Krajowy Konsultant w dziedzinie Epidemiologii o wyborach korespondencyjnych

23 Kwietnia 2020, 16:35 sejm

W obecnej sytuacji metoda głosowania korespondencyjnego ma swoje zalety, jednak nie jest pozbawiona ryzyka epidemiologicznego – stwierdza w opinii dla Senatu prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, krajowy konsultant ds. epidemiologii. Podkreśliła, że do wydania opinii eksperckiej brakuje szczegółów dotyczących konkretnych procedur.

-Z perspektywy obecnej sytuacji epidemiologicznej, droga korespondencyjna posiada zalety, zwłaszcza w porównaniu z organizacją wyborów metodą tradycyjną, jednak należy zwrócić uwagę, że i ta droga nie jest pozbawiona ryzyka epidemiologicznego na poszczególnych etapach realizacji - czytamy w piśmie dr hab. Iwony Paradowskiej-Stankiewicz, profesor NIZP-PZH, Konsultanta Krajowego w dziedzinie Epidemiologii

- Aby oszacować i przedstawić stanowisko eksperckie w przedmiotowej sprawie, zakres informacji dotyczących przebiegu planowanego procesu opisanego w ustawie jest niewystarczający - wskazuje ekspertka.

W swojej opinii stwierdza ona, że "konieczne są dodatkowe informacje o szczegółowych procedurach związanych z przygotowaniem wyborów." - Tekst ustawy ich nie wskazuje, bo rozumiem że jest to dokument techniczny, natomiast szczegóły dotyczące poszczególnych elementów przygotowania wyborów będą zawarte w rozporządzeniach - zauważa.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz