AOTMiT opracowała polskie zalecenia dot. koronawirusa

24 Kwietnia 2020, 17:38 koronawirus covid epidemia pandemia szpital zakaźny

Agencja Oceny Technologii Medycznych opracowała polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi lub narażonymi na zakażenie SARS-CoV-2.

Jak poinformowała Agencja w piątek, w związku ze zleceniem Ministra Zdrowia z 27 marca 2020 r. opracowano dokument:  „Zalecenia w COVID-19. Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi lub narażonymi na zakażenie SARS-CoV-2” w wersji 1.0. z dnia 24.04.2020 r.

 

Jest to przygotowany w oparciu o dostępne dowody naukowe i istniejące wytyczne, propozycja wszechstronnego, wielospecjalistycznego zestawu kluczowych zaleceń odnoszących się do organizacji i postępowania medycznego (diagnostyki i leczenia) w zakresie opieki nad pacjentami z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Przy opracowaniu zaleceń pracowało realizacji zadania Agencja powołała 7 Paneli Ekspertów, złożonych z wybitnych polskich specjalistów w dziedzinach  anestezjologii i intensywnej terapii, chorób zakaźnych, diagnostyki laboratoryjnej, epidemiologii, mikrobiologii, wirusologii, pulmonologii oraz radiologii.

Pracę Paneli koordynował Komitet Sterujący, złożony z Prezydium Rady Przejrzystości Agencji, który był odpowiedzialny za ostateczną redakcję zaleceń.

Zalecenia oparto na nielicznych jeszcze pracach oryginalnych, analizie wytycznych międzynarodowych organizacji i towarzystw naukowych i opiniach polskich ekspertów.

Do opublikowanego materiału można przesyłać uwagi.

Źródło: AOTMiT

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz