Wirtualne warsztaty dla pacjentów onkologicznych i hematoonkologicznych

21 Kwietnia 2020, 11:31 rak nowotwór chemioterapia onkologia pacjent

Cykl filmów edukacyjnych dla pacjentów onkologicznych i hematoonkologicznych na czas pandemii z udziałem pacjentów, a także specjalistów w dziedzinie onkologii, hematoonkologii i epidemiologii - przygotowała Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych. Są to porady i zalecenia na czas pandemii koronawirusa.

Koalicja przygotowałakolejne spotkanie w ramach wirtualnych warsztatów dla chorych na nowotwory, a gościem tego spotkania jest psychoonkolog, dr n. med.  Mariola Kosowicz, kierownik Poradni Psychoonkologii Narodowego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Państwowego Instytutu Badawczego. Pani doktor podzieli się z nami swoimi refleksami na temat psycho-społecznych aspektów życia w dobie pandemii koronawirusa i udzieli porad dla pacjentów, jak radzić sobie ze stresem w tej trudnej sytuacji.

W ramach wirtualnych warsztatów „Onkologia bez tajemnic” prof. dr hab. n. med. Piotr Wysocki, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej przedstawia zalecenia dotyczące opieki nad chorymi na nowotwory w czasie pandemii koronawirusa oraz zasady zachowania bezpieczeństwa przed zarażeniem.

Ekspertami kolejnych warsztatów będą: specjalista chorób zakaźnych -  prof. dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prof. dr hab. n.med. Iwona Hus, prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów,  która przedstawi zalecenia PTHiT dotyczące terapii pacjentów hematoonkologicznych w czasie pandemii koronawirusa. W przygotowaniu są też rozmowy z: krajową konsultant w dziedzinie hematologii – prof. Ewą Lech-Marańdą i dr n.med. Kazimierzem Hałaburdą, z-cą dyrektora ds. Lecznictwa Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.

Jak podkreśla Koalicja, celem tej inicjatywy jest przekazanie rzetelnej informacji i wiedzy na temat działalności palcówek onkologicznych i hematoonkologicznych w czasie pandemii koronawirusa, zaleceń terapeutycznych i porad dla pacjentów, które pomogą im przetrwać ten trud czas i obniżą poziom lęku.

Filmy można obejrzeć na:

oraz na stronach: www.glospacjenta.pl i www.pkopo.pl

Źródło: PKPO

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz