Pierwsza ofiara Covid-19 wśród personelu medycznego

16 Kwietnia 2020, 12:20 koronawirus wirus kwarantanna epidemia pandemia maska ochrona sanepid

Dziś w nocy zmarł 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. To najprawdopodobniej pierwszy pracownik medyczny który zmarł w Polsce w wyniku zakażenia koronawirusem.

 

Informację tę potwierdza dla TVN rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, Karolina Gajewska. Na pytanie naszej redakcji, rzecznik stwierdziła, że "nie może potwierdzić takiej informacji". 

46-latek od dwóch tygodni był pod opieką lekarzy z drugiego radomskiego szpitala, po tym jak stwierdził u siebie objawy zakażenia koronawirusem. Jego stan się pogarszał z każdym dniem. Od tygodnia mężczyzna przebywał na oddziale intensywnej terapii, gdzie wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej jego oddech był wspierany przez specjalistyczny respirator. W ostatnich godzinach życia jego stan miał gwałtownie się pogorszyć. 

Mężczyzna zmarł dziś w nocy. Osierocił żonę i dwójkę dzieci.

Najprawdopodobniej zakażenie nastąpiło w wyniku kontaktu z zakażonym pacjentem. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu to jedno z największych ognisk kooronawirusa w Polsce - zakażić się tam miało już ponad 200 osób. 112 z nich to pracownicy. Kryzys w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zaczął się 18 marca.  Poza setką zakażonych pracowników 400 kolejnych poszło na zwolnienia lekarskie lub zasiłek opiekuńczy. 

źródło: TVN24
JK
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz