Kiedy szczyt zakażeń koronawirusem?

09 Kwietnia 2020, 10:01 wirus koronawirus covid

W Polsce szczyt zakażeń wirusem SARS-CoV-2, sięgający 9 tys. przypadków, prawdopodobnie przesunie się o kilka dni, w okolice 25 kwietnia - wynika z najnowszej prognozy opracowanej przez spółkę ExMetrix.

Pierwsza z prognoz przygotowana przy użyciu sztucznej inteligencji, przedstawiona 28 marca br. przewidywała, że szczyt epidemii będzie w okolicach 20 kwietnia. Kiedy wyhamuje epidemia? Powstała prognoza

Spółka ExMetrix, zajmująca się prognozowaniem gospodarczym i społecznym, po wprowadzeniu nowych danych poinformowała, że obecnie prognoza przewiduje przesunięcie szczytu zachorowań na ok. 25 kwietnia. Liczba zakażonych w tym okresie może sięgnąć 9 tys.

Firma zwraca uwagę, że sprawdzalność dotychczasowych dotychczasowych dziennych prognoz dla Polski odnośnie liczby zakażeń jest wysoka i sięga 94,4 proc. 

- Niezmiennie uważamy, że jednym z kluczowych elementów skutecznej walki z koronawirusem jest ograniczenie migracji, bezpośredniej komunikacji i dyscyplina w przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń. Nasze modele zakładają, że w okresie Wielkanocnym czynniki te znacząco się nie zmienią – twierdzi Ryszard Łukoś główny analityk ExMetrix.

Źródło: ExMetrix

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz