S. Karczewski rezygnuje z funkcji wicemarszałka, wraca do praktyki lekarskiej

13 Maja 2020, 9:33 karczewski

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, w środę poinformował na antenie radia RMF FM, że rezygnuje z pełnionej funkcji w Senacie i wraca do wykonywania zawodu lekarza. Doprecyzował, że nie wycofa się z polityki i dalej będzie senatorem.

 

Wicemarszałek stwierdził, że będzie pracował w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Wyjaśnił, że w roku 2020 kończy mu się okres wygaszenia prawa do wykonywania zawodu.

- Nie ma nici porozumienia, a myślałem, że będzie. W końcu obaj jesteśmy chirurgami. Źle współpracujemy i ja się już z tym pogodziłem - mówił S. Karczewski odnosząc się do współpracy z marszałkiem Tomaszem Grodzkim.

O godz. 10.30 podczas konferencji Stanisław Karczewski ma podać więcej informacji w związku ze swoją decyzją.

//Aktualizacja 10:35

- Polscy pacjenci czekają na mnie. Nie chce wchodzić jeszcze w większy konflikt z Panem Marszałkiem Grodzkim. Nie rozwiązałem umowy w swoim szpitalu, gdzie będę pracował z pacjentami - mówił podczas dzisiejszej konferencji w Sejmie Stanisław Karczewski. - Nie rezygnuje z polityki. Zapewniam, że jako senator będę bardziej ofensywnym i aktywnym politykiem, bo tego oczekuje Polska - dodał.

 - Na moje stanowisko będziemy nominować byłego wicemarszałka, Marka Pęka. Mam nadzieje, że dziś zostanie on wybrany na wicemarszałka Senatu, o co apeluję do Marszałka Grodzkiego - mówił Stanisław Karczewski.

- Wczoraj w godzinach wieczornych w Sejmie została przeprocedowana bardzo ważna ustawa. Apelujemy do Pana Marszałka, aby pracę nad projektem zostały rozpoczęte już dziś - dodał Stanisław Karczewski odnosząc się do projekty ustawy ws. wyborów prezydenckich w 2020 r.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz