówił w środę (08. kwietnia) podczas konferencji prasowej dyrektor WHO na Europę, Hans Kluge. - To czas na kolejne, podwojenie i potrojenie naszych wysiłków w celu ograniczenia liczby zakażeń - dodał. W swoim przemówieniu wezwał kraje do zintensyfikowania działań, szczególnie w tych trzech obszarach:  zabezpieczenie i edukację pracowników ochrony zdrowia, wprowadzenie mierników pozwalających identyfikację i izolację "przypadków zdrowych od podejrzanych oraz potencjalnie zakażonych", informowanie społeczeństwa o obecnych i możliwych dalszych środkach ostrożności.

WHO w Europie przedstawiło raport, z którego wynika, że ponad 687 tys. zdiagnozowanych przypadków przypada na Stary Kontynent. Prawie 53 tys. osoby zmarły w wyniku Covid-19. Na całym świecie potwierdzono już ponad 1,5 mln zakażeń. 88 tys. osób zmarło.

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz