RPO: ile jest miejsc zbiorowej kwarantanny?

20 Kwietnia 2020, 13:04 koronawirus wirus kwarantanna epidemia pandemia maska ochrona sanepid

Resort zdrowia nie zbiera danych na temat miejsc kwarantanny zbiorowej. To zadanie poszczególnych wojewodów -  poinformowało ministerstwo Rzecznika Praw Obywatelskich, który chciał wiedzieć ile jest takich miejsc i gdzie.

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko odpowiedziała na prośbę RPO o przekazanie listy działających i będących w przygotowaniu miejsc kwarantanny zbiorowejWątpliwości Rzecznika wzbudziły informacje dotyczące m.in. tworzenia takich miejsc, ich funkcjonowania, panujących w nich warunków bytowo-sanitarnych, a także przestrzegania praw osób tam umieszczonych.

- Ministerstwo Zdrowia nie dysponuje listą działających placówek kwarantanny zbiorowej wraz z danymi teleadresowymi tych miejsc. Ministerstwo Zdrowia nie gromadzi również danych na temat obecnie przygotowywanych miejsc przeznaczonych na kwarantannę - poinformowała wiceminister zdrowia.
Jak wyjaśniła, organizacja miejsc kwarantanny zbiorowej to zadania wojewodów.
 
J. Szczurek-Żelazko podkreśliła, że w przypadku gdy ośrodek, który ma być przekształcony w miejsce kwarantanny zbiorowej, ma wątpliwości co do warunków sanitarno-epidemiologicznych, jakie powinny być spełnione, może skontaktować się z właściwą Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną.
 
Źródło: RPO
BPO
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz