Rusza system SMS Drive Thru dla osób w kwarantannie

11 Maja 2020, 8:54

Od dziś do osób w 11. dobie kwarantanny będą wysyłane SMS-y z zaproszeniem na badanie w kierunku koronawirusa Drive Thru. Osoba taka w 12. dobie kwarantanny uda się na badanie w specjalnym punkcie własnym samochodem i bez wysiadania z samochodu zostanie od niej pobrany wymaz.

"Od poniedziałku ruszy wysyłka SMS-ów do osób objętych kwarantanną. SMS z zaproszeniem na badanie otrzyma osoba w 11-tej dobie kwarantanny tak aby w 12-tej dobie wykonać badanie. W serwisach @NFZ_Centrala@MZ_GOV_PL@GIS_gov znajdzie się info o procedurze i lista punktów pobrań" - napisał w weekend na Twitterze prezes NFZ Adam Niedzielski.

W ubiegłym tygodniu oddziały NFZ podpisywały umowy z placówkami chętnymi do utworzenia punktów Drive Thru. Sprawdzany był również przygotowany system wysyłki SMS-ów.

Chodzi o możliwość udania się takiej osoby w 12. dobie kwarantanny własnym samochodem do specjalnego punktu, w celu pobrania od niej - bez wysiadania z samochodu - wymazu do testu na koronawirusa. Jak wyjaśniało ministerstwo zdrowia, celem takiego rozwiązania jest to, aby w 14 dniu kwarantanny, osoby które ją opuszczają miały już potwierdzony wynik negatywny.

Beata Pieniążek-Osińska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz