Zmiany kadrowe. Wzmocnienie e-Zdrowia

09 Maja 2020, 18:20 ezdrowie e-zdrowie informatyzacja

Ze stanowiska dyrektora Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zrezygnował Bartłomiej Wnuk. Zastąpiła go Agnieszka Kister, dotychczas dyrektor departamentu e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia.

e-Zdrowie coraz ważniejsze

- Serdecznie dziękuję Bartłomiejowi Wnukowi za olbrzymi wkład pracy w budowę całego segmentu informatycznego projektu e-zdrowia. Agnieszka Kister, która już od dłuższego czasu współpracowała z Bartłomiejem Wnukiem i doskonale orientuje się we wszystkich projektach e-Zdrowia, w sposób płynny przejmuje kierowanie CSIOZ – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który nadzoruje pion informatyczny resortu.

Bartłomiej Wnuk pracę w CSIOZ rozpoczął w kwietniu 2018 r., z końcem maja tego samego roku objął stanowisko dyrektora. Jego zadaniem było przygotowanie Centrum do kluczowych wdrożeń w ramach projektu e-Zdrowia. Dzięki pracy całego zespołu CSIOZ pod kierownictwem Bartłomieja Wnuka w pełni wdrożona została jedna z największych e-usług administracji publicznej w Polsce tj. e-recepta.

Wraz z Agnieszką Kister do CSIOZ przechodzi część zadań realizowanych dotychczas przez departament e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia.

Czym jest Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia? 

CSIOZjest państwową jednostką budżetową powołaną przez Ministra Zdrowia. Swoją działalność rozpoczęło 1 sierpnia 2000 roku. Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia odpowiada za monitorowanie planowanych, budowanych i prowadzonych systemów teleinformatycznych na poziomie centralnym i regionalnym. Wspomaga prace Ministra Zdrowia poprzez prowadzenie badań statystycznych, koordynowanie, zbieranie oraz analizowanie danych na użytek polityki zdrowotnej. Odpowiada także za monitorowanie rozwoju e-Zdrowia w Polsce oraz w innych państwach.

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz