Rekomendacje postępowania dla fizjoterapeutów w warunkach epidemii

29 Kwietnia 2020, 11:44 rehabilitacja fizjoterapeuta

Od 4 maja nastąpi, wyczekiwane przez pacjentów i fizjoterapeutów, wznowienie realizacji świadczeń rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych. Jakie są rekomendacje postępowania z pacjentem w warunkach epidemii?

O "odmrożeniu" m.in. rehabilitacji poinformował w środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Rząd łagodzi obostrzenia. Po majówce rusza rehabilitacja, żłobki,...

- Pacjenci mogą wrócić na fizjoterapię i miejmy nadzieję, że proces ich rehabilitacji będzie od tej chwili przebiegał bez zakłóceń. Osoby ze stanami ostrymi (bólowymi) czy po zabiegach mogą od razu trafić do fizjoterapeutów. Pacjenci w domach i ich rodziny mogą otrzymać już pełne wsparcie. My, fizjoterapeuci możemy normalnie wrócić do pracy i skupić się na pacjentach i ich potrzebach. (...) Jako profesjonaliści medyczni wiemy, jak powinna wyglądać praca z pacjentem w warunkach epidemii - mówi Maciej Krawczyk, prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Izba przypomina, że praca z pacjentem wymaga przestrzegania kilku zasad. Tutaj znajdziesz szczegółowe rekomendacje dot. przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego, przebiegu wizyty i zaopatrzenia w niezbędne środki ochrony osobistej dla:

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz