Drive Thru: w najbliższych dniach kolejne 28 lokalizacji

11 Maja 2020, 14:57

Sieć punktów pobrań Drive Thru w najbliższych dniach powiększy się o kolejne 28 lokalizacji, co oznacza przekroczenie liczby 150 - poinformował w poniedziałek na Twitterze prezes NFZ Adam Niedzielski.

Od poniedziałku ruszył system SMS dla osób w kwarantannie. Osoby w 11 dniu kwarantanny otrzymają SMS z informacją do którego punktu mobilnych pobrań wymazów mają udać się w 12. dniu kwarantanny własnym samochodem. W punkcie Drive Thru wymaz zostanie pobrany bez konieczności wysiadania z samochodu. Chodzi o to, aby w 14. dniu kwarantanny, osoby takie miały potwierdzony negatywny wynik koronawirusa i mogły ją opuścić.

Prezes NFZ na Twitterze poinformował o kolejnych punktach pobrań.

 

 

Wynik w IKP

Z kolei Ministerstwo Zdrowia zamieściło na swojej stronie komunikat dot. Drive Thru, w którym informuje o tej formie badania. Jak przypomina, badanie można wykonać w 12 dniu kwarantanny pod warunkiem, że ma się własny samochód, umożliwiający przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami. Należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i nr PESEL.

Wynik dostępny jest dla pacjenta w jego Internetowym Koncie Pacjenta, ale poinformuje o nim również laboratorium.

W przypadku dodatniego wyniku, należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłosić się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym.

W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić pacjenta z kwarantanny.

Sprawdź, gdzie znajdują się mobilne punkty pobrań wymazu.

 

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz