Szpital Bródnowski wznawia planowane zabiegi i operacje

06 Maja 2020, 14:26

Szpital Bródnowski wraca do "normalnego" trybu pracy i jest gotowy by przyjąć kolejnych pacjentów. Jeszcze na przełomie marca i kwietnia warszawska placówka była jedną z najbardziej dotkniętych epidemią. Miesiąc temu na zwolnieniu lub kwarantannie przebywało blisko 500 pracowników. Wówczas u kilkudziesięciu pacjentów i pracowników szpitala potwierdzono zakażenie koronawirusem. 

Szpital przeprowadzi pierwsze zabiegi i operacje już w ten weekend (8-10. maja). Przed ich wykonaniem lekarze przeprowadzą telefoniczne wywiady z pacjentami.  

Jesteśmy w zupełnie innej sytuacji. To już jest kolejny tydzień, kiedy nie mamy żadnego pacjenta ani pracownika z wynikiem dodatnim. Powiedziałbym, że właściwie zaczynamy już pracować normalnie. Nawet myślimy o tym, żeby rozpocząć już przyjmowanie pacjentów planowych – powiedział w Radiu Kolor Piotr Gołaszewski, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. 

- Już dzwonimy do naszych pacjentów i zapraszamy ich zarówno na badania, jaki i na planowe zabiegi. Zaczynany od tych, którzy pierwsi stracili w kolejce swoje miejsce. Czyli można powiedzieć, że ci którzy stracili swoje terminy około 16 marca, teraz będą jako pierwsi je odzyskiwać - dodaje rzecznik szpitala.

Jeżeli uda nam się przywrócić kilkadziesiąt, może za kilka dni do stu zabiegów dziennie, to będzie wszystko. Ponieważ procedury, które będą towarzyszyły obecności naszych pacjentów, muszą być bardzo rygorystyczne pod kątem bezpieczeństwa - mówi Piotr Gołaszewski. 

źródło: Radio Kolor

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz