Kiedy "odmrożenie" fizjoterapii i rehabilitacji?

21 Kwietnia 2020, 11:54 fizjoterapeuta rehabilitacja masażysta

"Myślimy o uruchomieniu wkrótce zabiegów fizjoterapeutycznych, bo wiemy, że to istotne dla wielu pacjentów" - powiedział podczas dzisiejszego briefingu prasowego wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jak mówił W. Kraska, po tygodniu złagodzenia obostrzeń  będzie widać czy zmieni się krzywa wzrostu zakażeń i od tego będzie zależały dalsze etapy odmrażania różnych zakresów.

- Jeżeli chodzi o fizjoterapeutów, to wiemy, że jest to bardzo ważne, bo wiele osób rzeczywiście na tę rehabilitację czeka w tej chwili. Jeżeli tylko będzie taka możliwość epidemiologiczna, na pewno zrobimy to wcześniej - odpowiedział wiceminister zdrowia pytany o to, kiedy fizjoterapeuci będą mogli otworzyć gabinety i czy będzie to wcześniej niż otwarcie gabinetów masażu i kosmetycznych.

- Musimy mieć pewność, że to nie spowoduje zwiększenia zakażeń i narażenia, czy też samych fizjoterapeutów, ale także i pacjentów - stwierdził.

Czytaj więcej: Waldemar Kraska m.in. o szybkich testach diagnostycznych, wykorzystaniu osocza ozdrowieńców, oraz zabezpieczeniu pracowników medycznych

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz